bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

AİBܒni yaz-boz tahtasına çevirdiler !

 • AİBܒni yaz-boz tahtasına çevirdiler !

    AİBÜ’ni yaz-boz tahtasına çevirdiler !
     İzzet Babamız’ın kurduğu İzzet Baysal Vakfı tarafından 25 yıl önce Bolu’ya kazandırılan Abant İzzet Baysal Üniversitesi, tarihinin en kötü yönetimi ile hak etmediği şekilde yönetiliyor. Koskoca Üniversite’nin genel sekreterliği adeta yaz- boz tahtasına dönmüş durumda. 
       FETÖ’den gözaltına alındıktan sonra denetimli serbestlikten yararlanarak serbest kalan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar ile Genel Sekreter Prof. Dr. Erdal Bekiroğlu, gelen tepkiler üzerine görevlerinden istifa etmişti.
      Bekiroğlu’ndan boşalan Genel sekreterliğe Halim Fidan getirilmişti. Yeterli tecrübesi bulunmayan Fidan’a genel sekreterlik görevi verilmesi yoğun bir şekilde eleştirilere neden olmuştu. 
      Alınan bilgiye göre kısa bir süre bu görevde tutulan Halim Fidan’ın bugün istifa ettirildiği, yerine ise yine yeterli tecrübesi bulunmayan Sağlık Kültür Daire Başkanı Dursun Özcan’ın getirildiği belirtiliyor.  
     Genel sekreterlik koltuğunun kısa bir sürede sık sık el değiştirmesi ve bu göreve getirilenlerin, Rektör Hayri Coşkun’un prensleri olarak anılan kişiler olması ve yeterli tecrübelerinin bulunmaması, Çeyrek asırlık geçmişi olan koskoca Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin ne hallere düşürüldüğünü açıkça gözler önüne seriyor. 

 

YORUMLAR Toplam yorum: 10
 • Bolu14(14.1.2017 23:51:17)

  Bilimsel faaliyetleri konuşmamız gerekirken neleri konuşuyoruz. Hayri bey çıksın bir kere desin ki akademisyenlere bilim dünyası için şu katkıyı sağladım. Dekanlıklarda beş kuruş katkı yok hiç bir bilimsel faaliyete. Ama makamı çok önemli yeni bina yeni araba. Kullansın kullansın sonra insan yüzüne çıkacak halleri kalmıyor. Yazık çok yazık.

 • Dursun YILMAZ(12.1.2017 09:01:11)

    Üniversiteler Bilim,Fen ve Teknolojinin konuşulduğu tartışıldığı yerler olmalı.Koskoca üniversiteden dogmatizmin çıngırak sesleri geliyor.Üniversiteyi bitirip tek kelime yabancı dil bilmeyen üniversite mezunu sürüler yetiştiriliyor.Üniversite olarak bunları tartışın.Dünya Bilimine katkınız nedir?

 • E.S.(11.1.2017 10:07:40)

  Üniversitede bu makamı hak eden tek isim var. Yönetim tarzı ve insanlığı ile kalitenin zirvesi olan ABDİ GÖKDOĞAN'dır. Ama her yönetici kendi kalitesine yakın insanları seçer. Böyle rektöre böyle genel sekreter Dursun ÖZCAN' mış. Bu çalışanlara zulümdür yahu...

 • abc(11.1.2017 10:05:57)

  abdi gökdoğan şu anki daire başkanlığı görevini bile hem hakkıyla hem bilgisiye yürütemiyor da genel sekreterliğimi yürütebilecek. otursun oturduğu yerde. hatta gitsin kurumdanda :) öğleye kadar kahvaltı, öğleden sonra çiğ köfte partileriyle birim yöneten biri.

 • koltuk(11.1.2017 09:38:16)

  23 nisanda minik öğrenciler bir günlüğüne bi koltukta otururlardı.koltuğa bütün idari personel oturmadım diyemicek böyle giderse sırayla hepsi oturup -kalkacak gibi :)

 • Metin(11.1.2017 09:36:30)

  Erdal Bekiroğlunu kim diyor ayrıldı diye, daha geçen hafta kayınçosunu Gerede Meslek Yüksekokuluna okutman olarak aldırmadımı? Kendisi vekil iken kardeşi serdar bekiroğlunu Mudurnuya sonra Bolu mesleğe aldırmadı mı? sonra baldızı nezahat dilekçiyi öğr. gör. olarak aldırmadımı? Halim ile dursunu atatan kim ? Erdal ve Ahmet. Üniversitede adalet, hak, Hukuk ve liyakatın en dibindeyiz. Tıp Fakültesi hastanesinin bile sağlık bakanlığına devri basiretsizliğin ve beceriksizliğin tavan yaptığının göstergesidir. Düzce Üniversitesi Hastanesini devretmedi ve hala kendisi çalıştırıyor. Başta vakıf ve STK lardan tek laf yok. Bolunun imamlarını gri pasaport ile yurt dışına gönderiyor rektör için yine tık yok.

 • Üniversiteden(11.1.2017 08:59:59)

  Muhtemelen Halim Fidan asaleten bu kadroyu istemiştir ama Rektör de olmayacağını söylediği anda istifayı basmıştır. Aslında ben iletişim fakültesi sekreterinin Genel sekreter olmasını beklerdim. ama o durumda sendikadan ayrılma durumu vardı. Gerçi niye bıraksınki fakülte sekreterliğini, işler istediği gibi tıkırında, zaten sendikalı olduğu için havadan sekreter oldu. Bakalım daha ne gibi fırıldaklar dönecek İzzet Baba'nın üniversitesinde. Zaten görülmüyor mu, her üniversite çalışanı ve her Bolulu üniversitede yandaş sendikanın cirit attığını biliyor. Adam, nerede bir mezarlık görse özçekim yapıyor, Şehit Ömer Halisdemir ve Eğitim Bir Sen kurucusu Mehmet Akif İnan. Hakikaten, İletişim fakültesine ne kattı bu düşlerin efendisi?

 • R.G(11.1.2017 03:28:08)

  Halim Fidana istifa ettirilmemiş Halim Üniversitenin Bekası için bir başka ve daha tecrübeli bir atama yapılmasını istemiş hoca da taam olur demiş ve bundan böyle arada bir değiştirelim daire başkanlarına sıra ile görev verelim demiş ve Dursun hocayı atamış ne var bunda arkadaş Halim buraya . Dursun buraya . alkış yokmu bu arkadaşlarımıza ikisi de samimi ve dürüst insanlardır ama biz daha çok Abdi hocanın Genel sekreter olmasını isterdik. sevgili rektörümüze bu durumu arz ederiz Hayırlı cumalar

 • Ramazan Gümrah(11.1.2017 03:21:52)

  Sn Memleketimizin Sesi Gazetesi . Üniversite Genel Sekreterliğine vekaleten ataması yapılan ve uzunca bir zamandır Sağlık Kültür Spor Daire başkanı olarak görev yapan Dursun Özcanın ataması isabetli bir atamadır. Orada Genel Sekreterliğe En İsabetli atama Abdi GÖKDOĞAN olması gerekmekte iken Rektör arkadaşımız Yine aklı başında efendi birisini atamış. yani bu gayet normal bir atama ve isabetli olmuştur. Rektörü kutluyor Dursun Kardeşimizede Yeni görevi hayırlı uğurlu olsun diyorum. Halim Kardeşim de üzülmesin. O da Elinden geleni yaptı ve kariyerine Genel Sekreterlik Koltuğunda iz bıraktığını gösterdi. Bırakın artık üniversiteyi eleştirmekten düşün üniversitelinin yakasından kardeşim. Orada en Namuslu atamalardan birisi olmuştur bu atama

 • Üniversiteli (10.1.2017 21:50:49)

  İzzet Babanın servetini döktüğü İzzet Baysal üniversitesi yandaş sendikanın kişisel çıkarlarının altında rezillikleri yaşamakta. Beceriksiz rektör beceriksiz sendika yöneticilerin etkisiyle tarihinin en kötü atamalarıyla karşı karşıya bırakıldı. İki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlar üniversitede söz sahibi yapıldı. Şimdi de bir başka beceriksiz daire başkanı genel sekreter vekili olarak görevlendiriliyor. Çok yakında onunda ipini çekerler. En fazla krallıkları 2018 şubat ayına kadar sürer. Ey Eğitim Bir sen yöneticisi İzzet Baysalın kemiklerini sızlatmakla kalmadın insanları da bir birine düşman ettin. Yaptıkların bir gün hatırlanacaktır emin ol. Haksız yere atandın haksız yere atamalar yaptınız.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.