bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Hangi Gazetecilerin Günü !

 • Hangi Gazetecilerin Günü !

      Hangi Gazetecilerin Günü !
      1985 yılından bu yana gazetecilik yapıyorum. 1992 yılından bu yana da BolununSesi Gazetesi’nin 25 yıldır değişmeyen tek sahibi olarak bu rekoru elinde bulunduran bir gazeteciyim.
     Son 14 yıldan bu yana yaşadığım zulmü, 32 yıllık gazetecilik hayatımda hiçbir zaman yaşamadım.
     Gazeteme reklam veren firmaların tehdit edilmesinden tutun da, evimin elektriğimin suyunun kesilmesi, işyerlerimin mühürlenmesine kadar her türlü pisliğe göğüs germek zorunda kaldım. Bütün bu zulümleri yaşarken gazeteci olduğumu unutanlar, görmezden, bilmezden duymazdan gelenler, bugün “Gazeteciler Günü” diye 14 yıldan bu yana "GÜN YÜZÜ GÖRMEMİŞ" olan şahsıma kutlama mesajı yağdırmışlar. 
      Hangi gazetecilerin (!) gününü kutluyorlarsa kutlasınlar beni ilgilendirmiyor. 32 yıllık bir gazeteci olarak, şahsıma gönderilen kutlamaların hepsini gönderenlere gerisin geriye iade ediyorum. Ben yine öğrendiğim ve bildiğim şekilde gazeteciliğimi yapmaya, halkımıza hizmet etmeye devam edeceğim.            

 

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • Gocca Bolulu(11.1.2017 00:03:32)

  Kendimi bildim bileli bu meslektesiniz, diğer meslektaşlarınıza bakıyorum büyük çoğunluğu farklı modlara girmiş,kimi belediye bşk. Yanlayarak belediyenin insiyatifindeki yerlerden nemalanma peşinde,kimisi mevcut iktidara sırtı dayamış dünyalığı kurtarma modunda.
  Size bakıyorum,kimseye eyvallahı olmayan birisiniz ayrıca tamamen işinizde Yanlız Adam modundasınız. şu bir gerçek ki doğru söyleyeni herkes severiz der ama ASLA kimse SEVMEZ.duruşunuzdan kılık kıyafetinize,yaşam tarzınıza kadar bir milim değişiklik yok, yancılık yok, yalakalık yok. naturel bir kişilik olduğunuz için işinizden de taviz vermiyosunuz. Bence gazeteciler gününü kutlaması gereken edebiyle adabıyla hakeden çok az kişiden birisiniz. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİZ.

 • şemsettin (10.1.2017 22:24:27)

  Devir yalakalık devri. Yalakalıkta sınır tanımayan gazeteciler yalakalıkta adeta birbirleri ile yarış halinde sınır tanımıyorlar. Yalakalar ödüllendiriyorlar. Yalakalık yapmayanlar ise cezalandırılıyor. Doğruları yazabilen çok az gazeteci kaldı.  

 • mehmet(10.1.2017 20:59:47)

  ...çalişan gazetecilermiş; gazetecileri bile böldüler...

 • Hüsnü kuru(10.1.2017 20:49:38)

  "Basının zayıf olduğu ve basın mensuplarının özgürce çalıştırılmadığı, fikirlerin yasaklanıp sansürlendiği, oto sansürün olduğu, gazetecilerin haksız yere hapse atıldığı toplumlar, şeffaflık ve demokrasi konusunda da sınıfta kalmaktadır.
  Şimdi Geride kalan bu sözler bir zamanlar NUMAN KURTULMUŞ tarafından söylenmiştir. Ne acı değil mi.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.