bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

32 isim hakkında dava açılmadı 

 • 32 isim hakkında dava açılmadı 

       32 isim hakkında dava açılmadı 
       FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne üye ve yönetici oldukları gerekçesiyle Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki 77 personel hakkında açılan iddianame Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. OHAL Bürosu tarafından yapılan işlemler sonrası AİBÜ’den örgütle ilişkisi olduğu gerekçesiyle 81 kişi devlet memurluğundan atılmış, 8 personel hakkında ise halen incelemeler devam ediyor.
      Kabul edilen iddianameyle 77 isim hakkında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye ve yönetici oldukları gerekçesiyle dava açılırken, iddianameye konu olan soruşturma kapsamında ise 32 isim hakkında dava açılmasına gerek olmadığı tespit edildi.
       Haklarında dava açılmasına gerek duyulmayan isimler şöyle; 
       Alaattin Osman Emiroğlu,  Ali Osman Solak, Alper Bayrak, Betül Yılmaz, Birol Yurtseven, Buket Kın Tekçe, Burcu Günay Kaygusuz, Celal Irgın, Fatih Özan, Fethi Kılıç,  Erdal Bekiroğlu, Emine Dağıstan, Erol Öztürk, Fatma Cebe,  Hayrettin Öztürk, Hanifi Üzüm, İsmail Acar, İsmail Koç, İsmail Temel, Kamer Kasım, Leyla Kanık, Melike Büşra Bayramoğlu Karşı, Metin Doğan, Mustafa Altunok, Mustafa Dönmez, Mine Şahin, Naciye Somuncu Demir, Nihal Doğan, Orçun Toptaş, Öznur Demir Ordu, Rahmi Temel, Soner Durmuş, Tevfik Yavuz.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 5
 • Devam(12.4.2017 20:38:09)

  Üni öyle bi bataklik ki eştikçe derinlesir.evrakta ssahtecilik nitelikli dolandiricilik görevi kötüye kullanma başta olmak üzere terör dışında da suçlar vardır ve bunlara bulaşan, milletin hakkını gaspedenler yargilanmali ve kanunların dediği sekilde ihraç edilip yerlerine o gorevleri hakeden insanlar gelmelidir.kaldı ki devlet görevini teröre yardım ve yataklık yapmak için kötüye kullanmakta terör bünyesinde değerlendirilmelidir.bu arada yök soruşturma izni vermiyorum da dememiştir.bu kişilerin çoğunun suçları delillidir. yok öyle ya da böyle soruşturma izni vermek zorunda.yani daha başlamadı ve devletin ilgili kurumları mesela cumhurbaskanligi parti başkanları bilgilendirilip suç delilleri sunularak millet adına gereği talep edilmedi.

 • Bitmedi(12.4.2017 20:13:28)

  Sayın cumhuriyet savcısı avşarın iddianamesinde yök ten 1 yila yakın soruşturma cevap yazısı alınamadı dediği kişiler bunların tamamı yada büyük bölümü.sorun değil.rektör değiştiğinde bu kişilerin çoğu hakkında tekrar suç duyuru sunda bulunulur ve deliller sunularak işledikleri suçların adli olması nedeniyle cumhuriyet savcılığına soruşturma izni vermesi talep edilir.yök baş
  ka nının da içinde olduğu öyle bi ssatranç oyunu donuyorki anlatmak için sayfalar yetmez.bicogunun evrakta sahtecilik nitelikli olandiricilik görevi ko tu ye kullanma suçları delilliyken yökün hala savcılığa bu kisiler ha kakında soruşturma izni vermemesi vermedim demesini bile açıklamak sayfalar gerektirir.bunlar soruşturulursa 300 kişinin da ha suçuna ulaşılır.

 • Hacaturyan (12.4.2017 11:27:25)

  Kim gorevini kotuye kullanip devlet mali yetim hakki yemisse adalet ergec tecilli edecektir.birileri sayesinde biyerlere gelenlerde geldigi gibi gidecek inslh

 • Cenap(12.4.2017 08:56:05)

  Bu işlerin mimarlarından E. B. yargılanmıyor ise yazıklar olsun. Bu kişi hem kardeşini, baldızını, kayınbiraderine kadro çıkartıp işe aldıracak bunda sorumluluğu olanlar hesap vermeyecek. Yargı soramıyor ise hesabını İlahi adalet tecelli eder inşallah.

 • sevinmesinler(11.4.2017 23:37:19)

  Haklarında FETÖ Soruşturmaları kapsamında dava açılmayan Yukarıdaki isimler çok sevinmemeli. Nedeni Şu: Bu Şüpheliler hakkında Yalnızca Takipsizlik verilmesi onların Fetö soruşturmaları kapsamında ŞİMDİLİK suçlu olmadıkları kanaati oluşmuş ve Kovuşturma açacak yeterli delil şimdilik temin edilememiştir. Bu kişiler belki de HORTUMCULUK ve Görevi Kötüye Kullanma suçlarından dava açılmayacağını kim söyleyebilir.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.