bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Korkutmak isterken öldürmüş

  • Korkutmak isterken öldürmüş

    Arşiv

       Bolu'da geçtiğimiz yıl meydana gelen olayda Mehmet Ulaş(53) isimli şahsın hayvanlarını bahçesine soktuğu için tartışan ve ertesi gün yaylaya çıkarken karşılaştığında yanındaki tüfekle Mehmet Ulaş’ı vurarak öldüren Hikmet Atalay(55), bugün görülen ilk duruşmasında, “baltayla üstüme geliyordu. korkutmak için ateş etmiştim. Öldürmek istemedim” diyerek kendini savundu. 
      Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde “tasarlayarak kasten adam öldürme” suçlamasıyla tutuklu olarak yargılanan Hikmet Atalay’ın ilk duruşması bugün görüldü.

       Mehmet Ulaş’ın eşi ve çocuklarının da katıldığı duruşmada ifade veren Hikmet Atalay olaydan bir gün önce Mehmet Ulaş’ın hayvanlarını bahçesinde otlattığını gördüğünü ve yanına giderek hayvanlarını çıkarmasını isteyince bir süre tartıştıklarını belirterek, “Ertesi gün ormana tomruk kesmeye gitmek için evden çıktım. Ormanda yabani hayvanlara karşı kendimi korumak için tüfeğimi de yanıma aldım. Ormana giderken yol üzerinde önüme Mehmet Ulaş’ın hayvanları çıktı. Aracımdan inerek hayvanları kovaladığım sırada Mehmet Ulaş’ın elinde baltayla küfür ederek üzerime geldiğini gördüm. Kendisine bağırarak, “Mehmet gelme. Yanımda tüfek var" dedim. Aramızda yaklaşık 20 metre varken havaya bir el ateş ettim. Mehmet Ulaş daha da yaklaşınca 2 metre kala ayaklarının önüne ateş ettim. Bu sırada Mehmet “ben vuruldum” dedi. Mehmet Ulaş’ın ayağından kan aktığını görünce hemen olay yerinden ayrılarak yol üzerinde gördüğüm kişilere 112'yi aramalarını söyledim. Ambulans yanlışlıkla benim evime gelince de sağlık görevlilerine Mehmet Ulaş’ın olduğu yeri tarif ettim. Öldürmek isteseydim kimseye yerini söylemezdim" dedi.
       Diğer tanıkların da dinlendiği duruşmada, 9 Haziran tarihinde olay yerinde keşif yapılması kararlaştırılarak, duruşma 15 Haziran'a ertelendi.

       6 Ağustos 2016 tarihli haberimiz;

      İnek otlatması kavgası ölümle sonuçlandı
  
       Bolu’da Hikmet Atalay isimli şahıs bahçesine izinsiz ineklerini sokan Mehmet Ulaş isimli komşusunu tüfekle ateş ederek öldürdü.
      Edinilen bilgiye göre, olay sabah saat 10:00’da Bolu merkez bağlı Taşoluk Köyü’nde meydana geldi. Hikmet Atalay Amcabey Gölü'nün yakınlarında bulunan tarlasında izinsiz ineklerini sokan Mehmet Ulaş’la tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle Atalay, tüfekle Mehmet Ulaş’a ateş etti. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Ulaş, olay yerine gelen 112 acil ekipleri tarafından İzzet Baysal Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ulaş tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı. Olaydan sonra Hikmet Atalay gözaltına alındı. 

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.