bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Cumhurbaşkanımızın cesareti ve iradesiyle mesafe kat edeceğiz

 • Cumhurbaşkanımızın cesareti ve iradesiyle mesafe kat edeceğiz
 • Cumhurbaşkanımızın cesareti ve iradesiyle mesafe kat edeceğiz

      Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'dan gönül coğrafyamıza ve Müslüman dünyasına referandum sonrası ilk mesaj:

       Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, milli iradenin sandığa yansıdığı halk oylaması ile Anayasa değişikliğinin kabul edilmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Sandıktan çıkan Evet kararıyla hayata geçen Anayasa değişikliğine tüm kesimler saygı duymalı", "Evet noktasında görüş ortaya koyan başta iktidar partisi olmak üzere, tüm arkadaşlar, Hayır verenlerin de temsilcisidir, Hayır diyenlerinde hak ve hukukunu savunma anlamında da görevimizin başındayız", "Faizci kapitalist düzenden adaletli düzene geçişte yol almamız lazım", "Önümüzdeki süreci gönül coğrafyamızda, Müslüman dünyasında hak ve adalet çerçevesinde yürüteceğiz", "Önümüzdeki süreçte Allah'ın izni, milletimizin desteği ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın cesaretiyle mesafe kat edeceğiz" başlıklarıyla çok çarpıcı mesajlar verdi.

     AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, milli iradenin sandığa yansıdığı halk oylaması ile Anayasa değişikliğinin kabul edilmesinin ardından yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

      "Türk Milleti olarak çok önemli dönüm noktalarından belki de birini yaşıyoruz. Cenab-ı Hakk'a şükürler olsun ki, bu ülkenin ve milletin kaderini etkileyecek, sadece Türkiye'nin ve Türk Milleti'nin değil, gönül coğrafyamızın, hatta Müslüman dünyasının ve ümmetin kaderini etkileyecek önemli bir adımı oyladık. 

     "SANDIKTAN ÇIKAN EVET KARARIYLA HAYATA GEÇEN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE TÜM KESİMLER SAYGI DUYMALI"
     İlk günden itibaren hep şunu söyledik; Vatanını milletini seven, milli manevi değerlere bağlı, ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının tercihi başımızın üzerinedir. İlk günden itibaren 'Evet dese de, Hayır dese de bizim için kutsaldır' dedik. Bugün de demokrasimizin gereği Evet çıkması, bu değişikliğe tüm kesimlerin saygı duyması gereken bir karar. Ama Evet'i savunanların, Evet noktasında görüş ortaya koyan başta iktidar partisi olmak üzere, tüm arkadaşların, Hayır verenlerinde temsilcisi olduğunu, onların hak ve hukukunu savunma anlamında da görevimizin başında olduğumuzun altını çizmemiz lazım. 

    "7 DÜVELİN ÇOK ÇİRKİN OYUNLARLA YÜRÜTTÜKLERİ BİR SÜREÇ YAŞADIK"
      Biz demokrasiye, ifade özgürlüğüne inanıyorsak, toplumum tüm kesimlerinin görüşleri bizim için önemlidir ve kutsaldır. 
Tüm dünyanın, tabiri caizse 7 düvelin çok çirkin oyunlarla, çok yanlış bilgilerle yürüttükleri bir süreçte böyle bir neticenin her türlü analizinin yapılması ve bu manada önümüzdeki süreci şekillendirme noktasında kendimize bir ders çıkarmamız açısından önemli bir netice. Tüm bunları yaptıktan sonra Türkiye olarak, artık adımlarımızı da çok farklı saiklerle atmamız lazım. 

      "FAİZCİ KAPİTALİST DÜZENDEN ADALETLİ DÜZENE GEÇİŞTE ÖNEMLİ YOL ALMAMIZ LAZIM"
       Artık rant ekonomisinden çıkıp, üretim ekonomisine geçişi - ki bunu bir miktar başardık- fakat çok daha keskin çizgilerle yapmamız lazım. Bunu gerçekleştirmek önemli, önceliklerimizden birisi. 
      Diğer taraftan faizci kapitalist düzenden adaletli bir düzene geçişte önemli yol almamız lazım. Çünkü üretimin önündeki engel faizci kapitalist düzendir. Dolayısıyla adaletli bir düzenle tüm ekonomimizi/ekonomi temellerini yapılandırmamız lazım.

      "ULUSLARARASI İLİŞKİLERDE STRATEJİK ORTAKLIKLAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ"
       Diğer taraftan ABD ve AB ile ilişkilere de, tabi ki iyi ilişkilerimizi devam ettirmek isteriz ama stratejik ortaklık vs konuların gözden geçirilmesi gerekir.

      "ÖNÜMÜZDEKİ SÜRECİ GÖNÜL COĞRAFYAMIZDA, MÜSLÜMAN DÜNYASINDA HAK VE ADALET ÇERÇEVESİNDE YÜRÜTECEĞİZ"
       Tüm dünyada, terör ihraç eden ülkelere karşı Türkiye'nin duruşunu çok daha net göstermek durumundayız. Irak, Suriye gibi Türkiye'nin önemli komşularının yaralarını sararak, önümüzdeki süreci hep birlikte gönül coğrafyamız da, Müslüman dünyasında, hak ve adalet çerçevesinde yürüteceğiz. Bu da inanç ister, cesaret ister. Bunu büyük Türk Milletimizin bu inanç ve cesareti ortaya koydu. Ve önümüzde çok önemli bir yolun başlangıç adımını attı. 

      "ÖNÜMÜZDEKİ SÜRECİ ALLAH'IN İZNİ, MİLLETİMİZİN DESTEĞİ VE CUMHURBAŞKANMIZIN CESARETİYLE YÜRÜTECEĞİZ"
        Bundan sonra da büyük Türk Milleti'nin temsilcisi olarak, bizlerde üzerimize düşen vazifenin bilinciyle, önümüzdeki süreci Allah'ın izniyle, milletimizin desteğiyle, Cumhurbaşkanımızın cesaretiyle, iradesiyle, ferasetiyle yürütmeye kararlıyız."

YORUMLAR Toplam yorum: 24
 • Komik çocuklar(17.4.2017 22:41:36)

  Bana karşı yorum yapan kişiye ithafen
  Demekki bu devlet seni leylekler gibi otturuyor.inekler gibi bogurtuyor. Merak etme beni dusunme zira ben seni rahatsız eden hainlere karşı gelenlerin safindayim. Fazla otme; )

  Ayrıca ertuğrul adlı kişi isminden utanmani diliyorum bu vatan evlatları hendek operasyonlarinda şehit olurken sizin kara zihniyetiniz teroristlere yandaş olup gittiği kürt programlarında eyalet sözü verdi. Kk ye bukadar verdiğiniz destekle birak 8 seçim kaybetmeyi ölene kadar o koltukta kalırdı. Ama artık korkmayın yeni anayasa bu soruna çare buluyor.

 • gercek vatansever(17.4.2017 17:05:45)

  bırakın kendilerini fasulye gibi nimetten sansınlar..horoz kendi öttüğü için güneşin doğduğunu zannedermiş...2019 seçimlerine giden yollar sizin için artık güllük gülistanlık değil.Siz de biliyorsunuzki rahat değilsiniz ve artık AKEPE bitiyor.tutunduğunuz bastonda 2 seneye kalmaz çürür.

 • İskender(17.4.2017 13:56:05)

  Bülent Tezcan’dan YSK kararı için çağrı: Referandum iptal edilmeli
  Dün sonuçlanan tarihi yeni anayasa referandumunda, oy verme işlemi başlamadan evvel sandık başkanları tarafından mühürlenmesi gereken zarfların ve pusulaların mühürsüz şekilde kullanıldığının ortaya çıkması şaibe iddialarını ortaya çıkarmıştı. CHP'nin hukukçu kurmayı Bülent Tezcan bugün tarihi bir çağrıda bulundu. "Bu referandum tarihimizin kara sayfasında yerini alacaktır" diyen Tezcan "YSK sahte oyları geçerli hale getirecek bir düzenlemenin yolunu açtı. Yeni anayasa meşru değildir. Milleti hukuk ekseninde rahatlatacak tek bir karar vardır. Aslolan bu referandumun iptal edilmesidir" dedi.

 • Mustafa(17.4.2017 13:50:19)

  Belediye başkanı, Bakan yardımcıları ve Vekiller, sizin hatırınıza Halk oylamasında Evet verenlerin Boluda ki sayısı inanın 1000. kişi değildir, sakın Unutmayın. Olay Sn. Cumhurbaşkanına verilen ve duyulan Güvendir.

 • Metin(17.4.2017 13:48:02)

  Alaattin, Ali, Fatih Metin, Metin Yılmaz ve Fehmi'nin üstün! çalışmaları sayesinde Bolu halkı ikna olmuştur! Vallahi yalan bunlar çerez misali olsa da olur olmasa da. Bolu Halkı Sn. Cumhurbaşkanımıza kredisinin devam ettiğini göstermiştir. İlk seçimde bu fetoş severleri ayıklamaz ise inanın AKP oyları yerlerde sürünür ve Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kredisini uzatmaz. Suriyeli ve Iraklılara sahip çıkıp hele hele Vatandaşlık verme gibi bir grabetin içine girerseniz hem kendinize hem de Ülkeye en büyük kötülüğü yaparsınız.

 • Çok Komik Çocuk'a(17.4.2017 13:07:34)

  Yorum yapan çok komik bir çocuk var ona mesajımdır. demişki Bana zararı yok aynen devam etsin. Ama sana da dokununca ucundan azıcık böyle sünnet bebeleri gibi zarıldamaya başlarsın eminim. Ötersin kabız olmuş leylekler gibi. Öüüü öüüü OHAL'a karşıyım öhüüü demokrasi öhüüüü kabız oldum öhüüüü diye zırıl zırıl zırıldarsın. Şimdilik sana kolay gelsin mutlu ol yiyebildiğin kadar ekmek ye şekerli çay iç. İlerde bulamayabilirsin.

 • ertugrul(17.4.2017 12:59:18)

  Allah biliyorki benim gönlüm rahat 10 ,15 yıl sonra ülkemiz ırak,suriye gibi işgal edilecek belki yurdumuzdan olacağız.O zaman akp nin yaptığı köprüler,hastahaneler sizi kurtarsın,en büyük hava limanından gitmek için ülke seçersiniz.Çok şükürki bu vebale ortak olmadım torunlarım arkamdan beddua etmeyecek YA SİZİN TORUNLARINIZ ??????

 • Kelele Melele(17.4.2017 12:03:16)

  Akepe millet elele
  Tüm düşmanlar delire

  Balkon'da ikiş balkon görüyorum. Bir balkon iki göbek balkonu.

 • zor dostum(17.4.2017 09:52:38)

  Yorumlara bakıyorumda.Hak,hukuk,adalet,eşitlik,özgürlük yerine tam tersi söylemler var haklı olarak.Bu seçimin kazananı terörist,dinsiz,imansız,vatan haini ilan edilen HAYIR cılardır.Ve kazanan Türkiyemdir.Kaybeden devlettir.Devletin tüm imkanlarına rağmen,ohal e rağmen,baskıya,korkuya,tehdide,siyasi rüşvete rağmen % 49 dur.Sağcısıyla,solcusuyla,milliyetçisiyle,dindarı ve dinsiziyle,işsiziyle,alevisi,sünnisiyle,kapalısı,açığıyla Türkiye dir.Kaybeden,% 51 dir.Eşit şartlarda yapılan bir referandumda sonuç eminimki %60 hayıra karşılık,%40 olurdu.İki Türkiye yaratanlar eminimki gelecekte kendi kendilerini boğacaklardır.Yeterki ülkemiz boğulmasın.Ve % 51 ile ülke kolay yönetilebirmi.Göreceğiz.Saygılarımla..

 • Realist Bolulu(17.4.2017 06:14:01)

  50 milyon seçmenin bir YSK başkanı etmediği ülkede kazanılan her seçim sizler için bir hezimettir aslında. Sadece kendinizi avutursunuz vicdanınınızla bir yüzleşin derim tabi vicdanınız varsa...

 • Komik Çocuk(17.4.2017 02:38:16)

  Ne oldu Cemal?
  Ohal sırasında referandum yapılması skandaldır yazmışsın?
  Ne oldu oy kullanırken kafana silah mı dayadılar?
  Ya Bırakın bu ayakları numaraları Chp+Hdp+Pkk+Avrupa 'nın birlikte olduğu bir seçim kazanabilir mi?
  Bu arada Ohal'in 100 yıl daha devam etmesini diliyorum. Beni kısıtlayan bir şey yok kimler rahatsızsa ne işler karıştırıyorsa bilemiyorum artık ;)

 • Milletin Adamı(17.4.2017 02:34:59)

  Morardınız mı yine ? :)
  Ne yapsalar boş Göklerden gelen bir karar vardır :)

 • Sadık(17.4.2017 01:59:23)

  Bu AKP'nin zaferi falan değil, çöküşe giden yolun başıdır. YSK daha sonuçları açıklamadan Anadolu Ajansı % 99.9 olarak ilan etti. Ama saf olmayanlar buna inanmadı. Kul hakkı yiyorsunuz... Hak yiyenler önünde  sonunda belalarını bulacaklar.

 • Ankaralı(17.4.2017 00:33:19)

  Dirilişe EVET Yükselişe EVET Vatan İçin Millet İçin Milyonlarca EVET

 • CEMAL(16.4.2017 22:08:18)

  OLAĞANÜSTÜ HALİN OLDUĞU BİR SÜREÇTE ANAYASA REFERANDUMU YAPILMASI BİLE TEK BAŞINA SKANDALDIR.

 • Cafer ERSÖZ(16.4.2017 22:07:08)

  Bu kadar orantısız medya gücüyle, reklam gücüyle, para gücüyle, otorite gücüyle hayırcıları kampanya boyunca döve döve alabildiğiniz oran %51'ise bunun adı zafer değil olsa olsa züğürt tesellisidir.

 • SADIK(16.4.2017 22:02:35)

  Ortaya çıkan tablo şudur; halkı bölen, geren ve ayrıştıran AKP kadroları nihayet Türkiye'yi karpuz gibi ikiye bölmüştür. Yazıklar olsun.

 • TOMRİS(16.4.2017 21:58:03)

  YSK referandum esnasında kural değiştirerek mühürsüz seçmen zarflarını kabul ediyor. Aynı devlet üniversite sınavına 1 dakika geç kalan gençleri sınava almamıştı.....

 • B. Kandemir(16.4.2017 21:51:52)

  Bolununsesi Gazetesinin okurları AK Partili vekile hak ettikleri cevabı çok güzel vermişler. Türkiye'nin aydınlık yürekli insanlarına selam olsun.

 • İzmirlim(16.4.2017 21:40:00)

  7 düveli çirkin oyunlarla suçlayan Ali bey; sizlerin çirkin oyunlarınıza ne demeli??? Devletin araç ve gereçlerini propaganda için kullandınız. Hayır diyenleri cezalandırdınız.... Sizden olmayanları susturmak için her türlü çabayı sergilediniz. Geldiğiniz nokta işte bu. Artık Türk halkı gerçek yüzünüzü gördü. Geçmiş ola.

 • ali bey(16.4.2017 21:36:04)

  Devletin en önemli kurumlarından biri olan Yüksek seçim Kurulu bu gün hukuksuz bir karara imza atarak referandumu şaibeli hale getirmiştir. Referandumun en önemli sonucu AKP’nin çöküşüdür. Türk halkına hayırlı ve uğurlu olsun…

 • BAHATTİN(16.4.2017 21:34:37)

  Devletin sınırsız olanaklarını kullandınız, insanları taşıyarak miting meydanlarına götürdünüz, her tarafı EVET sloganları ile doldurdunuz, yedirdiniz, içirdiniz... Bu kadar mı oy alabildiniz Ali Beeey???

 • Adalet(16.4.2017 21:32:48)

  Adaletli bir seçim olsaydı HAYIR oyları en azından % 65 olurdu. Bu referandum çok gereksiz ve şaibeli bir referandum olarak tarihe geçecektir. Bir kişiye Başkanlık yolunu açmak için bunlar yapılmamalıydı.

 • Tuğrul Ertuğrul(16.4.2017 21:31:50)

  Tek kişiye sınırsız yetkiler tanıyan ve demokrasi ile bağdaşmayan bu ucube anayasanın uygulanabilirliği yoktur. AKP halkımızı karpuz gibi ikiye bölmeyi başardı.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.