bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

YSK Hakkında suç duyurusunda bulundu

 • YSK Hakkında suç duyurusunda bulundu

      Vatan Partisi Bolu İl Başkan Vekili Av.Ömer Yasa, Yüksek Seçim Kurulu üyeleri hakkında suç duyurusu yaptı.

       Başsavcılığına yollanmak üzere Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçesini verdi. Yasa, konu hakkında şunları söyledi;

       "Yüksek Seçim Kurulu, Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihinde görülmemiş biçimde ilk kez hem de oy birliğiyle suç oluşturacak bir işlem yapmıştır. 298 sayılı yasanın 98 ve 101. Maddeleri ile Halkoylamasının kurallarını belirledikleri Genelge hükümlerini yok sayarak verilen karar tamamen hukuk dışıdır. Bu suçun cezasız kalmaması gerekir.

      Seçim Hukukuna göre İlçe, İl veya Yüksek Seçim Kurullarına yapılacak “itiraz” veya “şikayet” adını taşıyan iki başvuru biçimi vardır. Bu başvurular mutlaka belgeye dayanmalıdır.

      Yüksek Kurulda yasa gereği oy hakkı olmadan gözlemci olarak görev yapan 4 parti temsilcisinden biri olan Recep ÖZEL adlı AK Parti Temsilcisi , “… bazı sandıklarda oy pusulalarının veya oy zarflarının ilçe seçim kurulu ve Sandık Kurulu Mühürü ile mühürlenmediği yoğun bir şekilde tespit etmiş bulunmaktayız” diyerek ve hiçbir belgeli kanıt sunmadan kaç tane olduğu belirsiz ama geçersiz olduğu kesin zarf ve pusulaların geçerli saymasını istemiş, kurul da aynı gerekçeyle isteği kabul etmiştir.

      Herkes halkoylamasının kesinleşmesi veya yenilenmesi telaşındayken öyle veya böyle bu suç cezasız kalmamalı, gelecekte tüm hukukçulara ibret oluşturacak bir kovuşturma yapılmalıdır.

      47 yıllık bir hukukçu ve 20 yıla yakın yargıçlığım sırasında Şeçim Kurulu üyeliği ve başkanlıkları yapmış bir uygulamacı olarak susamazdım. Derhal bir dilekçe hazırlayarak internetteki Change.org sitesi üzerinden imza kampanyası başlattım. İmzalar 100.000’i geçince ıslak imzalı dilekçeyi işleme koyacağımı da duyurdum 48 saat olmadan imza sayısı 101.242’i geçtiğinde harekete geçtim.

       Ergenekon, Kumpas, Balyoz gibi bir çok davada suç işlediklerini söylediğimiz yargıç ve savcılar hakkında meslektaşlarımızın yaptığı şikayette yıllarca işleme konulmadı. Ama bildiğiniz gibi artık bugün o suç işleyen yargıç ve savcılar ya tutuklu veya kaçak durumundalar. Bu dilekçemize bugün işlem yapılmasa bile kayda alınmıştır ve günün birinde mutlaka “EDEN BULACAKTIR”  

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • Tek Millet Tek Vatan(21.4.2017 16:04:05)

  En yakın zamanda format atmanı diliyorum. Zira küf tutmuş virüs bağlamışsın.
  Artniyeti olmayan Dünya liderleri ''Seçim sonuçlarının birbirine yakın olması demokrasinin iyi çalıştığını gösterir'' derken. Siz tutturmuşsunuz mühürsüz oy mühürsüz oy. Zaten AkParti'de o kadar enayiydi ki %60 evet çalmak varken %51 çaldı. Bak sen şu Akpartinin işine Bırak Allah aşkına merhem sürecek aklınız yok :)

  Bu arada Süleyman Soylu'nun son açıklamasıdır;
  Daha fazla
  Önümüzde çok iş var. Sıtkı sadakatle çalışacağız. Ancak gazeteci kılığındaki lağım fareleri boş durmuyor.
  Bu palavlaları çıkartanlar elbet cezasını görür.

 • Rafet Güçlü(21.4.2017 01:03:52)

  AKP'lier dışındaki %50 yi Milletten saymayan, ve onların görüşlerini hiçe sayan "Tek millet..." Rumuz..!
  Tek oy bile sonucu değiştirir diyorsun yaa..!!
  Haa, işte zaten bu yazının özü de tam o..!! Mühürlü oylar belli ve sayılıdır.. Kolay hile yapamazsın.. Ama seçimin bittiği anda, sayısı belli bile olmayan "MÜHÜRSÜZ OYU"da dahil ettiğinde insanların güvenini sarsarsın..!
  Son olarak bu konuda çok bilinen sözü hatırlatayım sana;
  "OYLARI KİMİN VERDİĞİ DEĞİL, KİMİN SAYDIĞI ÖNEMLİDİR".. demiş bir lider..!!!

 • Tek Millet Tek Vatan(21.4.2017 00:05:31)

  malp bey hangi millet biliyor musun ? 15 Temmuzda ve Hendek operasyonlarında canını feda eden arkasında yetim çocukları bırakan millet. Hani o gece çayını kahveni yudumlarken Tayyip düşüyor sonunda dediğin gece.
  Rafet gibilerinin hesabına ağzımla değil başka yerlerimle gülüyorum :)  Sanarsın ki AkPartililerin Mhplerin Bbplerin hepsi evetden yana oy verdi.
  Sanarsın ki Hayır oranı yüksek olan bütün illerde hayır oranı %100 sanki hayır yüksek çıkan illerde 1 tane evet oyu yok :)
  Böyle okumuş gibi gözüken cahil görmedim Sana bir bilgi vereyimde güncelleme yükle küflenmiş zihnine.
  Seçimlerde atılan 1 oy bile seçimi etkiler şu ilde evet çıkmış şu ilde hayır çıkmış oranı önemli değil. Zorlu değişen bu sistemde bu kadar yakın çıkması normal bknz.AB

 • alp(20.4.2017 22:02:21)

  tek millet derken hangi millet birde adını söyleseniz.

 • Rafet Güçlü(20.4.2017 21:04:45)

  "Tek Millet Tek Vatan" rumuzlu arkadaş;
  Üç buyuk şehir dahil, 17 buyuksehirde ve birçok şehirde azınlığa düşmüş,secimi tartışmalı şekilde kıl payı kazanmış, %12 MHP, %1 BBP ve %38 AKP , EVET'çi Bloğu'nun düştüğü durumu düşün sen önce istersen..!!!!!!!!!!!
  Zannedersin ki EVET'çiler sandığı Patlatmış.!!!!!!!!!!!  

 • Tek Millet Tek Vatan(20.4.2017 20:13:32)

  Adı Vatan partisi ama Logodan anlaşıldığı üzere hangi vatandan oldukları belli değil.

  Adı Halk Partisi ama hangi halkın partisi belli değil.
  1987 referandumunda 75 bin oyla CHP meclise döndü şimdi 1.5milyon farkı tanımıyoruz diyor.

  Yüzde 95 evet çıksa bile halk iradesini tanımıyoruz kan dökmeden bu sistemi getiremessin diyen birisi için bahane demek yanlış olmasa gerek.

  Akıllı olsa hayırlı olsun 2019'da görüşürüz derdi şimdi dahada kaybetti.

  KK'ye tavsiyemdir mavi kuşta yazılanlara çok inanmasın sosyal medya terör yuvası olmuş dikkat etsin provokatörler alınıyor içeri :)
  Sadece İstanbulda 300bin üye ile sandıktayız diyen ve her sandıkta her partiden üye bulunan seçimde hile var demeleri koltuklarının sallandığındandır.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.