bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Engelli erkek gence cinsel saldırı

 • Engelli erkek gence cinsel saldırı

          Engelli erkek gence cinsel saldırı iddiası
          Bolu’nun Gerede ilçesinde geçtiğimiz yıl eylül ayında yaşanan olayda, 34 yaşındaki zihinsel engelli Erol Ö.’ye tecavüz ettiği iddia edilen 3 çocuk babası Ergün E.’nin Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına bugün başlandı.
       Olay, geçtiğimiz yıl Eylül ayında Bolu’nun Gerede ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Bolu’nun Gerede ilçesinde ikamet eden zihinsel engelli 34 yaşındaki Erol Ö., evinden  çıkıp ilçe merkezine yürüdüğü sırada resmi bir kurumun şantiyesinde kamyon şoförü olarak çalışan Ergün E., şahsi aracıyla Erol Ö.’nün yanında durdu. Erol Ö.’yü aracına bindirerek çalıştığı kuruma götüren Ergün E., engelli gence burada 2 kez tecavüz etti. Daha sonra şahsı aracına bindirdiği yere bırakan Ergün E., 34 yaşındaki genci tehdit ederek, yaşananları kimseye anlatmamasını istedi. Olaydan sonra psikolojisi bozulan ve sağlık sorunları yaşayan Erol Ö.’nün idrarından kan gelmesi üzerine birlikte yaşadığı ablası durumundan şüphelenerek, kardeşinden başından geçenleri anlatmasını istedi. Erol Ö., yaşadıklarını anlatmasının ardından aile Ergün E.’den şikayetçi oldu.

         “Kendisiyle bir diyaloğum olmadı”
          Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde “nitelikli cinsel saldırı ve tehdit” suçlamasıyla hakkında 16 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu Ergün E.’nin yargılanmasına bugün başlandı. Zihinsel engelli Erol Ö.’nün kendisi ve ailesinin de bulunduğu davada ifade veren Ergün E., kendisine iftira atıldığını belirterek, “Çay bahçesinde masalar dolu olduğu için yanıma gelip oturdu ve o şekilde tanıştık. Sonra aracımla giderken yolda bana eliyle işaret etti. Ben de durup kendisini aldım. Kendisiyle bir diyaloğum olmadı. Daha sonra kendisini çay 
dedi.

       “İki kez tecavüz etti”
      Sanığın ifadesinin ardından yaşadıklarını anlatan Erol Ö. ise, “Ben çarşıya doğru yürürken Ergün arabasıyla benim yanımda durdu. Bana cinsel içerikli şeyler söyleyerek arabaya binmemi söyledi. Ben de neden bindiğimi bilmiyorum ama araca bindim. Beni çalıştığı işyerine götürerek ikinci kata çıkardı. Bir odaya girdik ve bana üstümdekileri çıkarttıktan sonra iki kez tecavüz etti. Daha sonra beni arabasıyla aldığı yere bıraktı. Ben de evime kadar yürüdüm. Tuvalete gittiğimde idrarımdan kan geliyordu. Beni tehdit ettiği için kimseye söyleyemedim” dedi.

      “Namus gitti abla”          
        Erol Ö.’nün yaşadıklarını ilk olarak anlattığı ablası da mahkemede tanık olarak dinlendi. Erol Ö.’nün ablası tuvalette sürekli kan kalıntıları gördükten sonra kardeşinin bir sorunu olduğunu düşündüğünü belirterek şunları söyledi:
        “Annem ve babam kendi sağlık sorunları için şehir dışında olduklarından dolayı Erol benim yanımda kalıyordu. Erol sürekli tuvaletten çıktığında kan kalıntıları kalıyordu. Erol’un geceleri uykusunda “Kimseye söylemeyeceğim” diye sayıkladığını da bildiğim için bir sorun olduğunu anladım. Birkaç kez neler olduğunu sordum ama cevap vermedi. Yine bir gün beraber caddede yürürken Erol kendisini arabaların önüne atmaya çalıştı. Yaklaşık iki hafta sonra biraz zorlayınca, “Namus gitti abla” diyerek başından geçenleri anlattı. Biz de önce hastaneye ve sonra karakola giderek şikayetçi olduk. Duruşmadan önce Ergün’den korktuğundan dolayı mahkemeye gelmemek için ellerini keserken son anda yakaladım. Elinde kesik oluştu. Ankara’da bir hastanenin hem genel cerrahi hem de psikoloji bölümünde tedavi görüyor. Bu olay kardeşimde çok büyük travma yarattı. Şikayetçiyiz”

        İfadelerin ardından mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, bir sonraki duruşmayı 6 Haziran 2017 tarihine erteledi.
 

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • hamiyet koçoğlu(28.4.2017 00:10:35)

  zarar veren Ak Parti desteğinden mahrummuş demek ki. Yoksa her şekilde aklanırdı. Tabi temennim ayrım yapılmadan suçluların cezalandırılması. ama aynı konuda şirket olursa ayrı, işçi olursa ayrı karar çıktığını da gördük. Ha bi de FTÖ cü destekçileri varsa zarar verenler nerdeyse oldukça ilgi görür.

 • Necvin Kardeş (24.4.2017 00:19:52)

  onun cezasını Hukuk elbet verecek ama Toplumu düzenleyen Ahlak ve Din Kuralları Gelenek ve Göreneklerimiz O pislik ahlaksızın öldürülmesine cevaz vermektedir.

 • Tek Millet Tek Vatan(21.4.2017 16:21:57)

  Merak etme AkParti'yi sevmeyen artniyetli kişi beğenmediğin parti ve kişiler idam yasasını getirecek. Eğer halk oylamasına gidersek umarım bu seferde bir kişinin peşine takılıp hayır istemiyorum demezsiniz.

 • Melih(21.4.2017 12:46:56)

  Salacaksın insanların arasına lime lime olacak bunun başka bir çaresi yok.Ulan yazıklar olsun be ahir zaman bu işte yazıklar olsun senin gibilerin vicdanına tüküreyim ben

 • MERT KR(20.4.2017 22:30:30)

  kolay ölmemeli bunlar idamla felan kolay ölür, jiletme lime lime gram gram kesecen hergün o.c larını.kıçlarına kızgın demir sokacan

 • ANTİ akepe(20.4.2017 20:16:32)

  bunun gibi sapıklar ve pkk'lı vatan hainleri için idam geri gelmeli!!

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.