bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

          Şirketimizin satış temsilciliği bölümüne;
*30 yaşını geçmemiş,
*En az lise mezunu
*İşini sevip, takım ruhu ile çalışabilecek,
*B sınıfı ehliyet sahibi, aktif araç kullanıyor olan, 
*Tercihen SRC belge sahibi çalışma arkadaşları arıyoruz. 

       Başvuraların şirketimize bizzat yapılması rica olunur.

Yıldırım Gıda (Eti Bisküvileri Bolu Bayii)
Yeni Küçük Sanayi Sitesi B Blok No: 15
Tel: 243 86 55  

 


4 Kg kitle başarılı operasyonla alındı

  • 4 Kg kitle başarılı operasyonla alındı

63 YAŞINDAKİ DÜZCELİ HASTA SAĞLIK SORUNLARINA BOLU’DA ÇARE BULDU

4 KG AĞIRLIKTAKİ KİTLEDEN BAŞARILI OPERASYONLA KURTARILDI

HASTANIN KARNINDAN ÇIKARILAN KİTLE KOVAYA SIĞMADI

AİBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ayhan Ekici tarafından yapılan cerrahi müdahale ile 63 yaşındaki kadın hasta, 30 cm büyüklüğüyle ve 4 kg ağırlığıyla adeta karnını dolduran kitleden kurtarıldı.

 Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı önemli sağlık kuruluşlarından Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi önemli bir cerrahi müdahaleye ev sahipliği yaptı.

Edinilen bilgiye göre, Düzce’nin Cumayeri İlçesi’nde yaşayan 63 yaşındaki Gülşen Dervişoğlu, karın ve böbrek ağrısı şikayetleri nedeniyle Düzce’de başvuruda bulunduğu hastaneden AİBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde görevli Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ayhan Ekici tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonrasında, hastanın sağ yumurtalığından kaynaklanan ve 30 cm büyüklüğüyle hastanın karnını adeta dolduran kitle tespit edildi.

30 CM BÜYÜKLÜKTE VE 4 KG AĞIRLIKTAKİ KİTLE KOVAYA SIĞMADI

Ekici’nin önerisi ve hastanın onayı sonrası gerçekleştirilen ve yaklaşık 1 buçuk saat süren cerrahi müdahale ile hasta karnındaki kitleden kurtarıldı. Ameliyat sırasında yapılan frozen incelemesinde kitlenin iyi huylu olduğu tespit edildi. Ameliyat işleminin ardından yapılan ölçümlerde, kitlenin 25 cm eninde, 30 cm boyunda ve 4 kg ağırlığında olduğu tespit edildi. Kitlenin konulmak istendiği kovaya sığmadığı anlar kitlenin büyüklüğünü gözler önüne serdi.

Ekici, cerrahi müdahale sonrası kendisine gelen hastasını servisteki odasında ziyaret etti ve hastasının sağlık durumunu inceledi. 63 yaşındaki Dervişoğlu’nun yumurtalıktan kaynaklı karnındaki kitlenin standartların üzerinde bir büyüklüğe sahip olduğunu ve bununda hastada karın ve böbrek ağrısı şikayetlerine yol açtığını söyledi. Ekici, hastanın cerrahi müdahale sonrasında şikayetlerinden kurtulacağını belirtti ve hastasına kontrollerini aksatmaması önerisinde bulundu.

63 YAŞINDAKİ HASTADAN EKİCİ’YE VE EKİBİNE TEŞEKKÜR

63 yaşındaki kadın hasta ise, uzun bir süredir yaşadığı sağlık sorunlarına Bolu’da çare bulduğunu belirterek, tedavisini ve cerrahi müdahaleyi gerçekleştiren doktoru Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ayhan Ekici ve ekibine teşekkür etti.

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • dr uzman(12.5.2017 23:15:24)

    dr batuhan bey bolumuzun yetiştirdiği önemli bir cerrahtır bu ekibin bir parçası olması bizleri gururlandırıyor. i.o.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.