bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Yüreğim yanıyor, ciğerim sızlıyor...?

 • Yüreğim yanıyor, ciğerim sızlıyor...?

  Nedenmi: Her zaman olduğu gibi kendimizi ve milleti aldatıyoruz.Gerçeklerden bahsetmiyoruz,gül gülistan,her şey şahane,diye yalanlarla üstün görünmek istiyoruz,büyüklerimize,amirlerimize aşırı olarak yandaşlık yapıp,zavallı bilmeyenleri aldatıyoruz.

        Şehrimizde açılan TARIM FUARINI gidip gezdim.Gitmez olsaydım,her görüntü karşısında vicdan azabı çektim ve aşırı derecede üzüldüm.Bir kere adına tarım fuarı demeyin,TRAKTÖR SATIŞ PAZARI diyin....?

        Zaten ziyaretçiler arasında da maalesef çiftçiyi göremezsiniz,üreticiyi göremezsiniz....Yoklar....kalmadılar ki...?

        Yurdumuzun her tarafında olduğu gibi,Bolu'muzda da tarım arazisi kaldı mı..? Eken-biçen üreten kaldı mı..?Kalmadı,kalmıyacak,neden:

        Devlet olarak 'TARIM ARAZİLERİNİ İSKANA AÇAN' kanunu çıkarırsan ve inşaatçılar,müteahhitlerde tarlalara hücum ederlerse,ortada ekilecek yetiştirelecek hiçbir tarım ürünü kalmaz...kalmıyacak.

         Bu yıl itibariyle 10 milyon hektar tarım arazisi yok olmuş durumdadır.

         Köyleri mahalle yaparsan,şehir kanunları geçerli olacak,oluyorda, o zaman köylümüz tarlasını aç kurtlar gibi bekleyen müteahhitlere verecek.....Peki sonunda neler olacak....Torunlar AÇ KALACAK AÇ...

         Ben şahsen Bolu'muzda bir tarlaya inşaat yapılırken gördüğümde evladımı kaybetmiş gibi üzülüyorum,yanıyorum.Ve kendi kendime haykırıyorum...Bu manzara ve gerçekler karşısında hiç mi devletin ilgilileri yok.

         BOLUDA TARIM diye bir dergide herşeyi allayıp pullama neyi çözecek.Kimi inandıracaksınız ve Bolu tarımını tamamen gerçek dışı sadece edebiyat yaparak mı var olduğuna inandıracaksınız....?

         Şu gerçeği asla unutmayınız sayın ilgililer:Türkiyemizde ve Bolu'muzda tarım ve hayvancılık çökmüştür.Bu çöküş 1983 yılı ve sonrası yıllara aittir.Tarımsal ürünlerin ithaline izin verilmesi bir cinayettir.

         Kendi kendine yeten dünyadaki 7 ülkeden birisi Türkiye idi.

Şimdi aklınıza gelen bütün tarımsal ve hayvansal ürünleri ithal eden birinci ülkeyiz.Helal olsun bizlere,,düşünenlere...yapanlara...?

           Bu hızlı gidişle toprak kalmıyacak,su kalmıyacak,ağaç kalmıyacak,yeşil kalmıyacak ve hava'da kalmıyacak.Geçen hafta İstanbul'a gittim, ne kokladım biliyormusunuz-Köprüden sonra kanalizasyon kokusunu kokladım.

             Uzatmıyalım: gelecek nesillerimiz şüphesiz AÇ KALACAKLARDIR.

Şu andaki İZZET BAYSAL CADDESİNİN durumu içler acısıdır,Türkiye tarımı ve hayvancılığı ise yürekler acısıdır.

                          Dumlu DEMİRCİOĞLU

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • Yılmaz(15.5.2017 00:39:40)

  Tarım alanlari bitirilirken cayirlarimiz da elden gitmektedir.Karaçayir tamamen betonlasti simdi hemen aşağısında küçük berk cayiri betonlasiyor.Canli hayat nasil yok ediliyor bi görün

 • Deli(13.5.2017 20:23:46)

  Siyasetçilerimiz ve tarım il müdürlügü ikide bir çıkıp şöyle destek verdik böyle destek verdik diye övünüp duruyorlar bolu arazisi zaten çok küçük çogu yer imara açıldı çogu köy mahalle oldu siz övünüp durun verdiginiz desteklerle yakında zaten ekecek toprak kalmayacak o zaman tarım il müdürlügüne de gerek kalmayacak

 • emekli(13.5.2017 11:33:48)

  maalesef bir gurup siyasinin 15 yıla ülkeyi getirdiği nokta bu üretim yok tarım yok bilim yok istihdam yok sadece örümcek kafalar ve tüketim çılgınlığı beleş ve avanta para kazanma var gelecek kesinlikle düşünülmüyor osmanlının lale devrini yaşıyorlar, olan yine millete olacak..

 • bahtiyar kandemir(13.5.2017 11:25:04)

  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğretim elemanı Prof. Dr. İlyas Bey (soyadını hatırlayamadım) şöyle demişti... " İnsan yemek yediği sofrasına pisler mi? Ovalar bizim sofralarımız. Ovalara binalar yapmakla sofralarımıza pisliyoruz. Tarım alanlarımız azalıyor, nüfus artıyor! " Ne kadar haklı değil mi?

 • bahtiyar kandemir(13.5.2017 11:24:55)

  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğretim elemanı Prof. Dr. İlyas Bey (soyadını hatırlayamadım) şöyle demişti... " İnsan yemek yediği sofrasına pisler mi? Ovalar bizim sofralarımız. Ovalara binalar yapmakla sofralarımıza pisliyoruz. Tarım alanlarımız azalıyor, nüfus artıyor! " Ne kadar haklı değil mi?

 • Dursun YILMAZ(13.5.2017 11:09:25)

    Biz insanımızı Bilim,Fen ve Teknoloji olarak işleyemediğimiz sürece hiç bir işimizi doğru dürüst yapamayız.Onun içindir ki yaptığımız her iş fos çıkıyor.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.