bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Atatürk’e yapılan saldırıları kınayarak yürüdü

 • Atatürk’e yapılan saldırıları kınayarak yürüdü
 • Atatürk’e yapılan saldırıları kınayarak yürüdü

      Atatürk’e yapılan saldırıları kınayarak yürüdü  
        İlimizde son günlerde yaptığı tek kişilik eylemlerle isminden sık sık söz ettiren İlhan Taşdelen, eline aldığı bir kırmızı fener ve anayasa kitapçığı ile Atatürk’ün manevi şahsiyetine ve anıtına yapılan saldırıları kınamak için yürüyüş yaptı. Taşdelen’in; “Atatürk’e ve O’nun kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkmalıyız” sloganı atarak İzzet Baysal Caddesi’ndeki yürüyüşüne gençler boynuna sarılarak destek verdi.
       Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaklaşık 6 gün önce yanında taşıdığı orakla Atatürk anıtına saldırıda bulunan bir zanlının ardından olaylara kayıtsız kalmak istemeyen Bolulu vatandaş İlhan Taşdelen, dün ilginç bir eylem gerçekleştirdi.
      Atatürk’ün manevi şahsiyetine ve anıtlarına son günlerde sürekli saldırıların gerçekleştirildiğini, Cumhuriyete yönelik eylemlerin gerçekleştirilmesinden rahatsız olduğunu belirten Taşdelen, bir eline kırmızı fener diğer eline T.C. Anayasa kitapçığını alarak Tabaklar Hamamı önünden İzzet Baysal Caddesi boyunca yürüyüşe geçti.
       İlk başlarda sesiz yürüyüş yapan Taşdelen, vatandaşlardan da büyük destek görünce; “Atatürk’e ve O’nun kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkmalıyız. Atatürk’ün manevi şahsiyetine ve büstlerine yapılan saldırıları şiddetle kınıyorum. Burası Türkiye Cumhuriyeti, Atamıza ve cumhuriyetimize sahip çıkalım. Atamıza uzanan eller kırılsın. Ben sadece Atamın anıtının önüne kadar gidip selam vermek istiyorum. Bu benim anayasal hakkım” diyerek yürüyüşünü sürdüren Taşdelen’e, Cadde AVM önünde Güvenlik Şube ekipleri müdahale ederek yürüyüşü engelledi.
        Yapılan görüşmeler sonrası Atatürk Anıtı önüne gitmesi engellenen Taşdelen, ikna edilmesinin ardından Güvenlik Şube ekipleri ile olay yerine gelen Asayiş Ekiplerin elini sıkarak, eylemini sonlandırdı.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 19
 • Dursun YILMAZ(11.8.2017 13:39:36)

  Atatürk'e niçin saldırılıyor.Atatürk dogmatik kafalıların,mitolojik kafalıların ve mistik kafalıların foyasını gün yüzüne çıkarmıştır.Gerçek ışık karanlıkta duranların gözbebekleri için zararlıdır.Işığa da alışın artık.Işıktan zarar gelmez.Türkiye'nin ilelebet sönmeyecek tek ışığı Mustafa Kemak ATATÜRK.Dünyayı Güneş Türkiye'yi sadece ve sadece Atatürk Isıtır ve ışıtır.

 • necatiye(11.8.2017 11:26:32)

  necatimisin nesin bildiğin çoplukde yasa dünyaya bak söyle bilim teknoloji diyen ülkelere bak birde islam ülkelerine bak birbirini yiyorlar biz islam ülkelerinin birçogundan bir adım öndeysek mustafa kemal atatürk sayesinde  bir bak osmanlının nereye el atmışsa islam nerde varsa orada kolelik var ben hiç bir zaman görmedim bir din adamının haksızlıklara karsı konuştuğunu sadece şükredin halinize

 • İlhan TAŞDELEN(4.8.2017 20:41:33)

  ARKADAŞLAR BURADA ADIMIZI NEREDEN GELDİĞİMİZİ KİM OLDUĞUMUZU GİZLEMEDN SİZLERLE HER TÜRLÜ KONUYU(KEMALİZM/KOMÜNİZM/FAŞİZM/SEKÜLERİZM/FUNDAMENTALİZM VE TÜM İZM'LERİ SAYGI ÇERÇEVESİNDE TARTIŞIRIM. AMA AĞIZ BOZUKLUĞU YAPANLARA DA BİR AKPINAR'LI OLARAK GEREKEN CEVABI VERİRİM,HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN..SAYGILARIMLA!...

 • Dursun YILMAZ(4.8.2017 18:20:46)

  Necati kardeş Atatürk ne demiş:Dünyada her şey için, yaşam için, başarı için en gerçek yol gösterici bilimdir, fendir. Bilim ve fennin dışında yol gösterici aramak aymazlık, bilgisizlik, doğru yoldan çıkmışlıktır. Yalnız bilimin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki evrelerinin gelişimini anlamak ve ilerlemelerini izlemek koşuldur. Bin, iki bin, binlerce yıl önceki bilim ve fen dilinin çizdiği genel kuralları, şu kadar bin yıl önce bugün aynı biçimde uygulamaya kalkışmak, elbette bilim ve fennin içinde bulunmak değildir. (1924 ; S.D. II )

 • Bitik Esnaf(4.8.2017 13:12:47)

  Dün (03.08.2017) bir tartışma programında, AKP MKYK üyesi Ayhan Oğan: Biz yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan. demiştir.

  Atatürk'e yapılan bu saldırıları yapanlar, kimlerden güç alıyor/destek buluyor daha iyi anlıyoruz.
  Gözünüzü açın açın açın !

 • Necati(4.8.2017 12:54:28)

  Dursun senin tüm yorumlar dogmatizm moğmatizm ,mistik vs. Kardeş yıldık senin şu saçma sapan yorumlarından,bilimle fenle sen uğraştında ne yaptın? Uçak mı imal ettin aq,bide yaşına başına bakmadan heryere saldırıyon,yeter daha valla yeter,kimin geleceğini yada kimin bidaha dünyaya gelmiyeceğini bilim fen le mi açıklayacan ha? Dogmatik mistik

 • alp(4.8.2017 12:06:48)

  Urfada heykele saldırı yapanla fetöcülerin bir farkı yoktur. İkiside cumhuriyete ve demokrasiye bir saldırıdır.Adam  Atatürk heykeline saldırarak aslında mevcut anayasal düzeni hedef almaktadır. Embesil şovmen yazanların bu demokrasi düşmanı adam hakkında ne düşündüğünü gerçekten merak ediyorum.

 • Dursun YILMAZ(4.8.2017 10:04:24)

  Sinan kardeş,ruhen,bedenen ,fikren ve beyni köreltilmiş olanlar benim yorumlarımı okumasın.

 • Dursun YILMAZ(4.8.2017 09:51:19)

  Sinan kardeş,Sen bu Dünya'ya başka Atatürk geleceğini mi zannediyorsun?Liderler gelebilir,önderler gelebilir ama Atatürk bir daha gelmeyecek.Yeni gelenler Atatürk'ün gölgesi bile olamazlar.Buna ilaveten sen Dogmatizm,Mitoloji ve Mistik hayaller peşinde koşmaya devam et.Sakın Bilime,Fene ve Teknolojiye yanaşma çarpılırsın .Karanlıkta oturanları kuvvetli ışık rahatsız eder.Sen kendi karanlığınla baş başa kal.Işığı gördüğünde gözlerini kapa.Zombilik bazılarına çok yakışır.

 • Kİm NOVAK(4.8.2017 08:52:31)

  Yankı efendi; Sen niye yazmadın o zaman kendi adını uyanık mısın sen ha. Ayrıca habere dair;  Ainesi iş'tir Kişinin Lafa Bakılmaz !

 • Beyamca(4.8.2017 07:14:20)

  İlhan bey sizden Allah razı olsun  sizin gibi çok insanlarla karşılaştım ve hepsi insanlar için mücadele veriyordu, örneğin asgari ücrete zamma tepkiyi asgari ücretli değilde sizler veriyorsunuz ne acıdırki iyiki sizin gibi kültürlü, akıllı ilim ve bilimin ışığında yürüyen insanlar var Allah sizden gani gani razı olsun

 • Cakir(4.8.2017 02:42:49)

  Yurumeyle yol aşınmaz. 15 temmuzda ülkeyi savunamayacak kadar aciz ve korkak insanlar atatürkçü kesilir olmuş.

  Atatürkçü olmayı etrafı ataturk heykelleriyle doldurmak sananlar dolmuş.

  Atatürkun arkasına saklanıp bu ülkeye acımasızca ve vefasizca saldıranlar, hergün ulkeyi kotuleyenler karni hic ac kalmamis ve hic acisini cekmeyip bedel odemeyenler elbet bir gün ifşa olacak.
  Ama o zaman geldiğinde fonladiginiz yurtdışı sahte derneklerde sizi kurtaramayacak.

  Allah bizi düşmandan değil sizin Şerrinizden korusun.

 • Sinan(3.8.2017 23:56:47)

  Dursun Yılmaz'a
  Her yorumunda aynı meymenetsiz yazılar,dogmatizm mistik hayallerden başka bildiğin bişi yokmu? Ulu önderimiz Atatürk'e saygısızlık kesinlikle kabul edilemez.
  Fakat dursun yılmaz denilen vatandaş! Bu dünya başka Atatürk görmeyecek demişsin ya! Nerden biliyorsun kimin gelip gelmeyeceğini? Git bi tedavi ol,insanların sinirlerini zıplatacak yorumlar yapma.doğmatizmin bilmemneyini kendine sakla,at gözlüklerinide artık çıkar

 • Dursun YILMAZ(3.8.2017 21:23:45)

  Bu Dünya başka Atatürk görmeyecektir.Bugün var olan 80 Milyon insan varlığını Atatürk'e borçludur.Atatürk ve Atatürk'ün değerlerine her daim sahip çıkıp koruyup kollamalıyız.Dogmatizm,Mitoloji ve Mistik hayaller peşinde koşanlar Atatürk'ü anlamakta zorluk çekerler.

 • OYUNCALAK(3.8.2017 20:42:01)

  Biraz yumuşatalım; Sayın sivil aktivist, Kılıçdaroğlunun yürüyüşünü gölgelemiş. Ayıp etmiş! :)))

 • yankı(3.8.2017 20:28:56)

  İlhan Bey takma onlar delikanlı olsa gerçek isim ve soyadlarını yazarlar. İsmini yazmayanları dikkate almanın anlamı yok.

 • İlhan TAŞDELEN(3.8.2017 19:32:31)

  PROVAKATÖR VE EMBESİL OLAN BU ÜLKENİN KURCUSU YÜCE ATATÜRK'E VE MANEVİ ŞAHSİYETİNE KÜFÜR EDEN SOYSUZ TİPLEMELERDİR. AYNEN İADE EDİYORUM BU EDEPSİZ LAFLARI SAHİPLERİNE..

 • nur(3.8.2017 16:11:07)

  provokatörler şovmenler her devrin adamları

 • MERT(3.8.2017 15:32:13)

  çok komik..hatta embesilce

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.