bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Reçeteler artık cepte

  • Reçeteler artık cepte

REÇETELER ARTIK CEPTE

Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi kendi bünyesinde yeni bir uygulamaya imza atıyor. Daha önce İzzet Baysal Devlet Hastanesinde başlanan bu uygulama ile artık bağlı İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de doktorunuz tarafından yazılan reçete bilgileri cep telefonunuza kısa mesaj ile kısa sürede size ulaşıyor.


Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinde gitgide yaygınlaşan uygulama ile ilgili olarak İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hülya ENSARİ "Hastanelerde e-reçete uygulamasına geçildiğinden beri reçete şifreleri bir kağıda yazılarak hastaların eline veriliyordu. Bu da bazen şifrelerin okunamamasına, belle yazılan şifrelerin yanlış okunmasına bağlı hatalara, büyük küçük harf karışıklığına ve bazen de şifrelerin kaybedilmesine neden oluyordu.  Hastalar bu konuda mağduriyet yaşıyorlardı. Hastaların yaşadığı sıkıntılar bizi bu konuda çözüm üretmeye teşvik etti." diyerek böyle bir uygulamanın gerekliliğine dikkat çekti.


 İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen SMS E-REÇETE uygulaması sayesinde e-reçete numarasının anında kişinin cep telefonuna kısa mesaj aracılığıyla iletildiğini belirten ENSARİ; " Bu uygulama sayesinde kağıt israfı ve zaman kaybı önlenmesinin yanı sıra, bir sonraki randevunun Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile alınacağı da hatırlatılarak hasta memnuniyeti de artırılmış olacaktır. 27.07.2017 tarihinde başladığımız uygulamadan sağlıklı faydalanabilmek için kuruma başvuranların cep telefonu numaralarını güncellemelerini rica ediyoruz. Böylece hastanemize başvuran tüm başvuranlarımız bu uygulamamızdan ücretsiz ve hatasız faydalanabileceklerdir" dedi.   ​

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • Beyamca(4.8.2017 15:34:47)

    Aman çok güzel süper,  giriş katkı paylarını arttı haberiniz varmı emwkliler

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.