bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Başkan Yardımcılığı’ndan istifa etti 

 • Başkan Yardımcılığı’ndan istifa etti 

       

         Başkan Yardımcılığı’ndan istifa etti 
         Bolu Belediyesi’nde 2 yıldan bu yana başkan yardımcılığı yapan, Ak Partili Belediye Meclis üyesi Ekrem Çetinkaya görevinden istifa etti. Çetinkaya’nın, yasalara uygun olmayan çetrefilli konularda büyük riskler taşıyan imzalar atmak zorunda kaldığı, ilerde bunların hesabını vermek durumunda kalacağı ve çok fazla sorumluluk üstlendiği için Belediye’de kendisine fedai gözüyle bakılıyordu. Bu nedenle istifasının sürpriz olmadığı ifade ediliyor.         
         
         Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz'a başkan yardımcısı dayanmıyor. Bugüne kadar Mehmet Özbostancı, Abdullah Öztürk, Orhan Bozgeyik, İsmail Yamantürk, Abdülkadir Key, Mücahit Engin, Hüseyin İka, Mehmet Zübeyr Serin ve Ekrem Çetinkaya olmak üzere, kendisinin bizzat göreve getirdiği tam 9 başkan yardımcısı adeta kaçıp kurtulurcasına istifa etti. 
        Bolu Belediye Başkan Yardımcılığı görevine iki yıl önce getirilen Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Ekrem Çetinkaya, belediyenin imar ve fen işlerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu. Çetinkaya, ayrıca yeni sanayi projesinin hayata geçirilmesi noktasında önemli rol oynayan isimlerden birisiydi. Ekrem Çetinkaya’nın Belediye’nin en riskli birimlerinden olan imar ve fen işlerinden sorumlu olması nedeniyle, yasalara uygun olmayan çetrefilli konularda büyük riskler taşıyan imzalar atmak zorunda kaldığı, ilerde bunların hesabını vermek durumunda kalacağı için rahatsızlık duyduğu yakın çevresince biliniyordu. Bu nedenle Ekrem Çetinkaya’nın istifasının sürpriz olmadığı belirtiliyor. 

iliyor. 

YORUMLAR Toplam yorum: 5
 • Salih ÖZDEMİR(5.8.2017 20:00:03)

  yeni sanayi projesi ni eklemeseniz olmazdı sanki.Defalarca talep toplandı.Talep patlaması olduğu söylendi 1000 kişi denildi.niye yapılamadı! kamoyundan ne saklanıyor. Sanayiden katılan çok az olduğu için olmasın. Çünki amaç, hedef sanayi yi kaldırmak değilmiydi.Diğer tarafta etraftan yer alanlar hatta fabrika kuranlar sabırsızlanıyor olabilir mi! Çetinkaya hayatının en isabetli kararını vermiştir. ilerde anlayacak.Şu anki Boluda ki siyasi irade sanayiyi kaldıracak güçte değildir. öbür tarafta yapılmak istenen kendi menfaatlerinin kılıfıdır . Bakan ÖZLÜ tüm garantileri veriyorken bizimkilerin ısrarı ondandır.Ha birde Tarım arazilerine konut, dükkan için gelmeyin diyor Bakan ÖZLÜ.Ben başka bir ismin istifasını bekliyordum hala bekliyorum.

 • engin(5.8.2017 16:14:38)

  Güya bolu en temiz iller arasında üst sıradaymış,Çok güldüm hafif bir rüzgar essin izzet baysal caddesinde(yaya ve trafiğe acık olan yer) tozdan gecilmiyor.Bir kere Cumhurbaşkanı Abdullah gül geldiğinde yıkandı.Eskiden diğer belediye başkanları zamanında en az ayda bir kere yıkanırdı.Ama ne gereği var başka rant işleri varken sıra gelmiyor itfaiye ye yıkayın demek için bile vakitleri yok.Haksızmıyım.

 • Dursun YILMAZ(5.8.2017 10:38:55)

  Her yönetici göreve boş küple gelir ve küpünü doldurur gider.Hiç kimseye de hesap vermez.Elit tabaka düzeni yani vargeli böyle kurmuştur.Geri kalmış ülkelerde bu düzmece dümen sürüp gider.80 Milyonluk ülkenin 65 Milyonu köle hayatı yaşadığının farkına bile varacak düzeyde bilinçli değil.Aylık geliriniz kişi başına 5000 TL nin altında ise siz ola biz ola kaliteli köleleriz.Sadece cebinizin dolu olması da sizi kölelikten kurtarmaz.Birazda beyin denen organın gerekli şekilde kullanılmasına bağlıdır.Köle sahipleri köleleri için hesap vermez.Sadece çekip gitmesi yeterlidir.Bizde görev anlayışı gömlek giyip gömlek kirlendikten sonra gömleği çıkartmak gibidir.Yani gömlek kirletene hesap sorulmaz.Daha çoook et pardon ekmek yememiz gerekiyor.

 • Hüsnü kuru(5.8.2017 07:17:48)

  Ne yani şimdi istifa etmekle hesap vermekten kurtulmuş mu oluyor?.

 • Metin mert(5.8.2017 00:50:36)

  imar da yapılan yolsuzluk, rant sağlama,el altından yandaş mütayitler e parsel satma başka bir yerde yoktur.asıl öbür tarafta nasıl hesap vereceksiniz..... Bakalım.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.