bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Alptekin, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı oldu

 • Alptekin, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Geredeli hemşerimiz İsmail Alptekin, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildi.
 

VakıfBank'ın Kurumsal Yönetim Komitesi ile Kredi Komitesi Yedek Üyeliği görevlerini sürdüren Geredeli hemşehrimiz İsmail Alptekin, VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyor.

70 yaşındaki eski Başombudsman Nihat Ömeroğlu'nun Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi yapılmasının yankıları sürerken, değişen Vakıfbank yönetiminde de sürpriz yaşandı. Fazilet Partisi'nin “emanetçi” kurucu Genel Başkanı İsmail Alptekin, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı yapıldı. 74 yaşındaki Geredeli hemşehrimiz Alptekin, daha önce de aynı bankada düz yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu.

Asıl mesleği avukatlık olan Alptekin, Refah Partisi’nin kapatılmasının ardından kurulan Fazilet Partisi’ne Genel Başkan olmuştu. Alptekin, görevini daha sonra Recai Kutan’a devretmiş, AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte de AK Parti’den milletvekili seçilerek Meclis Başkan Vekilliği görevini yürütmüştü.

Emekli milletvekili maaşının yanı sıra Vakıfbank'tan da 14 bin 597 lira aylık alacağı öğrenilen Geredeli hemşehrimiz Alptekin, Refah Partisi'nin kapatılmasının ardından kurulan Fazilet Partisi'ne “Emanetçi Genel Başkan” olmuştu. Alptekin, görevini daha sonra Recai Kutan'a devretmiş, AK Parti'nin kurulmasıyla birlikte de bu partiden milletvekili seçilmişti.

İsmail Alptekin kimdir?
İsmail Alptekin, 1968 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olup serbest avukat olarak çalışma hayatına başladı.
Türkiye Zirai Donatım Kurumu'nda avukat ve TÜBİTAK'ta murakıp olarak çalışan Alptekin, iki dönem (1975-1978, 1996-1997) VakıfBank Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, 21. Dönem Bolu Milletvekilliği, 22. Dönem Ankara Milletvekilliği ve aynı dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekilliği görevlerini üstlendi.
VakıfBank'ın 3 Nisan 2009 tarihinde yapılan olağan genel kurulunda, yönetim kurulu üyesi olarak seçilen ve Kurumsal Yönetim Komitesi ile Kredi Komitesi Yedek Üyeliği görevlerini sürdüren Alptekin, VakıfBank Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyor.

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • Goca Geredeli(14.8.2017 13:45:19)

  Emekli Müftü Muharrem İmamoğlu
  minnet borcunu ödemekle meşguller...
  Yıllardır lanet okuduğunuz faiz kurumuna / bankaya
  kaç yakınınız malum zat tarafından sınavsız işe alındı?...
  Şimdiden gerü Cola Cola içmenizde de bir sakınca yoktur umarım...

 • Muharrem İMAMOĞLU(12.8.2017 22:43:57)

    Sayın Yönetim Kurulu Başkanı olan İsmail beyi kutlarım.Kıskananlar utansın.Hazımsızlıklarını kendilerine saklasınlar.Kendisini beyeniyorum  
  tutumları yerinde çok güzel başarılar dilerim. Selamlarımla
           Emekli Erzurum il Müftü Yardımcısı Yeniçağalı

 • Mustafa(11.8.2017 10:36:58)

  Yiyin bakalım yiyin. ALLAH her iki alemde de sorar hesaplarını inşallah. Yönetim kurulları rantiye kurullarıdır. Maaşını açıklayın. Emekli vekil maaşı zaten TANJU nun sayesinde 17-18 bin lira. yazık, günah ve bu tür kişileri insafa ve vicdana davet ediyorum.

 • Kamil(10.8.2017 10:26:55)

  Siyasi geçmişine bir bak, birde memleketine bir çivi mi çakmış ona bak. Neymiş hemşehrimizmiş....

 • Serdengeçti(9.8.2017 23:51:56)

  Memur 65 yaşında emekli olmak zorunda...
  Bankalarda daha erken...
  Özel sektör, bir gün bile tutmaz...
  Adam 74 yaşında, yıllardır bankanın yönetiminde...
  Makam tatlı, iş kıyak...

 • polat(9.8.2017 14:49:04)

  Minnet borçları sırayla iade ediliyor..

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.