bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

AİHM, olumsuz bir durumun yaşanması halinde suç ortağı olacaktır

  • AİHM, olumsuz bir durumun yaşanması halinde suç ortağı olacaktır

        Bolu KESK Şubeler Platformu adına dönem sözcüsü SES Eş Başkanı Serdar Koçyiğit, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Eğitim Sen üyeleri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hakkında verdiği kararı siyasi bulduklarını belirterek, “AİHM, olumsuz bir durumun yaşanması halinde suç ortağı olacaktır” dedi.
       Bolu KESK Şubeler Platformu adına dönem sözcüsü SES Eş Başkanı Serdar Koçyiğit, bir basın açıklaması yaparak açlık grevinde olan EĞİTİM SEN üyeleri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yaşamlarının risk altında olduğunu söyledi. Koçyiğit, “Ölüm sınırında olan, sendikamız EĞİTİM SEN üyeleri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevi direnişlerinde kritik eşik aşılmış olup yaşamları büyük bir risk altına girmiştir. Nuriye ve Semih’i kaybetme ile yüz yüzeyiz. Bizler yaşamaları ve diğer ihraç edilen tüm kamu emekçileri gibi her iki üyemizin de işlerine geri dönmeleri için mücadele ederken iktidar ve iktidara bir şekilde destek olan kesimler ölüm üzerine politika yapıyorlar.” dedi.
      “AİHM’İN KARARI SİYASİDİR”
       Koçyiğit, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Gülmen ve Özakça kararının siyasi olduğunu belirterek, “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hakkında “Hayati tehlike doğuracak ciddi ve onarılamaz hasar riski oluşmadığı” kararı ne hukuki, ne de insanidir.
       AİHM’in, ihraçlara ilişkin yapılan başvuruları bir iç mekanizma olarak tanımladığı OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunu işaret ederek reddetmesi ne kadar siyasi bir karar ise bu karar da o kadar siyasidir. AİHM, kuruluş değerlerine ve amacına gölge düşüren bir karar almıştır. AHİM, olumsuz bir durumun yaşanması halinde suç ortağı olacaktır. Bu süreçte hazırlanan 10 sağlık raporunun sekizinde hayati tehlikeye dikkati çekilmesine rağmen AİHM’in sadece Sincan Cezaevi Kampüs Hastanesi ve Numune Hastanesi raporlarını esas alması manidardır! AİHM kararını gözden geçirmeli, bir süredir siyasi iktidarı rahatlatmaya yönelik tarafgir kararlarından ve tutumundan vazgeçmelidir.
       Hükümet, sağlıklı biçimde yaşamlarına devam edebilmeleri için hiç gecikmesizin, derhal harekete geçmelidir. İşe iade talebiyle açlık grevine başlayan ve sağlık durumları kötüleşen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutukluluk halleri derhal sonlandırılmalı, telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkmadan, bir an önce görevlerine iade edilmeleri sağlanmalıdır” diye konuştu.

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • Can(10.8.2017 08:57:04)

    Bunlar kadar boş kişi yok. Vatandaş ile ilgilenmezler, kendi zihniyetindeki kişilerle ilgilenir herkesin hakkını yemekten imtina etmezler ama sorun devrimcidirler. Teröristlerin peşinde koştukları kadar işlerinin başında olsalar yeter. Serdar denen zata tavsiyem uzaydan hakim getirsinler AİHM yetmemiş.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.