bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Yolun bittiği yer mi? Yoksa sözün bittiği yer mi? 

  • Yolun bittiği yer mi? Yoksa sözün bittiği yer mi? 

        Yolun bittiği yer mi? Yoksa sözün bittiği yer mi?        

          Bu ilginç fotoğraf Bolu Merkez’de İl Özel İdare binasının arka tarafında çekildi. Belediyemiz çalışıyor da yolun bittiği yer midir? Yoksa sözün bittiği yer midir bunu bir anlayabilseydik keşke !

        Yolun sonunda yüksek gerilim hattı, tuzak gibi bekliyor. Bu yolda direğe toslayan sürücü mü suçludur? Yoksa yolun karşısında duran yüksek gerilim direği mi suçludur? Burada böyle bir kaza olmadan olası bir kaza ötesi olayı neticelendirebilecek kimse varmı dır? 

     Kültür Mahallesi'nde bulunan İl Özel İdare binasının ve Şehit Ozan Özen Ortaokulu'na yaklaşık 50 metre mesafedeki yolun tam ortasında bulunan yüksek gerilim hattı mahalle sakinlerini tedirgin ederken, vatandaşlar demirden yapılan devasa direğe Eyfel Kulesi ismini taktılar. İl Özel İdare binasının bölgeye yapılmasına rağmen hiçbir hizmetin sokaklarına yapılmadığını dile getiren vatandaşlar, özellikle akşamları yolun tam ortasında kalan elektrik direğinin çok tehlike yarattığını belirterek, “Yüksek gerilim hattı Şehit Ozan Özen Ortaokulu’nun tam önünden geçiyor ve burada yüzlerce öğrenci öğrenim görüyor. Herhangi bir kablo kopması veya trafik kazası sonucu direk yıkılması durumunda büyük bir tehlike oluşturması muhtemel olan Yüksek gerilim hattı başlı başına mahalle hakkında gerilim kaynağı oluyor.  Mahalleli olarak bir an önce önlem alınıp bu gerilim hattının yer altına alınmasını istiyoruz” diyerek yıllardır yolun ortasında bulunan direğin kaldırılmasını istediler.
      Konuya ilişkin olarak SEDAŞ’tan bir açıklama bekleyen vatandaşlar SEDAŞ’ın bu önemli sorunu bir facia yaşamadan çözmesini bekliyorlar.

YORUMLAR Toplam yorum: 3
  • Metin mert(13.8.2017 20:31:39)

    Belediye İstimlak etse yere ve eve para ödemesi lazım.ama etmez çünkü vatandaş 20 da geçse mütayitler verecek.bekediyeden para çıkmıcak.sadece yandaş mütayitler e ve emlakçıları rant var.

  • Bolulu(10.8.2017 21:44:59)

    Sayın editör kalıcı konutlardan şehre inerken sedaşın karşısında bir evi kaldırıp yolu genişletemediler 15 yıldır o kesimde yol daralıyor acaba neden.

  • Beyamca(10.8.2017 13:39:37)

    İş olsun diye formaliteden yol yapıyorlar

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.