bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu müsrifliğin hesabını kim soracak ?

 • Bu müsrifliğin hesabını kim soracak ?
 • Bu müsrifliğin hesabını kim soracak ?
 • Bu müsrifliğin hesabını kim soracak ?
 • Bu müsrifliğin hesabını kim soracak ?
 • Bu müsrifliğin hesabını kim soracak ?

      Bu müsrifliğin hesabını kim soracak ?
       Kalıcı Konutlar’da mevcut kaldırımlar, refüjlerdeki bordür taşları hiçbir deformasyon görmediği halde, yapıldığı ilk günkü gibi yepyeni dururken, sökülüp yeniden yapılmasına hiç kimse bir anlam veremiyor. Hiç gereği olmadığı halde burada keyfi olarak BOZ-YAP oynandığının altını çizen vatandaşlar; “Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a bu müsrifliğin hesabını birilerinin sorması gerek. Bolu’nun hemen her yerinde YAP-BOZ oynamaktan adeta zevk alıyor. Bu paralar Bolu halkı olarak bizim cebimizden çıkıyor. Belediye’nin çok büyük borç içinde olduğu söyleniyor. Bu nedenle vatandaşlara sürekli bir takım ek vergiler çıkarttığı ifade deliyor. Bunları denetleyen bir üst makam yok mudur? Hangi dinde, hangi dünyada böyle bir müsrifliğe izin var. Elbette Allah soracak bunların hesabını ama, şu Bolu'da bunları herkes gördüğü halde neden kimse sesini çıkarmıyor? Muhalefet diye geçinenler ne iş yapıyor? Bunları anlamak mümkün değil ” diye haykırarak isyan ediyorlar. 

       24 Temmuz tarihli haberimiz; 
      Kusursuz kaldırımları neden söküyorsunuz?

       Kalıcı Konutlar bölgesindeki örnek gösterilebilecek kaldırım ve refüj taşlarının sökülerek kamyonlara yüklenmesini vatandaşlar büyük bir şaşkınlık içerisinde izlerken soruyor; “Bizim kaldırımlarımızdan yana hiçbir şikayetimiz yoktu. Kaldırımlarımızı, refüjlerimizi neden söküyorlar ve bu taşları nereye atıyorlar anlayabilmiş değiliz. Belediye Başkanı bunu bize açıklasın lütfen. Sonuçta bu yap-bozlar bizim paramızla yapılıyor” diye tepki gösterdiler ve Başkan’ın bu konuda açıklama yapmasını istediler. 
         Bolu’nun hemen her yerinde yap-boz çalışmalarını vatandaşlar kanıksadıkları için sesini çıkarmazken, Kalıcı Konutlar sakinleri yapıldığı günkü gibi yepyeni duran kaldırımların sökülmeye başlaması karşısında sessiz kalamadılar ve bu kadar da olmaz diyerek seslerini yükselttiler. 
       Kalıcı Konutlar bölgesinde örnek gösterilebilecek kadar güzel ve düzgün yapılmış olan kaldırım ve refüj taşlarının sökülerek kamyonlara yüklenip götürüldüğünü ve bunların yerine sadece deseni farklı taşlar döşenmeye başladığını gören vatandaşlar, “Biz Kalıcı Konutlar halkı olarak kaldırımlarımızdan ve refüjlerimizden gayet memnunuz. Örnek gösterilebilecek kadar Bolu’nun en güzel kaldırımlarına sahibiz. Bolu’da birçok mahallede kaldırım bile yokken, bizim kaldırımlarımızın refüjlerimizin sökülüp yeniden yapılmasını anlamak mümkün değil. Yapılan bu israfın nedenini Belediye Başkanı ve Belediye Encümen üyelerine soruyoruz; “Kalıcı konutlar yolundaki kaldırım parke taşlarını neden söküyorsunuz? Buradaki parke taşlarının hangi nedenle yeniliyorsunuz? Bu işin ucunda yine birine rant mı var? Neden böyle bir değişime gittiniz? Yollar engelli yarış pisti iken neden asfalt yapılmıyor da refüjdeki parke taşları sökülüyor? Verdiğimiz vergileri böyle mi çarçur ediyorsunuz? Eyyy CHP’li Encümen üyeleri ! Siz o belediyede ne iş yaparsınız? Sizler neden bu kadar duyarsızsınız? Neden böyle lüzumsuz harcamalarla ilgilenip yasal yollardan vatandaşa sahip çıkmıyorsunuz?” diyerek tepki gösterdiler. 

 

YORUMLAR Toplam yorum: 26
 • Metin mert(13.8.2017 20:27:00)

  Sıra vatandaşa gelecek.o zaman bolu ya trilyonluk yatırım yapacak da deseler,oy yerine günahımı bile bu akp ye vermem.başkan son demleri götür bakalım hesap ı veremezsin....

 • bolulu murat(12.8.2017 14:24:31)

  israf yazık bir de çaydurt yolu hergün yol da trafik sıkışıyor.nedeni her yıl tekrarlanan yolun ortasındaki bahçe çalışması pardon çalışılıyor görüntülü yatma işi her sene sök yeniden yap.dubayı koy trafigi aksat çayı demle valla ballı kaymak işi kim yapıyorsa her sene parayı nasıl alıyor bilmem.alan degilde verene yazıklar olsun.milletin parasını böyle anca böyle çarçur edersin.

 • Oktay (11.8.2017 17:12:35)

  Bu kadar zabıta ya kim para verecek hepsi kahve köşelerinde maaş alıyor evimizin önünde aracimizi cekemiyoruz başkan böyle olursa, imam cemaat hesabı, belediyenin durumu da böyle olur

 • ali d(11.8.2017 11:37:19)

  kim kimden hesap soracak şu dönemde toplum dahi bozulmuş çalıyor ama çalışıyor insanlık bitmiş böyle bir mantık olabilirmi cahil çok ülkede hesap ların dökülmesi için ikdidar değişikliği olmalı hakimler savcılarda bunu bilirse hareket edebilir ama ikdidar değişmiyor yargıyı bağimsizliği bitti adaletmi istiyorsunuz varsa öbür tarafa olduğuna da inanmış olsalar tek kuruş israf etmezlerdi yada yimezlerdi onların inancı yokki çünkü 2019 den sonra zaten her şey bitmiş olacak

 • Bolu (11.8.2017 11:21:32)

  Alaaddin yılmaz 2019 seçimlerini akp kazanmasın diye tüm gücüyle çalışıyor.

 • Karaçayırlı(11.8.2017 10:31:05)

  16 Nisan'dan beri bombalar patlamıyor, kaldırımlar ve peyzaj işleri yandaşları zengin etmeye hız verdi. yoksa erken seçim hazırlığı mı tüm bunlar..?

 • Sonu geliyor(11.8.2017 10:25:32)

  Vay be! Nikiyle yazan dursun yılmaz ilk defa doğru bişi yazmışın ama bu sefer dogmatizm i kullanmamışın.
  Alaaddin çok büyük ihanet içindedir,giderayak insanların hükümete antipati yapması için heryeri aynı anda mundar etmektedir.acil ilgili bakanlık inceleme başlatmalıdır.kümesleri ile ilgili açıklama ise resmen dalga geçmesidir.böyle bir dönemde baba oğluna kefil olmazken(ki kendi bile oğluna kefil olmaz) kümes yaparken sana kefil olanların nelerine gözyumdun? Resmen bitik bir insanın ve farkındasın.Allah güzelim insanımızın alınterini heba edenleri süründürsün.her işinin altından pislik fışkırıyor.bir tane hakkında düzgün düşünce yok.Ama ilahi adalet senin için başladı bunun farkındasın,sihirli lamban söndü sönüyoooo,akıbetin berbat

 • Rahmetli dedem...(11.8.2017 09:03:41)

  Rahmetli dedem ''Allah'ın gazabı çok büyüktür... Durur durur, ama vurunca çaresi bulunmaz..'' derdi... Şu an ki belediyenin, tüyü bitmemiş yetimlerin haklarında sorumluluğu vardır...

 • Bitik Esnaf'a(11.8.2017 08:55:04)

  Rüyalar gerçek olsa... İçişleri bakanlığından bir müfettiş gelmez... Gelse bile göstermelik gelir... Atı alan Üsküdar'ı geçti... Yerel gazetenin birisinde Erhan Beykoz Alaaddin'in kümeslerinden bahsetti... Aslında bu gerçekten buzdağının sadece görünen yüzüydü... Daha birçok kaynağı şaibeli mal varlıklarına değinmedi... Çanaktan sordu, o da kamuoyunda aklama yaptı aklınca. Merhamet etmeyene merhamet olmaz derler... Alaaddin sayısız insanların canını yaktı... Çok beddualar aldı... İçişleri bakanından medet ummayınız... İlahi adalet vardır... Geç te olsa ergeç tecelli edecektir...

 • Nida(11.8.2017 02:03:15)

  geçen sene yapılan kaldırımlar çöktü darmadağın oldu yollara döşedikleri taşlar da darmadağın ..kimsenin yol diye kullanmadığı yerlere taş döşeniyor  üç metrelik yola  sekiz metre kaldırım mesele taş döşemek köşe taşı!

 • Hamdi bey(10.8.2017 22:39:43)

  Birisi bimere yazalım demiş sanırım latife demiştir dielim, çünkü 2009  bolu haberlerine bakın yine kaldırımlar yine yollar aradan kaç yıl geçmiş halen gram ilerleme yok yapılıyor, 3 gün sonra ya dökülüyor ya kazılıyor

 • Cafer ERSÖZ(10.8.2017 18:47:23)

  Bu Belediye Başkanının  dokunup da güzelleştirdiği tek bir tane şey yok. Bolu en rezil ve sefil zamanını bu başkan zamanında yaşıyor.Çalışma bölgelerine yapılan işin ne olduğuna dair çalışanın  bile bilgisi yok.1 liraya mal ettiği işin neredeyse 10 liralık reklamını yapan,dilinden düşürmediği devasa proje diye yutturmaya çalıştığı işleri artık bu halkın yutmadığını bilmelidir.Başkan ve arkadaşlarının, beceriksizliklerinin ve yağmacı zihniyetlerinin bedelini yeni yeni vergiler yaratarak halkın alınteriyle kazanımlarını boş yere harcama lüksü yoktur.Birileri yakınları,partili arkadaşları lütfen başkana artık seçilemeyeceğini hatırlatırsa Bolu halkına en büyük iyiliği yapmış olur.

 • NASI YANI(10.8.2017 18:34:04)

  Selcuk rumuzlu vatandasimizin dile getirdigi konu cok onemli. Burda bir resmi soygun var.Resmi bir mafyalasma var.Niye cozum bulunmuyor hala.

 • Yeter be(10.8.2017 16:14:46)

  Sayın AKP il başkanı,bu yapılanlara sen ne diyorsun,çık da bir kelam et,halkı aydınlat,Oy istemeye gelince mangalda kül bırakmıyorsun.Dut yemiş bülbül gibisin maşallah.

 • karalokler(10.8.2017 16:12:04)

  Sandıkta millet,hukukta yargı,yönetimde hükümet hesap sormazsa olacağı bu.Tek adamlığın olduğu 3.sınıf ülkelerin hepsinde bu böyledir.

 • karalokler(10.8.2017 16:09:31)

  Böyle başa böyle tarak.

 • Bitik Esnaf(10.8.2017 15:44:28)

  İÇİŞLERİ BAKANLIĞI acil olarak Bolu'ya bir ekip gönderip, yapılan işlemleri didik didik denetlemeli.
  Çevre sakinlerinden olayların gidişatıyla ilgili bilgi alıp rapor düzenlemeli.

  E-DEVLET üzerinden Başbakanlığın "BİMER" sisteminden tüm Bolu halkı bu şikayetleri yazarsa, dikkat çekebilir.
  Herkes elini taşın altına koysun. Eğer Bolu'yu seviyorsanız.

 • Selcuk.(10.8.2017 15:38:44)

  Nediyelim..Yazıklar olsun..! Belediye Bolu Merkezde İnşaat yapandan 22 bin TL daire başi Garaj parası alıyor.yoksa inşaat ruhsatı vermiyor. 3 daire yapmak istersen 66 bin TL..aynı şartlarda civar illerden Düzcede..sakaryada eskişehirde vs..ödenen tutar 3  daire için 3 bin TL kadardır..4 daire için ödediğim 88 bin TL yi bu şekil Çarcur eden bütün Belediye yöneticilerine yazıklar olsun...burunları yerlerde sürünsün..!!

 • Hüsnü kuru(10.8.2017 14:28:26)

  Merak etmeyin bu savurganlığın hesabı yerel seçimlerde malum partiye oy vermeyerek değişecektir.

 • Ahmet (10.8.2017 14:07:17)

  Başkana oy atanlar nerdeleer

 • Beyamca(10.8.2017 13:38:44)

  Nasıl olsa belediye kanalizasyondan emlak vergisinden voleyi vuruyor ama halka asla harcanmıyor, kendi evinize o taşlardan 1 tane alın bakalım tanesi kaça? Milyonlarca taş döşeniyor, paraları taşlara heba ediyorlar, helal ettikmi tabiki hayırrrr

 • Vay be...(10.8.2017 13:18:10)

    Kölelik ve kulluk felsefesiyle yönetilen ülkelerde yöneticiler kendilerinin sadece Allaha hesap vereceğine sizi de  inandırmış kişilerdir.Yani bu şekilde köleler ve kullar  komaya sokulup derin uykularında tatlı rüyalar görmeleri sağlanır.Sende gayri ihtiyari  olarak ceza için onları Allaha havale edersin.Bu oyun elit tabaka tarafından zaten bilinçli olarak köle ve kullar için tezgahlanır.Vatandaşın hesap soracağı merci yoktur.Peki çözüm nedir?Bilim ve Fen alanında kendimizi yetiştirirsek hiç kimse bizi inaklarla,mitoloji yalanlarıyla ve mistik yalanlarla beynimizi bulandıramaz.Kısacası gençlik döneminizin 15 yılını eğitim için harcayıp Yabancı Dil olarak İngilizceyi bile öğretmemişlerse sizi köle ve kulluk için eğitmişlerdir.Vay be...

 • Bir hipotez(10.8.2017 12:54:33)

  Benim hipotezim: "Bolu'lu bu yapılıp-bozulup-yeniden yapılan işlerin kendi parası ile yapıldığına inanmıyor, hediye falan zannediyor".

 • emekli(10.8.2017 12:26:29)

  lan yine   başladı  eyyyyy  cehape nidaları, ne beyinsiz ler varya belediye meclisi hep cehape liler le dolu ya onlarda bu müsrifliğe evet mi diyor, yuh artık kararlar akepeli meclis üyeleri ile çıkıyor yahu sayıları yeterli her bokta cehape suçlanıyor ya sanırsın memlekette iktidar partisi cehape yuh artık...

 • taş firması(10.8.2017 12:14:44)

  Taş firması kimin?.. Kimler bu firmaya ortak?... Bu işten kimler kazançlı çıkıyor?.. Kimler kaybediyor?.. Bunların araştırılması lazım...

 • Vatandaş(10.8.2017 12:12:21)

  Yazık günah yapılan gereksiz harcamalar bitmedi bi türlü sadece orası değil tüm Bolu aynı şekilde her sene asfalt dökülen yolllar tekrar tekrar kazılıp bozuluyor, yapılan çalışmalar baştan savma, Bolu güzelleşmiyor çirkinleşiyor...

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.