bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Sigara izmariti 80 hektar alanı kül etti

  • Sigara izmariti 80 hektar alanı kül etti

      Sigara izmariti 80 hektar alanı kül etti
        Bolu’nun Göynük ilçesinde meydana gelen orman yangını, 20 saatlik çalışmalar sonrasında kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangının çıkma nedeninin alana atılan sigara izmariti olduğu öğrenildi.
        Göynük İlçesine bağlı İbrahimözü Köyü Safranlar Mahallesi Doğanderesi mevkiinde bulunan ormanlık alanda akşam saatlerinde çıkan yangın sabaha karşı söndürülebildi. Yangının atılan bir sigara izmariti yüzünden çıktığı tahmin edilirken, Bolu İtfaiye ekiplerinin yanı sıra Sakarya, Adapazarı, Düzce, Kocaeli ve Bilecik’den gelen destek ekipleri söndürme çalışmalarına destek verdi. İtfaiye ekipleri dışında çevre köylerden gelen vatandaşlar yangının söndürülmesi için kamyonlarla gelerek destek verdi. Yangına ayrıca çevre illerde konuşlu 3 yangın söndürme helikopteri de havadan müdahale etti. Rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyen ve 3 ayrı tepe noktada etkili olan yangın, köylüler ve ilçe halkının da desteğiyle gece saatlerinde kontrol altına alındı ve sabaha karşı da tamamen söndürüldü. Ekipler sabahtan itibaren soğutma çalışmasını sürdürdü. Karabük’ten gelen yangın söndürme helikopteri de havadan soğutma çalışmalarına destek verdi.
       
80 hektar çam ormanı kül oldu 
       Yaklaşık 20 saatlik yangın söndürme çalışmaları sonucu 3 farklı bölgede çıkan yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada çıkan yangında ilk belirlemelere göre 80 hektar alanın kül olduğu söylendi.

         Yangın tekrar alvelendi 

          Sabah saatlerinde 21 saate yakın süren çalışmalar sonucu söndürüldüğü bildiren yangın tekrar alevlendi.
         İzmarit yüzünden 80 hektar alanın kül olduğu yangın sabah saatlerinde söndürülmüştü. Edinilen bilgiye göre yangın rüzgarın etkisi ile tekrar alevlendi. Alevlerden çıkan dumanlar ilçeyi kaplarken, yangının tekrar başlaması üzerine Göynük Belediyesi anonslarla vatandaşa duyurularda bulundu. Yapılan duyurularda vatandaşların, yangın söndürme ekiplerine yardımcı olması istendi.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • vatandaş(5.9.2017 10:44:37)

    Nasıl bir aymazlık,düşüncesizlik. Sözle medeni,çağdaş olunmuyor. Mangal yakılır ateşi söndürülmez,içki piknik yerlerinde veya ormanlık yerlerinde cam şişeler ya kırılarak ya öylece etrafa atılır,sigara izmariti düşüncesizce yerlere fırlatılır. Bu saydıklarım hepsi yangın sebebi.birde anız yakma var tabi. Sonra ciğerlerimiz,içindeki canlılarla beraber yanıyor. Böyle insanlık olmaz olsun .

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.