bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Polis sürücüleri led ekranlarla uyaracak

  • Polis sürücüleri led ekranlarla uyaracak

       Polis sürücüleri led ekranlarla uyaracak

        İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü trafikte yeni uygulama başlattı. Türkiye’de 260 trafik aracı voltron sistemiyle led ekranlar sayesinde sürücüleri uyaracak. Araçlardan bir tanesi de Bolu’da hizmete girdi.

       Avrupa Birliği uyum sürecinde ülkemizde değişim deva ederken İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, sürücülerin trafik kurallarına uymaları konusunda Avrupa Birliği standardında yeni bir uygulama başlattı. Türkiye genelinde 260 trafik aracına voltron sistemiyle led ekranlı uyarıcı tabelalar takıldı. Hava karardığında devreye giren led ekranda sürücüler ışıklı uyarı ikazlarıyla bilgilendiriliyor.

      260 araçtan bir tanesi de Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne verildi. Araç hem Şube Müdürünün emrinde olacak hem de havaların karardığında devreye girerek sürücüler ile yayalar ikaz edilecek. Voltron sistemiyle led ekranlara; “Trafik kurallara uyunuz. Yavaş, Emniyet Kemerinizi takınız, Dikkat trafik uygulama, Yaya geçitlerini kullanınız, kırmızı ışık ihlali yapmayınız,  alkollü araç kullanmayınız” gibi uyarıcı yazılar akışkan bir şekilde geçecek. Türkiye genelinde olduğu gibi yeni uygula Bolu’da kurban bayramında hizmete sokuldu. Bu özel trafik aracı trafik akışının yoğun olduğu bölgelerde faaliyet gösterecek.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.