bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Kuzören Emirler Köyü enerji santralini istemiyor

 • Kuzören Emirler Köyü enerji santralini istemiyor
 • Kuzören Emirler Köyü enerji santralini istemiyor
 • Kuzören Emirler Köyü enerji santralini istemiyor
 • Kuzören Emirler Köyü enerji santralini istemiyor
 • Kuzören Emirler Köyü enerji santralini istemiyor

       Kuzören köyü enerji santralini istemiyor
        Bolu’nun Kuzören Emirler Köyü'ne yapılması planlanan Kanatlı Hayvan Altlığından ve Orman Atıklarından (Biyokütle) Yenilenebilir Enerji Santrali Projesi ile ilgili olumlu verilen ÇED raporuna karşı 5 köy birden ayaklandı.
       Geçtiğimiz yıllarda ilk olarak Çaydurt Bölgesi’ne yapılması planlanan, Kanatlı Hayvan Altlığından ve Orman Atıklarından (Biyokütle) Yenilenebilir Enerji Santrali Projesi yine gündeme geldi. O dönem de Çaydurt bölgesinde yaşayan köylüler, çevreye ve kendi kullandıkları sulara büyük zarar vereceği gerekçesiyle elektrik santralinin yapılmasına karşı çıkarak ayaklanmıştı. Köylülerin konuyu mahkemeye taşıması üzerine santralin Çaydurt Bölgesi’ne yapılmamasına karar verildi. 
         Şimdilerde ise yapılması düşünülen bu santral, Kuzören Emirler Köyü’ne yapılmak isteniyor. ZGC BES Enerji A.Ş. tarafından yapılaması planlanan Kanatlı Hayvan Altlığından ve Orman Atıklarından (Biyokütle) Yenilenebilir Enerji Santrali Projesi, tavuk kümeslerinin kurulmasının yasak olduğu Kuzören Emirler Köyü sınırları içerisinde kalan otoban ve D-100 karayolu arasındaki alana yapılmak isteniyor.
       5 köyün halkı gübreden enerji santraline karşı ayaklandı
       Tavuk kümeslerinin kurulmasının bile yasak olduğu Kuzören Emirler Köyü sınırları içerisinde kalan otoban ve D-100 karayolu arasındaki yere Kanatlı Hayvan Altlığından ve Orman Atıklarından (Biyokütle) Yenilenebilir Enerji Santrali yapılmak istenmesi üzerine; Kuzören’e bağlı Emirler Köyü, Dağlı köyü, Ericek Köyü, Nuhlar Köyü ve Aşağı Kuzören köylüleri bir araya gelerek ayaklandı. Köylüler, doğaya, çevreye ve köylerin sularına zarar vereceği gerekçesiyle, Santralin yapımına yönelik olumlu verilen ÇED raporuna itiraz etmek için bir araya gelerek toplantı yaptı. Köylüler, toplantı da santralin yapılmaması için köylerinin menfaatleri doğrultusunda her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirtiler.
       

 

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • Bitik Esnaf(7.9.2017 15:42:22)

  Yahya Bey,
  Maaşlara zam yapılacağı zaman enflasyona göre artış olduğu için, birileri bir emir veriyor bakıyorsunuz hoop o dönem enflasyon aşağı düşmüş. Ne hikmetse maaşlara zam geleceği zaman düşüş oluyor.
  Yani isteyip de alamayacakları karar yok.

 • yahya kaptan(7.9.2017 12:47:08)

  o köy istemez bu köy istemez nereye yapılacak bu tesis?
  tamam yakınında bir yeniçağa gölü var o gölü kirleteceği korkusu normal. o havzanın suları bu gölde toplanıyor ama çed rapor vermiş. Bizim düşündüğümüzü çed mi düşünemiyor. yoksa masa başında siyasi baskıylamı karar veriyorlar onu da araştırmak lazım.

 • Mustafa Acar(5.9.2017 12:12:09)

  Köyümüzüm 5 km ilerisinde Yeniçağa tatlı su gölü var ve koruma altında ama buna rağmen Yeka buraya yapılmak istenmektedir. Bu tür santrallerin yapılacağı yerler, Kümeslerin çok olduğu yerler tercih edilmeli ve yerleşim yerlerine ve koruma altına alınan yerlerin uzağında yapılması gerekir. ÇED raporuna imza atanlar acaba bölgeye gelmişlermidir? kesinlikle hayır. Siyasileri göreve davet ediyoruz.

 • alp(5.9.2017 00:49:29)

  Bu tesis buraya yapılmasın Kimin sayesinde olacak gelenin mi gellmeyenlerin mi. yapılmadı diyelim iktidar yine çok oy alır. Yapıldı yine iktidar partisi fazla oy alır. göreceğiz merakla bekliyorum.

 • Nazmi ACAR(5.9.2017 00:11:43)

  Tavuk kümeslerinden çıkacak altlık (tavuk gübresi) bu tesiste yakılacaktır. Bu da tesis bacasının yüksek değerde ısı yayacağı ve kirlilik meydana geleceği anlamına gelmektedir.

  Yine bu maddenin işlenmesi esnasında aşırı suya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da o bölgedeki yeraltı sularının kullanılması ve işlem sonrası aynı suyun kirli bir şekilde doğaya bırakılması demektir.

  Ayrıca bu toplantıya sadece Bolu Milletvekili Tanju ÖZCAN katılmış, diğer vekiller gelmemiştir. Kendisine teşekkür ediyorum. Asıl iktidar vekillerinin gelmesini çok isterdik ama gelmediler, fakat seçim öncesi köy köy gezerler, takdir kendilerinin.

 • Beyamca(4.9.2017 22:15:35)

  Diyecek kelime yok ,devlet haklı ,diyorki beni siz sectiniz hemde sınırsızca yetki vererek kimse devlete kızmasın kendine kızsın, he unutmasınlarki ahirette veballeri sorulacak

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.