bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İşadamı babadan oğluna 'oteli batırdın' tepkisi

 • İşadamı babadan oğluna 'oteli batırdın' tepkisi
 • İşadamı babadan oğluna 'oteli batırdın' tepkisi
 • İşadamı babadan oğluna 'oteli batırdın' tepkisi

     İşadamı babadan oğluna 'oteli batırdın' tepkisi      
       Bolu’dan yetişen her yönüyle sanatkar ve bilge insan Yurdaer Kalaycı’nın Türkiye çapında ünlendirdiği Yurdaer Otel Mutfak Sanat Merkezi’nde yaşanan gelişmeler üzüntüyle izleniyor. Baba Yurdaer Kalaycı tarafından 3-4 sene önce Oğlu İnan Kalaycı’ya devredilmişti. Hazır müşterisi olan otel ve restoranın önce ismini değiştiren İnan Kalaycı kısa sürede müşteriyi dağıtarak farklı arayışlar içine girmişti. Son olarak silahlı kavga ile gündeme gelen otel restoran, Baba Yurdaer Kalaycı’nın Oğlu İnan’a ithafen sosyal medya üzerinden; “Allah kimsenin başına vermesin. Çok utanıyorum” şeklindeki serzenişi, Başta Hürriyet ve Milliyet gazeteleri olmak üzere ulusal basında yer aldı.    
        Hürriyet ve Milliyet gazetelerinde yer alan haber şöyle; 
       

       "İşadamı babadan oğluna 'oteli batırdın' tepkisi
        Murat KÜÇÜK/BOLU, (DHA) 
        BOLU’da işadamı Yurdaer Kalaycı, 2013 yılında oğluna devrettiği otelin restoranında çıkan ve 3 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin haberi sosyal medya hesabında paylaşıp, "Yurdaer Mutfak Sanat Merkezi ve akaryakıt istasyonunu oğlum demeye utandığım İnan Kalaycı batırdı ve serkeş batakhanesine çevirdi. Allah kimsenin başına vermesin, çok utanıyorum" diye yazdı.
     
      D-100 Karayolu üzerinde bulunan otelin restoranında dün akşam meydana gelen olayda, restoran ortağı İ.B., iddiaya göre programını bitiren şarkıcı kadının şarkı söylemeye devam etmesini isteyen müşterilerden G.Ç. ile tartıştı. Kısa sürede kavgaya dönen olayda İ.B. tabancasını çıkararak ateşledi. Silahtan çıkan kurşunlardan 2’si G.Ç.’ye, 1’i kavgayı ayırmaya çalışan N.A.’ya isabet etti. Müşterilerden A.A. da seken kurşunla yaralandı. Yaralanan 3 kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırkenşüpheli İ.B. gözaltına alındı.
       BABADAN OĞLUNA TEPKİ
        Yurdaer Mutfak Sanatı Merkezi olarak markalaştırdığı söz konusu oteli 2013 yılının başında oğlu İnan Kalaycı’yı devreden Yurdaer Kalaycı, silahlı kavgaya ilişkin basında yer alan haberi sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabında paylaşarak, restoranı başka kişilere kiralayan oğluna tepki gösterdi.
      Yurdaer Kalaycı, “Ne olduğunu bildiğim, 'Bir oğluna sahip çıkmıyor' manevi baskısından kurtulmak için, 'Belki başarır' diye devrettiğim Yurdaer Mutfak Sanat Merkezi ve akaryakıt istasyonunu oğlum demeye utandığım İnan Kalaycı batırdı ve serkeş batakhanesi haline getirdi. Kaçak akaryakıt satılmasını sağladı. Allah kimsenin başına vermesin. Çok utanıyorum” yazdı.
       Yurdaer Kalaycı’nın, oteli geri almak için oğluna tahliye davası açtığı da belirtildi."

YORUMLAR Toplam yorum: 8
 • Sadi (9.9.2017 21:03:01)

  Ben İnanı Uzun zaman önceden itibaren Tanırım. Yurtdışı eğitimi sonra AİBÜ ve DAĞCILIK derken Yaşı 40 lı oluverdi bir anda. Esasen şahsen insani değerlerinin yüksek olduğunu bildiğim bu güzel kardeşimin Babasınca eleştirilmesi elbette önemli dikkat etmek lazım ama yine de İnanı da bu kadar itibarsızlaştırmamak lazım. şahsen severim kendisini

 • Dursun YILMAZ(7.9.2017 21:54:29)

  Tuğra kozan kardeş benim yorumlarımı okuyup anlayabildiğiniz ve beni eleştirdiğiniz için çok teşekkür ederim.Her düşünceye ve eleştiriye hem açığım hem de saygım var.

 • Tuğra Kozan(7.9.2017 21:15:06)

  Sayın yorumcular lütfen bilmeden araştırmadan öğrenmeden, hele de aile arası konularda yorum yapmayınız. Allahtan korkun. Sayın Dursun bey. Bolu da her konuya ait Bilgin ve yorumun var. Allah çarpar Ada'mı' bir konuyu da bilme. Bir Konuya'da yorum yapma.ayıp. • bolulu(7.9.2017 19:49:16)

  Yorum yok. Allah herkesi bildiği gibi yapsın.

 • İnan Bey ve babası(7.9.2017 11:55:00)

  İnan Bey gerçekten çok değerli ve insancıl bir kişidir. Hataları olmuştur ve olabilir. Ancak insanı insan yapan hatalarıdır. Kaldı ki İnan Bey hatalı değildir. Sadece deneyimsizdir. İnsanlığın tek amacının zenginlik üzerine kurulmamasını benimsemiş mükemmel bir insandır.

 • Dursun Yılmaz(7.9.2017 11:13:06)

    Bu ülkede üç kuruşu olan kendini iş adamı zannediyor.Beş kuruşu olanda kendini adam zannediyor.İş adamlığının ve adamlığın kriterleri çok farklı.İş adamlığı ve adamlık sadece mal,mülk ve para ile olmuyor.

 • haydar köylü(7.9.2017 10:38:35)

  ben oranın mazisini iyi bilirim .rahmetli Mehmet bey ve  rahmetli,  zekiye hanımın dı. kızları havva hanıma kaldı .mülk leri. Yurdaer bey siz damatsınız. oralar sizin değil .evlatların iyi yetişmesi babanın verdiği terbiye dir, ama inan bey oğlunuz sAYGISINI BİLEN .konuşmasını bilen kişiydi.bir baba oğlu için bukadar kötü konuşmamalı.

 • Elhac Bedri Bolevi(7.9.2017 10:27:08)

  BABANIN EVLADI İLE İMTİHANI : İmanlı ve İnançlı Müslümanlar bilirki, Evlatlar, mallar ve rütbeler hepsi birer fitne'dir (dünya imtihanı sebebi). Kendisini inançlı biri olarak bildiğin Sayın Yurdaer Beyin, Oğlunun işyeri ile alakalı yönetim tarzı ve işletme anlayışı neticesinde gelinen noktada oğlu ile bu kadar ters düşmesi ve bunu kamu oyu önünde alenen ve hatta bizzat basını kullanarak (Oğlunun basın yolu ile herhangi bir cevap vermediği ve hatta babasına karşı bir tek kelimesinin duyulmadığı) yapmasını gerçekten yadırgadım. Zira Onun gibi erdemli olduğu iddiasında bir müminin ve tanınmış bir işadamının ağırlığını kaybetmiş olmasını görmek, sabır yolunu kullanmadan imtihanına boyun eğmeden böyle bir tavır göstermiş olması üzücü bir durum.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.