bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

TC Vatandaşı, Bolu Sakini Yener Bandakçıoğlu’nun 07.09.2017 Perşembe günü Hatırat-ı Metrukesi 

 • TC Vatandaşı, Bolu Sakini Yener Bandakçıoğlu’nun 07.09.2017 Perşembe günü Hatırat-ı Metrukesi 

TC Vatandaşı, Bolu Sakini Yener Bandakçıoğlu’nun 07.09.2017 Perşembe günü Hatırat-ı Metrukesi 
       Yıllardan beri oturmakkta olduğum Bahçelievler Mahallesi Muzaffer Işın Caddesi’ndeki evimizin mutfağının su giderinde beklemediğimiz bir arıza meydana geldi. O güne kadar tesisat patra vermemişti. Patlak olduğunu düşündüğümüz yerden etraf su ile dolmaya başladı. Tabii ilk olarak aklımıza kanalizasyon bağlantısının tıkmanmış olması geldi. Hemen belediyeye telefon ederek vidanjör istedik. Allah razı olsun vidanjör kısa sürede geldi. Hemen vidanjörün kılavuzu ile boru açılmaya çalışıldı. Ancak bu girişim başarılı olamadı. Vidanjörü kullanan arkadaşlar, tahliye kanalımızın tıkanmış olabileceğini söyleyerek, ertesi gün için daha etraflı bir şekilde kazı yapılması gerektiğini söylediler. O akşam yapılacak bir işimiz kalmamıştı. Sular bahçemizi tamamen doldurdu. Biz bugüne kadar bu şekilde bir arızaya rastlamamıştık. Ertesi gün sabahleyin, yani Perşembe günü yeniden vidanjör geldi, ancak yine boruyu açmada başarılı olamadı. Bunun üzerine vidanjörü kullanan arkadaşların tavsiyesi ile belediyemizden yeni bir ekip istedik. Sağ olsunlar belediyemizin bu konuda görevli çalışanları hemen konuya el attılar ve evimize yeni bir ekip gönderdiler. Bu ekibin çalışmalarının aksamaması ve etraftaki araçlara zarar vermemesi için yine evimizin önünde bulunan bir minibüsün oradan kaldırılması gerekiyordu. Bu işi bilenler hemen emniyete telefon etmemi, aracın plakasını vererek sahibine ulaşılmasını önerdiler. Bunun üzerine emniyete telefon ettim. Ancak telefonumda başarılı olamadım. Oradaki nöbetçi arkadaş bu plakayla işlem yapılamayacağını ve Bolu Emniyet Müdürlüğü’ne gitmem gerektiğini söylediler. Bundan sonra caddemiz çok işlek bir konumda olduğu için evimizin önünden geçecek trafik ekiplerini beklemeye başladım. Bu sırada saatler 10 ve 10,30 sularında idi. Arka arkaya iki tane polis aracı yoldan geçmek üzere iken elimi kaldırdım ve araçların durdurmak istedim. Maalesef her iki araç da heralde benimle uğraşmak istemedikleri için ne var ne yok demeye dahi lüzum görmediler. 
       Ben hayatım boyunca eski görevlerimi hiçbir zaman işlerimde kullanmadım, kullanmak da istemem. Böylece koca bir kepçe koca bir hafriyat kamyonu ve malzeme kamyonu ile baş başa kaldık. Belediyemizin bu ekibi hemen işe koyuldu. Bizim yıllarca kullandığımız pis su borusunun yerinin tespiti için çalışmalar başladı. Hayret edici bir şey bizim pis su borusunu bulamadılar. Çok enteresan bir durumla karşı karşıyaydık. Uzun süre arama çalışmalarından sonra borumuzun izi bulundu. Tamamen eskimiş yıpranmış borumuz ana boruya kavuşamadan toprağın altında kendine bir yol bularak görevine devam etmiş. Belediye ekipleri hemen yeni bir güzergahtan yeni bir pis su borusu döşeyerek bağlantılarını yaptılar ve bizi büyük bir dertten kurtardılar. 
        Burada bir vatandaş olarak iki konuya değinmek istiyorum; 
      Birincisi, arızanın başından beri vatandaşı kucaklayan sorunlarına hemen eğilen ve hal çaresi için gerekli tüm önlemleri alan belediye çalışanlarımıza yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.  
        İkinci olarak, telefon müracaatımı neticelendirmeyen ve bana bu yaşımda Emniyet Müdürlüğü’ne gelmem gerektiğini söyleyen nöbetçi 155 personeline teessüflerimi sunuyorum. 77 yaşında bir TC vatandaşını bu şekilde baştan savmalarını kabullenemiyorum. Oysa ben yıllarca önce 1984 -85 yıllarında Emniyet Müdürlüğü’nden gelen bir ekibin ricasını kırmayarak Bolu Polisgücü Takımı’nın tüzüğünü hazırlamış ve bu takımın 1 sene süreliğine başkanlığını yapmıştım. Bu görevimi şimdiki Bolu Polis Teşkilatı hatırlamaz. Bu yazıyla hatırlatmış olayım. 
       Yazıyı sonlandırmak için yeniden belediyeden ve emniyetten bahsetmem gerekiyor. Bolu Belediyesi ekipleri bu konuda tam not, yani 10 numara almışlardır. Bolu Emniyet Müdürlüğü 155 çalışanı da 0 almıştır. Vatandaşı bir minibüsün kaldırılması için böylesine kırtasiyecilikle ve meşgul etmemesi gerekirdi. Bu yazıdan istifade ile bazı hususlarda da değinmek istiyorum. Bahçelievler Polis Karakolu’nun önündeki ve arkasındaki sokakların pejmürde durumuna da el atmak istiyorum. Günün muayyen saatlerinden sonra buralar minibüs ve midibüslerin, hatta zaman zaman kamyon ve otobüslerin park yeri haline getirilmektedir. Hatta imar yönetmeliğine göre altlarında her daire için garaj yapılan özel araçlarda bu garajlarına girmeyip, cadde üzerinde park etmektedirler. Önümüzdeki kış günlerinde bu vasıtaların kendi özel garajlarına girmeyip, cadde üzerinde park etmeleri beraberinde bir çok trafik kazasını da getirecektir. Bugüne kadar trafik ekiplerinin caddeye bu şekilde park etmiş araçları kaldırdıklarını görmedim. Belki bu yazımız bir uyarı yerine geçebilir. Bolu’yu çok iyi tanıyan yeni Emniyet Müdürümüz Armağan Adnan Erdoğan’ın konuya el atacağını, kısa sürede hal çaresi bulacağını düşünüyorum. Ayrıca bu yazımın Sayın Müdürümüz Tarafından bir hoş geldin mesajı olarak algılanacağını ümit ediyorum. 
       

       Aşağıda olayın canlı şahidi fotoğrafları da bilgilerinize sunuyorum. 
                                           
Yener Bandakçıoğlu  

 

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • Seçkin Kılıç(11.9.2017 14:26:49)

  Ah Yener Bey ah, gerçi belirtmişsiniz titr kullanmayı sevmem diye ama keşke vatandaş YENER olarak değil de YENER BANDAKÇIOĞLU olarak arasaydınız Emniyeti.

 • Trafikkkkk(10.9.2017 11:29:49)

  Sokak ve caddelere park etmiş. Minübüs, servis aracı, kamyonetler hem görüntü kirliliği yapıyor hem de  trafiği engelliyor. Aşağıdaki mesaj da sağlıını düşünen vatandaş sen asıl kendini  trafik magandalarından koru. Şehir içi trafik hız limiti 50 Km. Okul bölgesinde 30 km dir.

 • Taksici(10.9.2017 11:14:51)

  Yener amca, sözde size  akıl veren  yorumcunun lafına bakmayın. 10 yıldır taksicilik yapıyorum. 40 yaşındayım. Bu şehrin trafiğinde  ben bile yola bazen  çıkmakta zorlanıyorum.

 • Zeki çorumlu(10.9.2017 09:16:45)

  Belediye aynı hassasiyeti bir de ara sokak kafeleri için gösterse ne iyi olur. Zabıtaya kerelerce şikayet edilmesine rağmen ne en ufak bir ceza kesiliyor ne de bir düzelme oluyor. Bu kafeler haddinden fazla dışarı masa atarak hem ses gürültü yaparak çevre binalara rahatsızlık veriyor, hem de bu masalarda oturan gençlerin sigara kullanımı sayesinde çocuklara oldukça kötü örnek oluyorlar. 3-5 kişinin cebine para girecek diye gençlik nerelere sürükleniyor. Bu işin devamı ne olacak diye baktığımda her sokakta bunu düşündüğüm zaman işin ahlaki boyutlara varan kötü yanlara varacağını düşünmekten kendimi alamıyorum. Neden görevini yapmıyor zabıta? Açıkça yazıyor dışarıya müzik yayını ve aşırı gürültü yapılamayacağı. Hani uygulama? Ceza? Kapatma?

 • Polat(9.9.2017 23:54:43)

  Daha ne olsun... emmi

 • Vatandas(9.9.2017 23:21:12)

  Maalesef aynı gün bende başla bir olay için 155 ı aradim alkolikler kavga ediyorlar küfür ediyorlar diye bana adliyeye gidip dilekçe vermemi söyledi görevli memur ne yani sizin orda görevimiz ne ?

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.