bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Sazanları 'yakala bırak' yarışması başladı

 • Sazanları 'yakala bırak' yarışması başladı
 • Sazanları 'yakala bırak' yarışması başladı
 • Sazanları 'yakala bırak' yarışması başladı

       Bolu’da, sazan yakalama yarışı başladı

       Bolu’da, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu’na (ASOF) bağlı Oltacılar Derneği’nin öncülüğünde, sazan yakalama yarışı çekilen kuranın ardından bugün başladı.

        ASOF 2017 Sazan Balığı Yakalama Yarışması, Bolu kent merkezine 11 kilometre uzaklıktaki Gölköy Baraj Gölü'nde dün çekilen kuraların ardından başladı. Yaklaşık 15 farklı ilden 13 takım ve 60 sporcunun bulunduğu yarışmada sporcular en büyük ve en çok balığı yakalamak için yarışacaklar.
        Yarışma hakkında konuşan Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı Mustafa Serkan İnanç, ülkede yakala bırak kültürünü aşılamak istediklerini ifade ederek, “Üç ayaklı bir yarışma. Birincisi Balıkesir’deydi. İkincisi Bolu’da ve son etabı da 2 hafta sonra Sapanca’da yapacağız. Bugüne kadar Bolu’da tutulan en ağır balık 19 kilo 740 gramdı. Bu ağırlık 4-5 sene Türkiye rekoru olarak gitti. Geçen sene ve önceki sene Sapanca’da daha büyükleri çıktı. Ama biz inanıyoruz ki ülkemizde daha büyük sazanlar var. Ülkemizde yakala bırak kültürünü aşılamaya çalışıyoruz. En az zararla bu balıkları ait oldukları sulara iade ediyoruz” dedi.

 

 

 
 

YORUMLAR Toplam yorum: 5
 • Serdar oztekin(17.9.2017 07:17:38)

  İlk once bu büyük organizasyonu Bolu golkoyde düzenleyen sayın Serkan inanç ve gurubuna çok teşekkür ederiz ilk başta bizde burda yarisma yapılmasına karsiydik fakat amaçlarının ne olduğunu araştırıp öğrendikten sonra bu doğa aşığı çevre dostu insanları tanımak istedik.tanidikcada çok sevdik.kendilerinden odün veripte gece Ankara'dan boluya karda kışta gelip kaçak ağları yakaladıklarını da gorduk.ben golkoyde 25 senelik bir amatör balıkçı olarak kendim ve arkadaşlarım adına ASOFA teşekkür ederim.

 • Mustafa DEĞER(15.9.2017 12:19:16)

  İçmesuyu kaynağında böyle saçma sapan yarışma vb.etkinliklerin düzenlenmesi ne kadar uygun acaba? Su leş gibi kokuyor, insan sağlığı hiçe sayılıyor. Gölköy mesire alanının rehabilite edilerek daha temiz bir mekan haline getirilmesi ile birlikte su kirliliğininde acilen önlenmesi gerekir.
  Etkili ve yetkili kurumların bu duruma acilen el atması lazım.

 • Serpil Büyüktopaç(15.9.2017 11:13:29)

  böyle yarışma mı olur bunu yapmanın anlamı ne insanlar artık çıldırdı o balıkların günahı ne oltayla yaralayıp geri bırakıyorlar çoğu ağzından veya başka yerinden aldığı olta yarasıyla ölüyodur belki de o zamanda ölü balık yakalama yarışmasımı yapacaksınız

 • bolulu(15.9.2017 10:15:12)

  balık zaten zevk işidir, zevki balığı çekmekte, kafa dinlemekte. Amaç karın doyurmak olsa balığa yapılan masrafa 10kg balık alınır.

 • Amatör(15.9.2017 08:39:55)

  Geçen sene de aynı olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Yakaladılar bıraktılar. Yarışmadan bir hafta sonra geldiler. Bu sefer yakaladıklarını bırakmadılar.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.