bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Sayın Belgin ÖZER’e 
Açık Teşekkür 

Geçmişi araştırma – anı tespit- geleceğe ışık tutarak, tarihe tanıklık etme, yazılı ve görsel kanıt bırakma bilinci, medeni toplumların kültür birikimlerinin de esaslı göstergelerindendir. 
Bu inançla eklemlenen BOLU SEVDALILIĞI’na dayalı toplumsal düşünce, şahsi imkan ve destekle hazırlanıp, Bolulu’ların sadece kitaplıklarında değil, tarih ve kültür bilinci envanterinde de yerini alacak olan;

BOLU’da OSMANLI DÖNEMİ CAMİ VE HAMAMLARI 
İsimli eseri kazandıran Sayın Belgin ÖZER’i
Hem kimsenin itirazı olmayacağı inancı ile Bolu Halkı adına, hem de şahsen kendi adıma kutlar şükranlarımı sunarım. 

Av. Çetin KARAGEYİK  

 


Gerede Panayırı’nda yangın

  • Gerede Panayırı’nda yangın
  • Gerede Panayırı’nda yangın
  • Gerede Panayırı’nda yangın
  • Gerede Panayırı’nda yangın

     Gerede Panayırı’nda yangın
     Gerede Panayırı’nın son gününde yaşanan örtü yangına, binlerce kişi olay yerinde gözleriyle şahit olarak canlı izledi. Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. 
      15 Eylül Cuma günü başlayan Gerede Panayırı’nın son gününde yaşanan yangın, Gerede Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından söndürülmeye çalışılıyor. Panayır alanında bulunan binlerce kişinin gözleri önünde başlayıp devam eden örtü yangının dumanı, zaman zaman panayır alanında kömürde pişirilen etlerin dumanına karışırken, vatandaşların bir kısmı yangını söndürmek için koşuştu. Yamaçta başlayan yangını görür görmez ellerine geçirdikleri su kapları ile yanan ağaçların üzerine su atan vatandaşlar söndürmekte başarılı olamazken, kısa sürede olay yerine intikal eden Gerede Belediyesi İtfaiye ekipleri 1 saatlik bir çalışma ile yangını kontrol altına alarak söndürmeyi başardı. 
      Çok sayıda insan bulunan panayır bölgesinde çıkan yangının yakılan ateşlerden çıktığı anlaşılırken, panayır alanının hemen bitişiğindeki yamaçta meydana gelen örtü yangını, alanda bulunan binlerce kişiye adeta canlı anlatımlı bir ders niteliğinde oldu.        

 

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.