bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İddialara Valilik'ten cevap geldi

 • İddialara Valilik'ten cevap geldi

       Geçtiğimiz hafta sonu Bolu’ya gelerek bazı açıklamalarda bulunan Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş’un iddialarına Bolu Valiliği’nden cevap geldi.

        Bolu Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

        “18 Eylül 2017 tarihli bazı yerel basın-yayın organlarında yer alan haberlerde, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş’un İlimizde düzenlediği basın toplantısında kullandığı “Bolu Valisinin 15 Temmuz’un hemen akabinde 600 civarında memuru açığa aldığı, daha sonra bunların büyük kısmının atıldığı, Türk Büro-Sen Bolu Şube Başkan Yardımcısı Sebahattin Yavaş hakkında FETÖ terör örgütü bahane edilerek isimsiz, imzasız dilekçelere dayanarak işlem yapıldığı, Valiliğin siyasi baskı ile kendi alanının dışına çıkarak OHAL Yasasının arkasına sığınarak tezgah kurduğu” yönündeki gerçek dışı ve haksız isnat niteliğindeki ifadelere yer verilmesi nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması lüzumlu görülmüştür.

    1- Bolu İlinde 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe teşebbüsünden bugüne kadar 834 kamu görevlisi FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisaklı olduğu değerlendirmesi nedeniyle haklarında başlatılan soruşturmalar kapsamında görevden uzaklaştırılmış, bunlardan 542 personel KHK düzenlemeleri ile kamu görevinden çıkarılmış, 210 personel ise göreve iade edilmiştir. Halen toplam 82 kamu personeli açıkta bulunmaktadır.

     834 personelden sadece 171’i Valiliğimiz tarafından görevden uzaklaştırılmış, bunlardan 118’i göreve iade edilmiş, 31 personel kamu görevinden çıkarılmıştır. 22 personelle ilgili görevden uzaklaştırma kararı, haklarındaki soruşturmaların sürmesi nedeniyle devam etmektedir.

     Valiliğimizce görevden uzaklaştırılan personel haricindeki diğer kamu personeli hakkındaki görevden uzaklaştırma tedbiri personelin bağlı olduğu Bakanlıklar veya kurumlar tarafından, tüm personelle ilgili kamu görevinden çıkarma işlemleri ise KHK hükümleri kapsamında yapılmaktadır.

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • Cahil(19.9.2017 13:48:25)

  Fatih üniversitesinde ders veren BMYO hoca kim ve hala görevde mi? İsmail'in yerini kampüste açtıranlar kim? Erdal kardeşini, baldızını, kayınbiraderini Öğr. elemanı olarak aldırmadı mı? Hemde kayınbiraderini 2016 yılında Gerede'ye aldırmadı mı? Hani nerede OHAL?

 • Vay be...(19.9.2017 13:41:06)

    False Flag operation mı dediniz? O da ne?

 • Vay be...(19.9.2017 11:49:53)

  15 Temmuz 2016 Tarihini yabancı basın FALSE FLAG OPERATİON olarak haber yapmış.80 Milyonluk ülkede bunun ne olduğunu bilen 3-5 kişi ya var yada yok.En azından İngilizce öğrenin diye boşuna demiyoruz.

 • Hayri bey yerinde duruyor(19.9.2017 10:46:27)

  ünüversiteyi fetocularla dolduran, 200 tane fetocuyu alan, vali özcimenle ballı yağlı olan, fetocü abilerle gizli gizli görüşen, bolu dağında ismailin yerinde gizli görüşmelerde bulunan, fetöcü öğrenci evlerine giden, ünüversitenin döner sermayesini rektör yardımcısı, baş hekim, baş hekim yardımcısı ve dekan olarak Fetöcülere aktaran Hayri bey ve yardımcıs Mehmet bey ve Hayrettin be dışarıda geziyor. adalet nerede. Dönerleri gizli gizli hesaplayan Arif bey görevden ihraç edildi ama bunlar yerinde ve saltanata devam. Siz bu milleti orta yada düşük anlayışlı mı sandınız.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.