bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Valiliğin açıklaması bizi haklı çıkarmaktadır

  • Valiliğin açıklaması bizi haklı çıkarmaktadır

       Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Bolu Valiliği'nin kendisi hakkında yapmış olduğu açıklamalara yazılı basın açıklaması ile cevap verdi. Yokuş; “Bolu Valiliği'nin açıklaması bizi haklı çıkarmaktadır” dedi.

      Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan Yokuş; “17.09.2017 tarihinde Bolu’da yapmış olduğum Basın Toplantısında; Sendikamızın Bolu Şube Başkan Yardımcısı Sabahattin Yavaş’ın (Maliye çalışanı) haksız yere açığa alındığı, hakkında yapılan soruşturmalardan aklanarak çıktığı, buna rağmen Valiliğin işgüzarlığı nedeniyle halen açıkta olduğunu ifade ettim. Konu ile ilgili belgeleri de kamuoyu il paylaştım. FETÖ bağlantısı var iddiasıyla yapılan isimsiz imzasız dilekçeleri işleme alan Valilik, yasaları çiğneyerek arkadaşımızı açığa almış, ayrıca Savcılığa vermiştir. 28.02.2017 tarihli Savcılık soruşturmasında “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verilmiştir.

        Cumhurbaşkanımıza hakaret iddiası ile ilgili Valiliğe isimsiz, imzasız verilen dilekçelerin işleme alınması suçtur. Ayrıca Valiliğin OHAL’i bahane ederek, arkadaşımızı açığa alması da suçtur. Yasalar çiğnenmektedir. Bilindiği gibi, OHAL Yasası 15 Temmuz FETÖ ihaneti sonrası düzenlenmiş bir Kanundur. Bu kanun “FETÖ ve diğer terör örgütleri ile mücadelede” Devleti Yönetenlerin terörle mücadelede daha etkin sonuç almalarına yönelik idarenin elini güçlendiren, vatandaşların bazı haklarını kısan geçici süreli bir uygulamadır. Bu yasayı yani OHAL’i bahane ederek, Cumhurbaşkanımıza hakaret iddiasıyla Sabahattin Yavaş’ı Savcılığa vermek, kamu hizmetlerinden men etmek yasa dışı bir uygulamadır” dedi.
 

       “YAVAŞ BU SUÇLAMALARDAN AKLANARAK ÇIKMIŞTIR”
        Açıklamasının devamında Yokuş; “ Sabahattin Yavaş Bey 2014 yılı Nisan ayı öncesi Facebook paylaşımlarında dönemin Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve AKP’ye hakaret ettiği iddiası ile Defterdarlığa ve Gelir İdaresi Başkanlığına yapılan isimsiz, imzasız dilekçeler işleme alınarak (bu belgeler basının elinde mevcuttur) soruşturmalar açılmıştır. (Ayrı ayrı zamanlarda) Her iki soruşturmada da  Maliye Müfettişleri suç unsuru bulamamış ve herhangi bir işlem yapılmamıştır. Sabahattin Yavaş bu suçlamalardan aklanarak çıkmıştır. Aynı suç isnadı ile Valiliğe verilen isimsiz ve imzasız dilekçeyi işleme koyan Valiliğin yaptığı işgüzarlığın ötesinde bir husumettir. Bizim başından beri anlatmak istediğimiz budur” şeklinde ifade etti.

 

       “YAPTIĞI İŞLEM HUKUKSUZDUR”
       Son olarak Yokuş; “Bir kez daha ifade ediyorum; Sabahattin Bey’in Nisan 2014 ayı öncesi yaptığı paylaşımlar, bugün ki Cumhurbaşkanımıza hakaret ettiği anlamını taşımaz. Çünkü Sayın Erdoğan, o dönemde Başbakan idi. Sabahattin Bey’in kendi kurumunda yapılan soruşturma sonrası aklandığı bir suç isnadını, Valiliğin OHAL’le bağlantı içine alarak işlem yapması husumetten başka bir şey değildir. Kaldı ki, Maliye Bakanlığı da, Valilik de Devletin kurumlarıdır. Bakanlığın kendi personelinin yaptığı iddia edilen eylem sonrası, disiplin kovuşturmasında suçsuz bulunmuş olması, Valiliği de bağlar. Valilik, Maliye Bakanlığı’nın üstünde bir kurum değildir. Yaptığı işlem hukuksuzdur” dedi.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.