bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Nerde iş güvenliği ?

 • Nerde iş güvenliği ?
 • Nerde iş güvenliği ?

      Nerde iş güvenliği ?

       Fevzipaşa Caddesi üzerinde beton pompası yolun bir tarafına park etmiş, oradan tonlarca kilo ağırlığındaki deve boynu ile yolun karşısına beton pompalıyor. Bu sırada caddede yaya ve araç trafiği akmaya devam ediyor.

         Şimdi soruyoruz; nerde burada iş güvenliği ? İş güvenliği denetimi yapanlar nerede?

YORUMLAR Toplam yorum: 3
 • Dursun YILMAZ(3.10.2017 12:34:01)

    İş güvenliği mi?İşçi güvenliği mi? İnsan güvenliği mi?Yoksa hepsini kapsayan bir güvenlik mi?O halde önce insan diyebilirsek diğerleri kendiliğinden sıraya girer.Önce insan diyebilmek içinde insanı insan gözüyle görebilmek gerekiyor.Allahın takdiri de geç desene.Herkes öyle diyor.Sende geç gitsin de.Ne olur yani.Vatanı sen mi kurtaracaksın? mantığı ve felsefesiyle gidersek Dünya köleliğinden kurtulamayız.İnsana yakışır insan gibi bir hayat istiyorsak,insan gibi düşünmek zorundayız.İnsana yakışan hayatı düşünen insanların var ettiğini de hiç bir zaman unutmayalım.

 • Dursun YILMAZ(3.10.2017 12:12:14)

  İş yapan kişiler,işi yaptıran kişiler yaptıkları işin uzmanı olmadığı sürece iş ve işçi güvenliğini sağlarım diyenler bir numaralı hokkabazdırlar.Türkiye'de ben yaptığım işin eğitimini aldım,bu konuda uzmanım diyen kaç işçi var.Kaç işçi patronu var.Her şey salla parti yuvarlanıp gidiyor.Ölenin  arkasından bir fatiha okuduk mu kendimizi kurtarmış zannediyoruz.Soran yok,sorgulayan yok zaten sorumlu da yok.Bir Alman,Bir Fransız,Bir İtalyan,Bir İngiliz ve Amerikalı çalışanların çalışma ortamını inceleyin bakalım.Gözleriniz fal taşı gibi açılsın.Onlarda insana insan gibi değer veriliyor.Biz de  çalışan kesim köle muamelesi görüyor.İşçiyi emekli olması bile kurtarmıyor.Ölünceye kadar köle muamelesi görüyor.Yok canım diyenin canına kurban olurum.

 • Bitik Esnaf(3.10.2017 11:53:04)

  Aslında bu haber, ihbar niteliği taşımaktadır.

  Nerede güvenlik önlemi ? Oradan geçen vatandaşın üzerine düşse ne olacak ?
  Bu işten sorumlu olan kimdir ? Zabıta ekibi mi ?
  Türkiye'de insan hayatına verilen değer bu haberde açıkça görülmektedir.
  Yetkililer acilen soruşturma başlatmalı.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.