bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Sahte çek düzenledi, 4 yıl 2 ay ceza aldı

  • Sahte çek düzenledi, 4 yıl 2 ay ceza aldı

      Sahte çeke 4 yıl 2 ay hapis cezası

       Gerede ilçesinde sahte çekle 40 bin liralık deri alan ve hakkındaki suçlama karşısında tutuklanan zanlıya Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 4 yıl 2 ay hapis ve 13 bin 200 TL para cezası verildi.
        Sahte çekle Geredeli deri tüccarı Orhan Karaaslan’dan 40 bin TL’lik deri alan Ahmet Bağçacı, şikayet üzerine; “Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarını araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik” suçundan tutuklandı.
Son duruşmasında üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyen ve işlediği suçtan dolayı da 5 aydır tutuklu bulunan Ahmet Bağçacı, son savunmasında; “Karaaslan’dan çek karşılığı deri aldım. Hatta iki kez kendisiyle alışverişimiz olmuştur. Sahte çek vermedim. Verdiğim çekleri bankaya götürüp sakıncası olmadığını öğrendi ve çekleri kabul etti. Ben yine iyi niyetli olduğumdan, çeklerimi almayı kabul ettim. Anlaşma yaptık, aldığım mala karşılık Bin 600 TL para verdim. Geriye kalan derileri de almadım. Şahıs mal verdiğini söyleyerek yalan beyanda bulunuyor” dedi.
Mahkeme heyeti, sanığı suçlu bularak 4 yıl 2 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına ve 13 bin 200 TL’de para cezasına çarptırılmasına karar verdi.

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.