bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Çiftçimizin cebinden kuruş çıkmayacak

 • Çiftçimizin cebinden kuruş çıkmayacak

      Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun; “Çiftçimizin cebinden kuruş çıkmayacak” 

      Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “Dörtdivan ilçemiz başta olmak üzere, arazi toplulaştırma projesinin uygulanacağı bölgelerimizde arazi sahibi çiftçimiz uygulama nedenli her türlü vergi, resim ve harçtan muaf tutulacak, çiftçimizin cebinden kuruş çıkmayacak” dedi. 

      AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Meclis’te kabul edilen Bazı Vergi Kanunları ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın tarımsal alanda önemli kazanımları da beraberinde getirdiğini söyledi. 
      Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarında, Bolu’nun Dörtdivan İlçesi’nde hayata geçirilen ve bazı diğer ilçelerde de uygulanması gündeme gelen arazi toplulaştırma projesinden arazi sahibi çiftçilerin olumsuz etkilenmeyeceğini belirtti. 

      “ARAZİ TOPLULAŞTIRMA SÜREÇLERİ BAKANLIĞA VERİLECEK YENİ YETKİLENDİRMELER SAYESİNDE DAHA DA HIZLANACAK”
      Açıklamalarında, “Arazi toplulaştırma projesi sürecinde çiftçilerimiz her türlü vergi, resim ve harçtan muaf tutulacak ve çiftçimizin cebinden kuruş çıkmayacak” diyen Milletvekili Ercoşkun, bu yasal düzenlemenin ayrıntıları hakkında, şöyle konuştu: 
       “Meclis’te kabul edilerek, hayata geçişini öngördüğümüz yasal düzenleme ile arazi toplulaştırma projelerinin uygulanması esnasında el birliği mülkiyeti olarak tescilli parsellerin paylı mülkiyete dönüştürülmesi işlemlerinin vatandaşların kendileri tarafından değil, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taşra birimleri tarafından resen yapma yetkisi verilecek. Arazi toplulaştırma projelerinin uygulanmasında topu hatalarını resen düzeltilmesi de ilgili yasal düzenleme ile sağlanacaktır. Arazi toplulaştırma projelerinin uygulanması esnasında paylı mülkiyete geçiş işlemlerinde uygulama hataların düzeltilmesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na yetki verilerek süreç hızlandırılacak ve bu işlemler süresince arazi sahibi çiftçilerimiz veraset ve intikal vergisi hariç her türlü vergi resim ve harçdan muaf tutulacaklardır.”

YORUMLAR Toplam yorum: 3
 • Muharrem İMAMOĞLU(11.11.2017 12:31:22)

  Sayın Milletvekilim sağolunuz Dörtdivan toplulaştırma ile kurtuluyor bu bölünmüşlükten.İnşaallah Yeniçağamız da kurtulur bu parselcilikten.Toplu laştırma Yeniçağa mızın köylerinde de olur ve kurtuluruz inşaallah. Bize yardımcı olunuz ve Yeniçağamızın Köyleri de kurtulsun bu parçalanmadan.
  Dörtdivan idarecilerini sizi ve halkını tebrik ederim
  Yeniçağa Akıncılar köyünden emekli il müftü yardımcısı

 • İSKENDER(9.11.2017 13:03:54)

  Eyyy vekil bey... Artık işiniz gücünüz zam yapmak oldu. Her gün bir şeye zam yapılıyor. Akaryakıt fiyatları aldı başını gidiyor. Dolar euro uçuşa geçti. Gıda ürünlerinin yanına yaklaşılmıyor. Et fiyatları uçtu... Nedir iktidarınızın bu beceriksizliği? Haaa bu arada yandaşlarınız da köşeyi bir çok kez döndüler... Bi cevap yazda anlayalım olu mu?

 • Bitik Esnaf(8.11.2017 20:04:56)

  Çünkü Çiftçi'nin cebinde kuruş yok da ondan.
  Şakacı Vekilimiz.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.