bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Çatı Davası'nda 145 sanığın yargılanmasına devam edildi

  • Çatı Davası'nda 145 sanığın yargılanmasına devam edildi

     Çatı Davası'nda 145 sanığın yargılanmasına devam edildi

       FETÖ/PDY "çatı yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 25'i firari, 53'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. Belediye Nikah Salonu'ndaki duruşmaya, sanıklar ve avukatları katıldı.
       Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) çatı yapılanması davasının altıncı duruşması dün yapıldı. Mahkeme başkanı, duruşma öncesinde 18 kişinin ByLock dökümlerinin mahkemeye ulaştığını ifade ederek, bu dökümlerin avukatları vasıtasıyla sanıklara ulaştırılacağını söyledi. Duruşma tanıkların dinlenmesiyle devam etti. Mahkeme huzurunda yemin ederek ifadesine başlayan tanık A.Ç, savcılık ifadesinde verdiği bazı bilgilerin gerçeği yansıtmadığını ileri sürerek, bazı sanıklar tarafından Çizmeci Motel ile Köyümder Derneği'nin merkez binasında düzenlenen sohbetlerin doğru olmadığını iddia etti. Ayrıca daha önceki ifadesinde örgüt tarafından İstanbul ve Konya'da düzenlenen gezilere katıldığını söylediğini anımsatan A.Ç. bu ifadelerini de reddederek, "Ben de bir din görevlisiydim. Şu anda ihraç edildim. Bir ara M.M. ve A.C. ile birlikte Emekli Din Görevlileri Derneği'ni kurduk. Amacımız Kur'an-ı Kerim öğretmekti. Üye bulamadığımız için kapattık. Derneğin FETÖ/PDY ile bağlantısı yoktur" diye konuştu.

        Fatih Koleji'nde bir süre bekçi olarak görev yapan tanık A.B. de daha önceki ifadelerinin baskı altında alındığını ileri sürerek, darbe teşebbüsünden sonra gözaltına alındığını ve tutuklanabileceği korkusuyla birtakım ifadelerde bulunduğunu belirtti. A.B, Fatih Koleji'nde bekçi olarak çalışıyorken işine son verildiğini dile getirerek, "SGK kaydım nedeniyle darbe teşebbüsünden sonra gözaltına alındım. Sonrasında ifadeye alındığımda terör örgütüne veyahut onlara müzahir okullara ulaşan herkesin tutuklandığı gerçeğini düşündüm. Tutuklanma korkusuyla resimlerde gösterilen ve bir şekilde tanıdığım şahısların isimlerini sayarak adı geçen şahıslarla Cuma Kartal'ın, o olmadığı sırada da Ünver Saha'nın okulda cemaat toplantıları yaptığını söyledim fakat bu beyanım doğru değildir." dedi.

       Duruşma, diğer tanıkların dinlenmesi için ertelendi.  Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan ve Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen 120 sayfalık iddianamede, firari sanıklar Adnan Daylan, Cuma Kartal, Suat Türkoğlu, Mustafa Çaka, Ahmet Çelebi ile tutuklu sanıklar Şevket Kahraman, Ali Osman Çelik ve Emin Sinoplu hakkında "silahlı terör örgütü yöneticiliği" suçundan, 15'er yıldan 22 yıl altışar aya kadar hapis cezası isteniyor.

       İddianamede, 137 sanık hakkında ise "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6'şar aydan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.  

YORUMLAR Toplam yorum: 3
  • Bahar (16.11.2017 15:23:55)

    Üniversiteye fetöcüleri dolduranlar hep serbest. Ne halde geldi üniversite.

  • Erdal serbest (16.11.2017 11:28:56)

    Rektör serbest erdal serbest... işi kılıfına uyduran herkes serbest. Bu ülkede bir kere adalet olsa, onların üniversiteye aldığı herkesi işten el çektirmesi gerkeir ve aldıkları döner paralarını ellerinden alması gergekir... genel sekreter daha önce döner almıyordu genel sekreterin döner alması listeye eklenmesi de fetöcülerin bir kıyağıydı akıl hocaları onlardı

  • eee(16.11.2017 10:49:14)

    eee rektör hayri bey yok. yuvalanmanın başı rektör hayri bey gene serbest ben ne anladım bu işten  

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.