bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Lütfü Hocam 20 sene önden gidiyor

  • Lütfü Hocam 20 sene önden gidiyor

       Lütfü Hocam 20 sene önden gidiyor       
        Bolumuzun meşhur Lütfü Hoca’sı İmam nikahı konusunda önce Anayasa Mahkemesi’nden, şimdi de Ak Parti Hükümeti’nden çok daha ileri görüşlü olduğunu bir kez daha kanıtladı. 
       10 Mart 2008 tarihinde “Alo imam hattı hizmetinizde” başlıklı haberimizde Lütfü Hocamızın imam nikahı hizmetinden söz etmiştik. 
        2 Haziran 2015 tarihli haberimizde de; “Lütfü Hoca, Anayasa Mahkemesi’nden çok önde” şeklinde başlık atarak, Lütfü Hocamızın Anayasa Mahkemesi’nin resmi nikah şartını kaldıran kararı ile yine gündeme geldiğini haber yapmıştık. 
       Bugünlerde ise resmi nikah kıyma yetkisinin müftülere verilmesi konusu hakkında konuşmalar devam ederken, herkes görüş bildiriyor. Konu hakkında spekülasyonlar devam ediyor. 
       Bizim ileri görüşlü meşhur Lütfü Hocamız ise bunları çok önce aşmış durumda. Nikah kıyma ihtiyacı hasıl olduğunda Lütfü Hocamız kişiye özel duasını da okuyarak nikahınızı kıymaya hazır ve nazır.   

       02.06.2015 tarihli haberimiz 
      Lütfü Hoca, Anayasa Mahkemesi’nden çok önde

       Boluspor maçlarından önce maçı kazanabilmek adına futbolculara özel okuduğu dualarıyla ülke çapında ünlenen Bolulu Lütfü Hoca, Anayasa Mahkemesi’nin resmi nikah şartını kaldıran kararı ile yine gündeme geldi. 
       Bütün Türkiye, Anayasa Mahkemesi’nin, imam nikâhı kıymak için önce resmi nikâh kıyma şartını kaldırmasını ve resmi nikâhtan önce imam nikahı kıyan çiftlere iki aydan altı aya kadar hapis cezası veren maddeyi oy çokluğuyla ile iptal etmesini tartışırken, Lütfü Hoca bu konuda da yine öncü olduğunu ispatladı. 
       Anayasa Mahkemesi geçtiğimiz ay bu karara imza atarken, Lütfü Hoca yıllar önce, 10.03.2008 tarihinde Gazetemiz Sahibi Kamuran Alagözoğlu’nun köşe yazısında belirttiği gibi resmi nikah şartı aramadan imam nikahı kıyarak, ihtiyaç sahiplerinin günaha girmeden gerdeğe girmesine yardım ediyordu.   

      10.03.2008 tarihli Kamuran Alagözoğlu’nun köşe yazısı; 
     “Alo İmam Hattı” hizmetinizde!

      Bolumuzun meşhur imamlarından Lütfü Hoca anlatıyor; 
      Dini bütün(!) vatandaşımızın biri kendisinden yardım isteyerek, “Yengen hasta, benim cinsel isteklerime cevap veremiyor. Ben bu kadınla beraber olacağım ama, zina yapıp günaha girmek de istemiyorum” diyerek bir imam nikahı kıymasını istemiş. Meşhur imamımız da birkaç dua ve birkaç hadis-i şerif okuduktan sonra, birkaç bin sakal-ı şerif(!) karşılığında, “Gönül rahatlığı içinde gerdeğe girebilirsin” diyerek adamı göndermiş. Doğumdan ölüme kadar imamlarımıza bel bağlamış, “En doğrusunu bilir” deyip, imamlarımıza inanmışız vesselam.
      -Bu tür acil ihtiyaçlarınız için, “Alo İmam Hattı”nı sizce malum telefon numarasından her zaman arayabilirsiniz.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • Muharrem İMAMOĞLU(20.11.2017 19:13:13)

      İmam nikahı resmi nikaahtan sonra zarureten dua şeklinde yapılıyordu. Nikah yetkisinin il ve ilçe müftülüklerine verilmesi çok yerindedir ve doğru olmuştur.Müslüman halkımız iki nikah kıydırmaktan kurtulmuştur.Ve senelerden beri istediğimiz yerine gelmiştir.Sadece Lütfi hoca değil bizde istiyor ve öneriyorduk.Doğru oldu.Yardım edip çıkaranlardan Allah razı olsun. Eski imam,İlçe Müftüsü ve Emekli il Müftü Yardımcısı Yeniçağa'lı. Selam ve hürmetlerimle

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.