bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Soylu, bizim Başkan’ı mı kast etti !

 • Soylu, bizim Başkan’ı mı kast etti !

        Soylu, bizim Başkan’ı mı kast etti !
        İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun isim vermeden işaret ettiği, 2 yılın 557 gününü yurt dışında geçiren Belediye Başkanı’nın kim olduğunu herkes büyük bir merakla öğrenmek için beklerken, olasılıklar arasında sık sık yurt dışı seyahatleri ile yakından tanıdığımız Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da yer aldı. Bakan Soylu sık sık yurt dışı seyahatleri yapan Belediye Başkanlarını isim vermeden gündeme getirdi. 
      “İnanılır gibi değil” diyen Soylu 2 yılın 557 gününü yurt dışında geçiren Belediye Başkanı olduğunun altını çizerek ekledi; “Onun kadar olmasa da son iki yılının bir yıla yakınını yurt dışında geçiren başkanlar da var...” diyerek, sık sık yurt dışı seyahatlerinde bulunan belediye başkanlarına dikkat çekti. 
       Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın da sık sık yurt dışı seyahatler yaptığını bilen Bolulu vatandaşlar da Bakan Soylu’nun isim vermeden kullandığı bu sözlerini açmasını isteyerek; “Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın da Avustralya’dan Amerika’ya, Brezilya’dan Küba’dan, Tayland’a kadar hemen hemen ayak basmadığı ülke kalmadığını biliyoruz. Bu nedenle, İçişleri Bakanımızın kast ettiği başkanlar arasında, bizim Başkan’ın ilk 5’e gireceğine eminiz. Sayın Bakan’dan bu konuda daha geniş açıklama bekliyoruz. Başkanımızın sıralamadaki yerini bilmek en doğal hakkımızdır” dediler. 
       
Bugün ulusal basında yer alan haber aynen şöyle; 
       Bakan açıkladı: "2 yılda 557 gün yurt dışında bulunan başkan kim?"
       İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasa inanmazdık. 2 yılda yerel yönetimden sorumlu bir belediye başkanının 557 gün yurt dışında kalması inanılır değil çünkü. Ve maalesef ki doğru. 2 yılda 185 kez yurt dışına çıkan, sadece 173 gün görevi başında bulunan bu belediye başkanı tek de değil üstelik. Onun kadar olmasa da son iki yılının bir yıla yakınını yurt dışında geçiren başkanlar da var...
        Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta sonu Ankara’da görüştüğü belediye başkanlarına sitemde bulundu. Yerel seçimin önemine değinen Erdoğan, Kasım 2019’da yapılacak genel seçimin kaderinin de başkanların performansına bağlı olduğunu söyledi.
       “Gidip neyi inceleyeceksiniz yurtdışında?”            
        Erdoğan, ‘Bilgi paylaşımı ve inceleme’ adı altında yurtdışına giden belediye başkanlarını da eleştirdi. Erdoğan, “Gidip neyi inceleyeceksiniz yurtdışında? Türkiye’de güzel uygulamalar var. Bundan şikayet eden olsa da belediye başkanlarının yurtdışına çıkıştaki izin prosedürü devam edecek, çünkü suistimal edenler var” dedi.
       TBMM’deki İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde de CHP’li Mehmet Bekaroğlu, yurtdışına çıkışta belediye başkanlarının izin alması konusuna tepki gösterdi.
        İzin konusu gündeme gelene kadar bu başkan 2 yıl içinde, 185 kez çıkış yapmış      
        Sözcü'nün haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili ilginç bir açıklama yaptı.
          İsim vermeden bir belediye başkanının 2 yılda 557 gün yurtdışında kaldığını belirten Soylu şöyle konuştu: “İzin konusu gündeme gelene kadar bu başkan 2 yıl içinde, 185 kez çıkış yapmış, 557 gün yurtdışında kalmış. Aynı dönemde 334 gün, 274 gün yurtdışında kalan var. Vatandaş, belediye başkanından hizmet bekliyor. İzin şartından sonra AKP’li 347 belediye başkanına izin verildi. Bin 388 gün gitmişler. CHP’li 165 belediye başkanına izin verildi, 610 gün; MHP’li 48 belediye başkanına izin verildi, 188 gün gittiler.”

      Soylu, belediye başkanlarının yurtdışı gezilerinin daha iyi denetleneceğini belirtti.
 

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • serkan uzun(23.11.2017 14:47:59)

  Hiç oy vermedim ama şu göbekleri daha büyük yaparlarsa vericem oyumu:).yahu kardeşim nasıl bir mühendislik hiç mi bir şey görmediniz öyle göbek öyle kavşak mı olur.

 • 1414(23.11.2017 09:46:07)

  Yaptığı kavşaklar rezil onları öğrenmiştir yurt dışında. Sedaş ın olduğu yere yaptığı döner kavşak tam bir rezalet tepeye doğru döner kavşak yapıldığı nerde görülmüş ancak BOLU da olur.Bayır aşağı inerken şu buzlanmada arabalar nasıl dönüş yapacak acaba

 • vatandaş(22.11.2017 11:25:45)

  Telefonla anket yaptırdılar. sonuç sıfır.

 • Merkeşlerli(22.11.2017 09:29:30)

  Bolu bolu olalı böyle bir ihanet görmedi,feto sevicisi bi belediye başkanı nasıl hala o koltukta anlamıyorum.bizler normal vatandaş olarak vekilinden belediyesine fetoşları bilirken bu ülke bu devlet nasıl sessiz kalıyor.Cumhurbaşkanımıza bir Allahın kulu bunların ne olduğunu neler yaptığını demezmi.Hala daha güzelim ilimizi yaptığı rezalet işlerle mahveden bir belediye ve buna şakşakçılık yapan Geredeli vekil.neymiş Alaaddin hizmet ediyormuş,sizin HİZMET anlayışınızı biz çok iyi biliriz.Allahtan dilerim şu güzel ülkeme ihanet edenleri KAHRETSİN

 • Saçma(22.11.2017 08:44:57)

  Mantık olarak O kadar gezen ve işinin başında olmayan bir başkanın hiçbir proje yapmaya ve uygulamaya vakti olmaması beklenir. Demek ki, Bolu'da yapılan her uygulamada YAP-BOZ yapılmasının nedeni bir türlü doğru dürüst iş yapılamamasının nedeni belli oluyor.

 • Avcı(22.11.2017 00:07:01)

  Alaaddine sorarlar
  "Sri Lanka ya da gittinmi? Orada okul açılışı yaptınmı? Veya Tayland'a kiminle gittin ?

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.