bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Ormanlarımızda çok sayıda ağaç devrildi

  • Ormanlarımızda çok sayıda ağaç devrildi

      Ormanlarımızda çok sayıda ağaç devrildi
         Geçtiğimiz gün aniden havaların soğumasıyla birlikte başlayan kar yağışı ormanlarımızda çok sayıda ağacın devrilmesine neden oldu. Yetkililer, ormanlık alanlarda toprağın henüz donmamış olması nedeniyle özellikle göknar ağaçlarının dallarında biriken aşırı kar yükünü taşıyamayarak devrildiğini belirttiler. Aladağ bölgesinde çok sayıda göknar ağacının devrildiği, yollara devrilen ağaçlar yüzünden zaman zaman trafikte aksamalara yaşanırken, Orman ve Karayolları ekipleri güzergahta çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. 

 

YORUMLAR Toplam yorum: 3
  • kadir (24.11.2017 11:45:09)

    Ormanları bu kadar bilinçsiz bir şekilde kesersen olaçağı bu.

  • cemal(24.11.2017 08:55:10)

    Yıllar önce,Ortaokul tarım dersinde öğretmenimiz Hasan GÜLHAN (Vefat etti ise mekanı cennet olsun.) orman zararlıları listesinin en başına orman işletmeleri yazar,imtihanda da sorduğunda orman işletmesi yazmazsak not kırardı..hocama sonraki yıllarda hep hak vermişimdir..

  • Buli(23.11.2017 22:20:34)

    Ormanlar bu kadar katledilmesi.Aladağlarda80 bin metre küp mal kesildi.orman resmen talan edildi ağaç yaslanacak bulamayınca tabiki görecek.ormalarımızda tırla gezbirde oyuncular seyrekleştirme bir öbür agacaçlara4 metre uzak rüzgaresince yaslanacak ağaç uzak olunca gümbür diye görecek.ormanın en büyük düşmanı bence orman teşkilatı.köylü korur.üretim Allah'tan tüketim orman bakanlığından.hayırlı olsun

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.