bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

FETÖ davasında 6 avukat beraat ederken, 1 avukat ceza aldı

 • FETÖ davasında 6 avukat beraat ederken, 1 avukat ceza aldı

      FETÖ davasında 6 avukat beraat ederken, 1 avukat ceza aldı

       FETÖ/PDY Kapsamında silahlı terör örgütüne üye olmak ve bylock kullanmak suçlarından yargılanan 6 avukat berat ederken bir avukat ise 7 yıl 6 ay hapis cezası almasına rağmen tahliye edildi. Tahliye edilen avukat Özgür Beyarslan’ın tutuksuz yargılanan eşi Vildan Beyarslan öyle bir açıklama yaptı ki, herkes şok oldu.
       Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanan avukatlardan Mustafa Özdemir, Nesibe Solak, Vildan Beyarslan, Ümmi Gülsüm Doğan, Ayşe Uçar Çavdar ve eşi Sezai Çavdar'ın, mahkeme heyeti tarafından beraatlerine karar verildi. Örgüt üyesi suçundan tutuklu yargılanan avukat Özgür Beyarslan ise önce 6 yıl, sonra cezası arttırılarak 9 yıla çıkartıldı. Beyarslan’ın cezası iyi halinden dolayı 7 yıl 6 aya indirildi ve tahliyesine karar verildi.

        Eşinin 9 yıl ceza aldığını duyunca bayıldı 

        Tutuklu eşi Özgür Beyarslan ile birlikte tutuksuz yargılanan Ak Parti eski Belediye Meclis üyesi Vildan Beyarslan, eşinin 9 yıl hapis cezası aldığını duyunca sanık kürsüsünde baygınlık geçirdi. Vildan Beyarslan, eşinin tahliye edilmesini duymadan önce baygınlık geçirmesine meslektaşlara yetişti ve onun, “Eşin tahliye edildi. Sen duymadın kalk ve kendine gel” demesi üzerine Beyarslan bir müddet kendine gelemedi.

       AK Parti'ye gönderme yaptı 

       Bir müddet baygınlık geçiren ve gözyaşlarına hakim olamayan Ak Parti eski Belediye Meclis üyesi Vildan Beyarslan, adliye çıkışında Baro Başkanı ve bir çok avukatın yanında şok açıklamada bulundu. Baro Başkanı Ferit Atalay’a yönelen Beyarslan; “Ferit abi o Ak Partinin Bylock’cuları bu adliyeye gelmeden, hakim karşısına çıkmadan kimse benim Özgür’ümü alamayacak. Ak Parti'ye bunu söyleyin” demesi büyük bir şok etkisi yarattı.

YORUMLAR Toplam yorum: 12
 • Osman(27.11.2017 19:35:25)

  Mesele bayanın isyanı değil.Bolu Ak partiden yetkili tek bir isim bu bayanın sözüne bir şey diyemedi.Niye acaba diye düşünmeden edemiyor insan.Ayrıca bayanında bildiği bir isin varsa açıklaması hatta suç duyurusunda bulunması gerekmezmi.Bu şekilde tüm bolu akp töhmet altında kalmışdır.Herkes bana bulaşmasın korkusunda galiba

 • Davut(27.11.2017 08:56:50)

  Bülent Arınç ne diyor "Türkiye de 80 kişi yoktur fetoşa bulaşmayan" diyor. Kendisi darbe teşebbüsünden sonra bana AHMAK diyebilirsiniz diyor ve ben güçlü biriyim deyip tehdit ediyor, birisi 30 mart 2014 tarihinde bu olay (17-25 aralık olayını kastederek) Fethullah hoca! efendi ile Tayyip beyin arasında bizi bağlamaz der, 30 ekim 2013 te Memur sen başkanı fetoşa geçmiş olsun duaları ve methiyeleri gönderir, E bunlar Memlekette gezerler iken kadıncağız nasıl isyan etmesin.

 • bylokçular(25.11.2017 23:21:09)

  Bu sözü söyleyen eski akp li birisi olduğuna göre ciddiye alınmalı.Ayrıca malumu ifade ettiği içinde kutlamak gerek hanımefendiy. Haydi bakalım.çıksın akp li birileride açıklasınlar topluma.Darbenin siyasi ayağı ortaya çıkarılmalı derken hanımefendi adresi vermiş.Devamı gelirmi??Hayır..Boşuna umutlanmayın.O ayak hala eksik kalacak,kalmaya devam edecek....

 • Mehmet Toprak(25.11.2017 16:33:29)

  Acaba bylokçu dediği ak partili bolulu siyatcilerden kimi kast etti.Çok merak ettim.

 • Bolulu(25.11.2017 10:39:58)

  Heryerdeler,her yere derin derin sirayet etmişler,bunların çözülmesi için sağlam cezalar verilmeli,ozaman ötecekler oda vardı,buda vardı diye!
  Lakin devletimiz neden teröre karışan adama 7sene hapis verdikten sonra tahliye eder? Ufak bi kavgadan iki sene sürdü davam ve abuk subuk cezalar çıktı. Adamlar terörden hüküm giyip salınıyo.Bosiad da başkanlığa kadar yükselen avukat beraat ediyor,her haltı yiyenler dışarda vatansever modunda,vekillerinden belediyelerine,il başkanlarına kadar soyları sopları FETÖ nün okulunda büyümüş bir yapıdan arınana kadar mevcut vatansever hakim ve savcılara çok iş düşüyo.
  Bu bayan eşi ceza almadan neden çıkıp böyle bişi dememiş?VATANA İHANETTEN YARGILANAN kişiler beraat bişi ifade etmiyor.Elbet karşınıza çıkar

 • ADALET(25.11.2017 09:59:41)

  Türkiye nin bölünmesini isteyen herkes cezasını çekmeli kıdem yaş mevkii farketmeden. Bazı konularda bilgisi olanlar ihbarda bulunabilir ANCAK mevkileri büyük ve arkası sağlam olanların ceza alacağını sanmıyorum ya birşeyler kaybolur yada kandırıldık diyerek işin içinden çıkıyolar. Birçoğumuz biliyoruz ki şuandaki hükümet içinde zamanında koyu şekilde fetöyü destekleyen kişiler var analamdığım konu masada oturup yemek yiyenler kandırıldık diyip işin içinden çıkarken sürahi tutanlar neden ceza alıyor. Madem adalet arıyoruz herkesten hesap sorulmalı ve aynı şekilde ceza verilip verilmemeli. Birde mevkisi arkası büyük olanı ihbar edince neden ihbar edenin başı yanıyor... Adalet nerde ??

 • Salih ÖZDEMİR(25.11.2017 09:57:57)

  Bu fetöcüleri Bolu halkının çoğu biliyor iken bütün istihbaratçılar ve her türlü imkanı olan devlet yetkililerinin kılını kıpırdatmaması çifte standarttır.Neden siyasilere dokunulmuyor.Sıkışınca milletin iradesine baş vuranlar ihanete bulaşmış üst düzey bürokratlara dokunamıyorsa Halk elbette gereğini zamanı gelince yapar. Bunu öğrenemediniz mi. Bolu da fetöyle mücadele yetersizdir. Savcı ve Hakimlerin elini kolunu bağlayan nedir.Vatandaş böyle tutarsız haberleri duyunca ne mi düşünüyor! ÇIKAR AHESTE AHESTE    

 • vatandaş(25.11.2017 09:53:02)

  Nasıl 7 yıl 6 ay ceza verlip tahliye ediliyor.

 • G.Osman (24.11.2017 22:50:45)

  Ak parti il başaknının bu konuda açıklama yaparak kamuoyunu aydınlatması gerekiyor.Ak parti camiasının tümü şaibe altına girmişdir.

 • momo(24.11.2017 22:20:21)

  momo ile yıkanan kirli donlar,sütten çıkmış gibi ağarırlar. en büyük momo :)))

 • Gökhan (24.11.2017 22:01:30)

  Diğer avukatlar berat ettiğine göre,artık beraat eden avukatlarla benzer durumda olan hiç kimseye ceza veremezler.Verirlerse şaibe oluşmuş olur..Avukat hanımın bildiği bir şey varsa savcılılara ihbarda bulunmalı..Yok eğer bunu yapmıyorsa ,ak parti bu avukat hanım hakkında dava açma hakkı olabilir.

 • Köroğlunun Torunu(24.11.2017 17:52:15)

  İşte 15 Temmuzun özeti.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.