bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bolu'nun bilirkişi adayları oldular

  • Bolu'nun bilirkişi adayları oldular
  • Bolu'nun bilirkişi adayları oldular

       Bolu'nun bilirkişi adayları oldular       

        Bilirkişilik Yönetmeliğinin 30. Maddesine göre zorunlu tutulan 24 saatlik eğitimini tamamlayanlara sertifikaları Bolu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonunda verildi.

        Düzenlenen sertifika törenine, Bolu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Yüksel Ceylan, oda başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve bilirkişiler katıldı.

        CEYLAN BAŞARILAR DİLEDİ

         Sertifikalar dağıtılmadan önce bir konuşma yapan Bolu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Yüksel Ceylan, bilirkişilik kurumunun önemine değindi. Ceylan şöyle konuştu; “Bilirkişilik kurumu geçmişi çok eskiye tarihlere dayanan köklü bir kurum olup, geçmişten beri uyuşmazlıkların çözülmesi için özel bilgi sahibi kişilerden yararlanılmıştır. Adalet sisteminin iyi işlemesi için sağlıklı temellere oturtulmuş ve yargılama faaliyetlerine tam anlamıyla katkıda bulunan bir bilirkişilik kurumuna ihtiyaç vardır. Bilirkişiler tarafından sunulan raporlar mahkemeler tarafından verilen kararlarda büyük öneme sahiptir. Bilirkişi olarak görev yapanların, tarafsız, objektif olması bilim ve fennin gerektirdiği kurallar çerçevesinde raporunu tanzim edip görevini yapan merciye sunması adalet terazisinin doğru tartması açısından hayati öneme sahiptir. 3 Kasım 2016 tarihinde 6754 sayılı bilirkişilik kanunu kabul edilmiştir. Bilirkişilik kanununa bağlı olarak 3 Ağustos 2017 tarihinde bilirkişilik yönetmeliği yayımlanmıştır. Bilirkişilik yönetmeliğinin 30. Maddesine istinaden 24 saatlik bilirkişilik temel eğitimi alınması zorunlu tutulmuştur. O zorunluluk çerçevesinde Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğine bağlı temel eğitim staj merkezi zorunlu eğitim verme yetkisi almıştır. Alınan bu yetkiye istinaden Bolu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasının eğitim salonlarında 24 kişilik sınıflar oluşturularak 4 sınıfta 96 arkadaşımıza hukuk fakültesi hocaları tarafından eğitim verildi. Tamamlanan eğitimlerin arkadaşlara başarılar getirmesini, Türk Adalet Sistemine katkı sağlamasını temenni ediyorum.”

 

YORUMLAR Toplam yorum: 2
  • İskender(29.11.2017 17:43:28)

    Bu eğitimin tekrarı ne zaman yapılacak. Bilgi verirseniz sevinirim.

  • ferıdun duz(29.11.2017 07:59:36)

    neyi biliyor bu abiler :)

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.