bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

FETÖ Çatı Davası'nda ilginç ifadeler

  • FETÖ Çatı Davası'nda ilginç ifadeler

      FETÖ Çatı Davası'nda ilginç ifadeler

        Bolu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), "çatı yapılanması"na ilişkin soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 25'i firari, 53'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi.

         Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan Belediye Nikah Salonu'ndaki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklarla, yakınları ve avukatları katıldı.

       Sohbetleri Mustafa Çaka organize ederdi      

        Bolu'da öğretmen olarak görev yapan M.Y., Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE bölümünde çalıştığı dönemlerde M.B. ile H.S'nin kendisini sohbetlere davet ettiğini ifade ederek, "Tutuklu sanık Davut Alcı'yı sohbetlerde bir iki defa gördüğüm oldu. M.T ile firari sanık Mustafa Çaka da bizi sohbetlere davet ederdi. Sohbetleri Mustafa Çaka organize ederdi ve sohbet anlatıcılığı yapardı" dedi.

       Sohbetlerde çatı davasının firari sanığı Adnan Daylan ile tutuklu sanıklar İsmail Hakkı Özmen ve Selman Akkaya'yı da gördüğünü ifade eden M.Y., İsmail Halkı Özmen, Selman Akkaya ve Mustafa Çaka ile umreye de gittiğini dile getirdi.

     "Zaman gazetesine ait kupürlerin fotokopilerini bulmuştuk"

        FETÖ/PDY'nin Bolu'daki finans kaynağı olan Polat A.Ş. tarafından kurulan AVM'de güvenlik müdürü olarak çalışan M.D. ise tutuksuz sanık Ş.Ç. aleyhinde tanıklık etti.

        Ş.Ç.'nin astsubaylıktan emekli olduktan sonra 2012 yılında AVM'de güvenlik müdürü olarak çalışmaya başladığını anlatan M.D., "Ş.Ç. 2016 yılına kadar bu görevi sürdürdü. Bu şahsın çalıştığı yıllarda kullandığı araçta yaptığımız tespitlerde Zaman gazetesine ait kupürlerin fotokopilerini bulmuştuk. Bu araç Ş.Ç. tarafından sürekli kullanılan bir araçtı. Eve gidip gelirken de kullanıyordu" diye konuştu.

       "AVM'de, perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde iki ayrı toplantı yapılırdı"        

       M.D., firari sanık Adnan Daylan'ın talimatıyla AVM'de, perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde iki ayrı toplantı yapıldığını da sözlerine ekleyerek, "Toplantının biri, Ş.Ç.'nin organize ettiği mağaza müdürleri ile yapılan toplantıydı. Diğer ise abiler olarak tabir edilen şahısların görüştüğü toplantılardı. Bu toplantılara Bolu imamı olarak bilinen firari sanık Cuma Kartal gelirdi. Bu davada ismi geçen bazı sanıklar da gelirler ve Adnan Daylan ile AVM'nin ortak alanında oturup sohbet ederlerdi. Ama toplantıya katılıp katılmadıklarını bilmiyorum" ifadesini kullandı.

       "Zaman gazeteleri AVM'ye getirilerek iş yerlerine dağıtılırdı"

      Ş.Ç.'nin Bolu merkezinden aldığı Zaman gazetelerini kendi aracı ile AVM'ye getirerek temizlik görevlileri vasıtasıyla iş yerlerine dağıttırdığını da ifade eden M.D., temizlik görevlilerine bu hizmetleri karşılığında para dahi verdiğini belirtti.

       "Darbe teşebbüsü öncesinde iznini yarıda keserek işine geri dönmüştü"      

        M.D., 2016 Temmuz ayının başında yıllık izne ayrılan Ş.Ç.'nin, darbe teşebbüsü öncesinde iznini yarıda keserek işine geri döndüğünü ifade ederek, "Ş.Ç., 2016 Temmuz ayının 1 ya da 2'sinde izne ayrılmıştı. S.Ç.'nin izni normalde 22 Temmuz'da bitiyordu. Buna rağmen kötü bir rüya gördüğünden bahisle 14 Temmuz'da görevine dönmüştü. Kendisi ile konuşmamda içine sinmediği için görevine döndüğünü belirtmişti" dedi.

       Duruşmaya, diğer tanıkların da dinlenmesi için 15 Aralık Cuma gününe kadar ara verildi.

       İddianamede 15'er yıldan 22 yıl altışar aya kadar hapis cezası isteniyor

       Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan ve Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen 120 sayfalık iddianamede, firari sanıklar Adnan Daylan, Cuma Kartal, Suat Türkoğlu, Mustafa Çaka, Ahmet Çelebi ile tutuklu sanıklar Şevket Kahraman, Ali Osman Çelik ve Emin Sinoplu hakkında, "silahlı terör örgütü yöneticiliği" suçlamasıyla, 15'er yıldan 22 yıl altışar aya kadar hapis cezası isteniyor.

        İddianamede, 137 sanık hakkında ise "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla, 7 yıl 6'şar aydan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

YORUMLAR Toplam yorum: 2
  • hayret(4.12.2017 10:27:10)

    hayretler içerinde olduğum bir konu var...FETÖ.ile mücadelede simge isim haline gelmiş olan İmdat Aslan'da aynı gün ifade vermiş fakat hiç bir gazetede yer almadı.Sebebini merak ettim.

  • Üniversite ayayı hala yer(4.12.2017 09:57:44)

    Fetöyü üniversiteye getiren destekleyen çoğaltan ekip, hasan hayri erdal mehmet hepsi yerinde duruyor. Anlaşılan tek suçlu garibanlar. bunlara yardım yataklık ve ekonomik destek sağlayanlar serbet. adalet böyle bir şey. Bunların fetöcü  olduğu daha 2009 da belliydi. Hayri çoşkuna rektörlük için bolu dağı ismailin yerinde berildi. Gilzi toplantılar ve önemli işler orada konuşulurdu  taaa 2009 larda . Kampüsteki kütük ev yok pahasına bedava boşuna onlara verilmedi. Tüm bu işlerin içinde Erdal da vardı. Mehmet sonradan mudahhil oldu

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.