bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Eski Rektör ve akademisyenlerin yargılanmasına devam edildi

 • Eski Rektör ve akademisyenlerin yargılanmasına devam edildi

       Eski Rektör ve akademisyenlerin yargılanmasına devam edildi 
      Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki (AİBÜ) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 10’u firari, 22’si tutuklu 77 akademisyenin yargılanmasına devam edildi.
       Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nce Belediye Nikah Salonu’nda yapılan duruşmada, tutuklu, tutuksuz bazı sanıklar ile eski AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun ve eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar hazır bulundu.

     

        Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki (AİBÜ) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 10’u firari, 22’si tutuklu 77 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. Aralarından eski Rektör Hayri Coşkun'nun da bulunduğu sanıklar, geçtiğimiz duruşmada cumhuriyet savcısının mahkemeye sunduğu mütalaasına karşı, son savunmalarını yapmaya başladı.
       “Neden Fetullah Gülen’i değil de sadece darbe girişimini lanetliyorsunuz?”
        Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Seyfi Han, tüm FETÖ/PDY sanıklarının sözlerine “15 Temmuz Darbe Girişimini lanetliyoruz” şeklinde başladığını hatırlatarak, “Artık, ’15 Temmuz darbe girişimin lanetliyorum’ diye bir jargon oluştu. Neden Fetullah Gülen’i ve onun yapılanmasını değil de sadece darbe girişimini lanetliyorsunuz?” dedi.
        Demircioğlu, mahkeme başkanının bu sözü üzerine, darbe girişimini lanetleyerek bu yapıyı ve ona destek olanları da lanetlediğini belirtti.
       Sözlerini, kendisi hakkında beyan veren bazı tanıkların başka FETÖ dosyaları kapsamında sanık ya da tutuklu olduğunu ifade ederek sürdüren Demircioğlu, hakkındaki suçlamaları reddetti.
        “Bu örgütün hiçbir zaman üyesi olmadım”
        Tutuklu sanık Hakan Şakar ise iradesini bir örgüte ya da bir gruba vermediğini savunarak, “Bu örgütün hiçbir zaman üyesi olmadım. Aleyhime beyanda bulunan bazı kişilerin akademik ortamda sıkça bulunan, çekememeden hakkımda beyanda bulunduğunu düşünüyorum. Zira birçoğu beni rakipleri olarak görüyordu” ifadelerini kullandı.
        Eski Rektör; “’Terör örgütüne yardım suçlaması’, ‘terör örgütü üyeliği’ olarak değiştirilmiş”      
       Eski rektör Hayri Coşkun da hakkındaki terör örgütüne yardım suçlamasının, savcılık mütalaasında “terör örgütü üyeliği” olarak değiştirildiğine dikkati çekerek, kendisinin terör örgütüne üye olmak ve ona yardım etmek gibi bir eylemde bulunmadığını ileri sürdü.
       “Kadrolaşma fakülte dekanlarından kaynaklandı”
        Rektörlüğü döneminde üniversitede FETÖ/PDY üyelerinin kadrolara yerleştirildiği gerekçesi ile örgüte yardımda bulunmaktan suçlandığını kaydeden Coşkun, “Burada bulunan sanıklara bakıldığında kadrolaşmanın sadece 2 fakültede yaşandığını görüyoruz. Bunun da fakülte dekanlarından kaynaklandığını önceki savunmamda belirtmiştim. Bu dekanların da örgüt üyeliğinden soruşturma geçirdiğini öğrendim” dedi.

        Coşkun, Tıp ve Diş Hekimliği fakültelerinin dışındaki diğer fakülteler ve birimlerde kadrolaşmanın olmadığının görüldüğünü dile getirerek, şunları söyledi:
          “Kadrolaşma niyetim olsa tüm birimlerde kadrolaşma yapardım”
          “Benim kadrolaşma gibi bir niyetim olsa tüm birimlerde kadrolaşma yapardım. Ama bakıldığında diğer hiçbir fakültede böyle bir yapılanma yok. Aynı zamanda ben 17 Aralık’tan itibaren birçok örgüt üyesi halkında işlem yapıp YÖK ve savcılığa şikayetlerde bulundum. 15 Temmuz’dan sonra da 82 kişi hakkında işlem yaptım. Artık onuruma ve şerefime daha fazla zarar verilmeden karar verilmesini istiyorum ve beraatımı talep ediyorum.”
        Duruşmaya diğer sanıkların da savunmalarını yapması için 7 Aralık Perşembe gününe kadar ara verildi.
        Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, tutuksuz sanıklar B.Y.E, B.S.V, İ.A, M.A.A. ve R.B’nin beraatını istemişti.
      Tutuksuz sanıklar İ.T, M.F.Ö. ve T.Ö’nün “terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla 7 yıl 6 aydan on beşer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmalarını isteyen cumhuriyet savcısı, eski rektör Coşkun ve yardımcısı Bahar’ın da aralarında bulunduğu 59 sanık hakkında, “terör örgütü üyeliği” suçundan, 7 yıl 6 aydan on beşer yıla kadar hapis cezası talep etmiş, tutuksuz sanık H.Ç’nin eşi Z.Ç. hakkında başsavcılıkça suç duyurusunda bulunulmasını istemişti.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 9
 • Amacınız ne(7.12.2017 18:03:33)

  Serkan ne o bahar diye adlandırılan kişinin nede bir başkasının yardımı ile oraya gelmiştir,olayı saptırdığım falan yok,belliki bir alıp veremediğiniz var onunla,

 • Son bahar (7.12.2017 15:35:06)

  Yazılan serkan ın doçentliği nasıl aldığı değil, serkan ın fetöcü olduğu ve oraya baharın yardımı ve desteği ile geldiği ve kadroşatırıldığıdır. Olayı saptırmayın.

 • İftiracılar(6.12.2017 22:06:33)

  Yalancılık ve Bahar rumuzu ile yazanlar
  Kardeşim Serkan tamamen kendi başarısı ile Doçentliğe gelmiştir,sizde onu tanıdığınıza göre çok iyi bilirsiniz bunu,tamamen çekememezlikten bu yorumları yazıyorsunuz.ama elbet birgün attığınız bu
  İftiralar dan utanırsınız

 • Meslek Lisesi (6.12.2017 10:03:10)

  Hayri de Erdal da meslek lisesi mezunu. Sonra teknik eğitim fakültesine gidiyor, meslek lisesi öğretmeni oluyor.. olacak sonra gizli bir el gel seni bilgisayar mühendisliği bölümüne alalım ve elektirk mühendisi ol diyor. Yani hiç olmayacak bir şey oluyor. Malesef üniversitelerimizde bu tür olaylar çok, hatta normalden çok, normal eğitimden çok bu tür varyasyonlar var. Sonra bu zatı muhterem bilgisayar mühendisi oluyor...olamaz lisans eğitimi temeldir asıldır. Sonra genel sekreter oluyor, döner çok ya hemen bir WW alıyor..klası Bve fakülteye ve bölümüne hiç mühendis aldırmıyor.. kendinden iyi olan hiç kimseyi aldırmıyor. Malesef körler sağırlar birbirini ağırlar. Malesef bu ülkede ODTÜ Boğaziçi mezunları boş gezerken meslek lisesi mezunları..

 • Yalancılık (5.12.2017 15:49:18)

  Sayın rektör iki dönem yaklaşık 8 yıl rektörlük yaptın. Hiç makamından dışarı çıkmadın sen hiç öğretim üyelerini ziyaret etmedin. Yemekhanede bahçede seni hiç görmedik. Ama her ne hikmetse lisans öğrencileriminin evine fetöcü öğrencilerin evine gidiyorsun, bolu dağına ismailin yerine gidiyorsun, orda gizli gizli buluşuyorsun, vali cimenle aran çok iyi, nurculardan telefon geliyor hemen işe alıyorsun, fetullahcı ablayı öğretmenlik sertifika programına aldın, serkan çakır murat öztürk yalcın karagöz odadan çıkmazdı ama sen hala temizsin. Hayret o zaman sen değil de belki benimdir fetöcü.

 • FARUK LİGO(5.12.2017 15:44:06)

  Bak hayri hocam hasan senden önce gidip itirafçı oldu kurtuldu. Sen kaldın. Sen zaten onun bir projesiydin. Preje rektör.

 • bahar (5.12.2017 15:37:09)

  Eğitim fakültesinde de kadroloşma olmuştur. Oraya da fetöcüler alınmıştır. En çokta fen ve matematik alanında olmuştur hatta oradan ihraç edilen bile olmuştur. Bu ihraç edilen adama da yardımcı doçent olması için sorular verilmiştir. Dekan, Serkan Çakır a üniversie imamına   referans olmuştur. Hakan isminde birini fakülteye almış ve kadrosu olmadan oda vermiştir. Bu adam orada 3 ay kaldıktan sonra yabancı dil şartını yerine getiremeyince MYO öğretim görevlisi olmuştur. Dekan fetöcü asistanları ve öğrencileri özel korumuştur. Çocukları onların okullarına bedava gitmiştir. Dekan çocuklarına ders verenleri kadrosuna almıştır. Yani rektör yardımcısı hiç te öyle masum değildir.

 • memur(5.12.2017 13:00:57)

  o dekanlar senden habersiz fakülteye hoca mı alırmış? ulan temizlikçilerin alınmasına bile karışıyordunuz da ondan mı haberiniz olmayacaktı. çok zeki ve kurnaz adamdır eski rektör. şimdide kendi atadığı adamları suçlayıp kendisi kurtulmaya çalışıyor. eee alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
  mazlum numarası yapıp birde şerefine zarar verilmesin istiyormuş. :)
  millete ettiğin onca eziyet zulüm ne olacaktı?

 • Avcı(5.12.2017 11:20:54)

  Sırf meraktan bunların duruşmasına girdim.Hepsinin savunmaları aynı ve komik.lakin birşey dikkatimi çekti,yandan aileleri ile tutuklular o kadar lakayt lardıki,mahkemede kendi çaplarında şov yapıyorlardı.hepsinden ötesi hakim bey okadar ciddiye alıp dinliyoduki bunların tiyatrosunu,resmen takdir ettim.adam vatansever çok belli,duruşmada çok sessiz ve maksimum kibar, cezalar ana karar lar açıklandığında sayın Hakimimin vermiş olduğu kararlar bunların lakaytlıklarına engüzel cevap olacak.Devletin değirmeni ağır döner SAĞLAM ÖĞÜTÜR

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.