bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

6 yıl 3 ay ceza aldı ve tahliye oldu

  • 6 yıl 3 ay ceza aldı ve tahliye oldu

      6 yıl 3 ay ceza aldı ve tahliye oldu
      Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışırken Neşe Durgun isimli öğrenciye, “Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetten yoksun kılma, nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuklu yargılanan Mithat Durak’a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi.
       Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaklaşık bir yıldır tutuklu yargılanan öğretim görevlisi Mithat Durak, son savunmasında üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyerek; “Mahkeme heyetine 30 sayfalık savunma sundum. Öğrenci Neşe’nin elinde bitmiş veya bitmeye yakın detaylı bir tezi yoktu. Ben böyle bir suç işlemedim. Teziyle ilgili senaryo ve iftiraya maruz kaldım. Beraatımı ve tahliyemi istiyorum” dedi.
     Mağdur Neşe Durgun’da, öğretim görevlisi Mithat Durak’ın cezalandırılmasını isteyerek; “Burada olmaktan çok mutlu değilim. Bana da bir katkısı olmamıştır. Tam tersi mağdur duruma düştüm. Bana bu olay yaşatıldı. Çok olumsuzluklar yaşadım. Okulum uzadı. Adalete sığınmam gerekiyordu ve bende yaşanmışlığımdan dolayı adalete sığındım. Sürekli olarak manalı bakışlara maruz kalıyorum. Kendime saygım gereği adalete sığınmam gerekiyordu bende öyle yaptım. Bana tacizde bulunan şahsın cezalandırılmasını istiyorum” açıklamasında bulundu.
       Mahkeme heyeti, öğretim görevlisini önce 5 yıl hapis cezasına ardından da görevini kötüye kullanmaktan cezasını 7 yıl 6 aya ve iyi hali de göz önünde bulundurarak cezayı 6 yıl 3 aya indirerek tahliyesine karar verdi. Durak’ın yakınları tahliye kararını duyunca sevinç gözyaşları döktü. Davacı Neşe Durgun ise cezayı ve tahliye kararını öğrenince o da üzüntüsünden gözyaşlarına hakim olamadı.

 

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • Hayri bey (7.12.2017 15:33:27)

    Hayri bey hani bu zat üniversite de el altından bir soruşturma yapılarak aklanmıştı. Daha önce de bu yönde çok olay olmuştu ve rektörlükçe kapatılmıştı. Dikkate alınmamıştı.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.