bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Kamuda taşeron çalışan herkes sürekli kadroya geçiyor

 • Kamuda taşeron çalışan herkes sürekli kadroya geçiyor

     Kamuda taşeron çalışan herkes sürekli kadroya geçiyor
       Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, milyonları sevince boğan düzenlemenin ayrıntılarını açıkladı; “Düzenlemede özel sözleşme yok, yaş sınırı yok” 
       AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, kamuda yaklaşık 900 bin taşeron çalışanı doğrudan ilgilendiren kadro düzenlemesinin ayrıntılarını açıklayarak, "Kamuda taşeron çalışan tüm kardeşlerimiz sürekli kadroya geçiyor. Yaklaşık 900 bin çalışanımızı doğrudan ilgilendiren düzenleme de özel sözleşme yok, yaş sınırı yok. Tamamının iş güvencesi artık devlet garantisi altına alınıyor. Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hedefle; Türkiye'yi büyütmeye, büyüyen Türkiye'nin imkanlarını adaletle dağıtmaya devam edeceğiz" dedi.

       AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun,  açıklamalarında söyle konuştu:
      "AK PARTİ HÜKÜMETLERİ OLARAK, ÇALIŞANLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDA OLDUK
        Milletvekili Ercoşkun, konuya ilişkin şunları söyledi:
        "Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti grup toplantısında yaklaşık 900 bin çalışanımızı ilgilendiren bir müjdeyi açıkladı. AK Parti Hükümetleri olarak, daha en başından itibaren, tüm çalışanlarımızın hem ücretlerini, hem de çalışma şartlarını iyileştirmenin mücadelesi içinde olduk. 
        Taşeron işçi olarak adlandırılan, ALT İŞVEREN İŞÇİLERİ meselesi, 80’li yıllardan beri Türkiye’nin gündeminde. Bu işçilerimizin şartlarını, süreç içerisinde iyileştiren de yine biz olduk. 2015 yılında yürürlüğe giren yasa ile, taşeron işçilerin kıdem tazminatının idare tarafından ödenmesini biz getirdik. Yıllık izin kullanmalarını, ücretlerinin tam ve zamanında ödenmesini, toplu iş sözleşmelerinden faydalanmalarını biz temin ettik. 
      Bu adımlarımızı daha da öteye taşıyarak yapılacak yasal düzenleme ile Merkezi yönetimde, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçe kapsamındaki idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile sosyal güvenlik kurumlarında alt işveren işçisi olarak çalışan tüm kardeşlerimizi, sürekli işçi kadrosuna alıyoruz. Yani, kamuda, taşeron olarak çalışan yaklaşık 450 bin işçi kardeşimiz sürekli kadroya geçiyor." 
       DÜZENLEMEDE ÖZEL SÖZLEŞME YOK, YAŞ SINIRI YOK.. KAMUDA ÇALIŞAN HERKESE DEVLET GARANTİSİ SAĞLANDI
       Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarımı şöyle sürdürdü:
        "Kamuoyundaki beklentinin çok üzerinde, bu kardeşlerimizi özel sözleşmeli değil, geçici değil, bir yıllık, üç yıllık, beş yıllık değil, sürekli işçi kadrosuna geçiriyoruz. Bu geçiş esnasında yaş sınırı olmayacak, eğitim şartı aranmayacak, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacak. Bu sabah itibariyle, kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bundan sonra kadrolu işçi olacaklar. Bu dönemde doğum-hastalık izninde olanlar, ya da askerde olanlar da bu kapsamın içinde olacaklar. 
        DÜZENLEMEDEN BELEDİYELER VE İL ÖZEL İDARELERİNDE ÇALIŞAN 400 BİN ÇALIŞAN YARARLANACAK"
       Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarında ayrıca, belediyeler ile il özel idarelerinde çalışan taşeron işçiler hakkında da ifadeler kullanarak, şunları söyledi: 
        "Sayın Cumhurbaşkanımızın ikinci açıkladığı müjde Belediye ve İl özel idarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için oldu. Bu kardeşlerimiz, il özel idarelerinin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler. Bu düzenlemeden de yaklaşık 400 bin kardeşimiz faydalanacak. Belediye ve özel idarelerde çalışan işçi kardeşlerimize hayırlı olsun.
       "TÜRKİYE'Yİ BÜYÜTMEYE, BÜYÜYEN TÜRKİYE'NİN İMKANLARINI ADALETLE DAĞITMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
        BİR ÖNEMLİ DÜZENLEMEDE MEVSİMLİK İŞÇİLER İÇİN..
         Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarında ayrıca, şunları söyledi: "Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı üçüncü müjde mevsimlik çalışan geçici işçiler hakkında oldu. Yapacağımız düzenleme ile, bu işçilerimizin 5 ay 29 güne kadar olan çalışma sürelerinin 4 aya kadar daha uzatılmasını sağlıyoruz. 
        Son olarak 4/c kapsamında çalışan kardeşlerimizi, 4/b kadrosuna alıyoruz. Böylece, 4/c kapsamındaki çalışanlarımızın bu sorununa da bir nokta koyuyoruz. 
       AK Parti hükümetleri olarak 2002’den bu yana, ne yaptıysak, en çok da çalışanlarımız için yaptık, engelli kardeşlerimiz için, hanım kardeşlerimiz için, gençlerimiz, emeklilerimiz, yaşlılarımız için yaptık. 
       Kimsesizlerin kimsesi olmak için durmadan, duraklamadan mücadele verdik. Türkiye büyüdükçe şartları iyileştirdik. Allah’ın izniyle durmayacağız. Türkiye’yi büyütmeye, büyüyen Türkiye’nin imkanlarını adaletle dağıtmaya devam edeceğiz."

YORUMLAR Toplam yorum: 6
 • Vatandaş(8.12.2017 23:13:30)

  Artık Bolu ya yatırım yapın,yol yapın,şehir hastanesi yapın çivi çakın çivi...

 • Bitik Esnaf(6.12.2017 11:51:03)

  Vatandaşlarımız için sevindim.
  Siyasi olarak karşılığı = Sus payıdır.
  Bir de şu asgari ucretteki vergileri kaldırın, vatandaş bir nefes alsın.

 • hoş görü(6.12.2017 10:52:32)

  Tümüne yakını Akp ve iktidar temsilcileri tarafından işe yerleştirilen taşeron vatandaşlarımızın devlet garantisine girmeleri sevindirici. Ancak  iktidardakilere ulaşamayan,yandaş olamayan,adamı olmayan,yıllarca sınavlara giripte işe giremeyen milyonlarca işsiz vatandaşımızın da ahı,beddualarıda siyasilere yater sanırım.Sayın vekilde bir çok insanı bu şekilde işe yerleştirmiştir.İyidir,doğrudur.Ama ne olur.Size bir vatandaş olarak rica ediyorum.Şimdiye kadar hep adil,eşitlikçi,tarafsız,insani,ahlaki,hatta islami olmadınız,olamadınız.Maalesef ülkemizde işler bu şekilde yürüyor.Ne olur bundan sonra her konuda biraz daha farklı olun,diğerlerininde farkında olun.İnsani ve islami olun yeter.Türkiye % 50 den ibaret değil sayın vekil.Saygılarımla.

 • Murat Celesun(6.12.2017 10:36:43)

  Taşeron yasasından asıl kazançlı çıkacak olan devlet aynı haklarla geçecekleri için maaaşlar yine aynı olacak,taşeron firmaya ödenen hakediş devletin cebinde kalacak. Belediyeler zaten şirketlerini kurdu.Yani iş anlamında birşey değişmeyecek.Asıl sorun,olabileceğinden korkulan iş garantisi var diye devletin eski hantal günlerine geri dönmesi. Eski hasta bakıcıları,devlet hastanelerinin eski durumlarını herkes bilir.İnşallah o günlere geri dönmeyiz.İnşallah iyi niyetli insanlar ağır basarda neden bu yasasyı çıkarttık denmez.

 • alp(6.12.2017 06:59:03)

  Kpss ye giripte yıllarını kaybedenler ne olacak. Hesabınız sadece oy için.

 • emrah kurtalan(6.12.2017 00:05:14)

  Secim yaklasiyor-halki kandirmak lazim-keseyi acip yola devam -nasil olsa halk ve iscilerin sirtindan yasamak bu ulkede kolay.devam ...yazik halimize...burda Ali bey elcidir.elestirim ak Parti politikalarinadir.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.