bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Kundakçılığa Allah da razı gelmemiş !    

  • Kundakçılığa Allah da razı gelmemiş !    
  • Kundakçılığa Allah da razı gelmemiş !    

       Kundakçılığına Allah da razı gelmemiş !        “Ormanlık alanda kayboldu, UMKE kurtardı” başlığıyla verilen haberdeki vatandaş, kundakçı çıktı. Bacağı kırıldığı için telefonla yardım isteyen kişinin, çalıştığı iş yerinde kundaklama yaparak yangın çıkartıdıktan sonra ormanlık alanda kaçarken bacağını kırdığı tespit edilerek Jandarma tarafından gözaltına alındı.    
        Dodurga Mahallesi’nde geçtiğimiz gün sabaha karşı ormanlık alanda yürürken ayağının kırıldığını belirterek telefonla yardım isteyen İbrahim Baykara’nın imdadına UMKE ekipleri ile polis yetişmişti. Sabah saatlerinde bacağı kırık olan Baykara’ya yapılan ilk müdahaleden sonra hastaneye kaldırılmıştı.
 

        Beypiliç’in yem fabrikasında yangın olayı yaşanmıştı 

        Baykara’nın yalan ifade verdiği kısa sürede ortaya çıktı. Baykara’nın sabah saatlerinde ormanlık alanda ayağının kırılmasından yaklaşık 8 saat önce Türkiye’nin en büyük tavuk entegrelerinden biri olan Beypiliç’in yem fabrikasının üst katında bulunan ve çalışanların dosyalarının ve bazı belgelerin bulunduğu arşiv katı saat 00.30 sıralarında yangın olayı yaşamıştı. 
       

      Kamera kayıtlarından yangını çıkartan kişinin görüntülerine ulaşıldı

        Yangından sonra harekete geçen Jandarma yangın mahalli ve Beypiliç’in idari binasındaki kameraları inceleme altına aldı. Yapılan incelemede, daha önceden Beypiliç firmasında çalışan, daha sonra işten ayrılarak yine aynı fabrikanın taşeron işini yürüten firmada işe başlayan İbrahim Baykara’nın görüntülerine ulaşarak bu yangının bir kundaklama olayı olduğuna dair rapor düzenlendi. 
     

        Kundakçı Baykara hastanede gözaltına alındı 

         Olayın peşini bırakmayan jandarma, yerel ve ulusal basında, “Ormanlık alanda kayboldu, UMKE kurtardı” haber başlığıyla Baykara’nın Dodurga Mahallesi’ndeki ormanlık alanda ayağının kırıldığını ve sağlık ekiplerinin yardımına koştuğu haberini görünce, kundakçı Baykara’yı hastanede gözaltına aldılar.
      

           Olay gecesi uyuşturucu madde kullandığı tespit edildi

           Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı üzerine 3 gündür Jandarma da gözaltında tutularak ifadesi alınan Baykara’nın, olay gecesi uyuşturucu madde kullandığı da tespit edildi. Beypiliç Yem Fabrikası ile Dodurga Mahallesi’nin ormanlık alanının aynı güzergah içerisinde olduğu, zanlının kundaklama olayından sonra kaçarak Dodurga Mahallesi ormanlık alandan doğru evine gitmeye çalıştığı öğrenildi.
 

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.