bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Madde Bağımlısı Olan Yetişkinler ve Ailelerinin Sosyal Entegrasyonu ve Rehabilitasyonu

  • Madde Bağımlısı Olan Yetişkinler ve Ailelerinin Sosyal Entegrasyonu ve Rehabilitasyonu
  • Madde Bağımlısı Olan Yetişkinler ve Ailelerinin Sosyal Entegrasyonu ve Rehabilitasyonu

       Madde Bağımlısı Olan Yetişkinler ve Ailelerinin Sosyal Entegrasyonu ve Rehabilitasyonu
        Avrupa Birliği Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Faaliyetleri kapsamında sürdürülen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi. Ahmet YIKMIŞ’ın yürütücülüğünü üstlendiği “Madde Bağımlısı Olan Yetişkinler Ve Ailelerinin Sosyal Entegrasyonu ve Rehabilitasyonu” “Rehabilitationand Integration intoSociety of DrugAddictedAdultsandTheir Families” (REHAB) isimli AB Projesi'nin projesi kapsamında düzenlenen panel Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yapıldı.
        Bolu İl Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden, Bolu Belediye Başkanlığı’ndan, üniversite hocaları ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen panelin açılış konuşmasını Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yıkmış yaptı. Açılış konuşmasından sonra Dr. Öğr. Üyesi Orhan Curaoğlu’nun başkanlığını yaptığı panele geçildi. 
        Panelde Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yahya Mustafa Keskin, Doç. Dr. İlknur ÇifciTekinarslan, Doç. Dr. Tuğba Sarı ve Uzman Psikolog Evgin Miçooğulları ve Sakarya Üniversitesi’nden Doç. Dr. Yusuf Genç, sunumlarını yaptılar.  
      Panelden sonra ise projenin ortaklarının yer aldığı çalıştay yapıldı. Etkinliğin bir parçası olarak 5 Nisan günü Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde sabah ve öğle sonu olmak üzere serbestlikten yararlananlara Prof. Dr. Mustafa Keskin ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yıkmış tarafından seminer verildi. İlgili projenin bir sonraki toplantısı Sima Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 9 Nisanda Bursa/ Karacabey’de yapılacak.
        AİBÜ’nün koordinatörlüğünü üstlendiği proje, ülkemizden AİBÜ Özel Eğitim Bölümü, Sosyolojik Araştırmalar Merkezi Derneği (SAMDER), Tüm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları Derneği (ÖZERKDER), Sima Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.; İspanya’dan AsociacionGranadina Para la Informacion, Formacion  Desarrollo de lasNuevasTecnologias (AGIFODENT); Almanya’dan ise StiftungBildung& Handwerk (SBH) kurumlarının işbirliğiyle 232.000 Avro’luk bir bütçe ile gerçekleştiriliyor.

 

YORUMLARBu habere ilk yorum yazan siz olun!
YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

Diğer haberler

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak
20 Şubat 2011 tarihinde sınava girecek olan
Temel Eğitim kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
4 Ocak 2011 günüdür.

20 Şubat 2011 tarihinde Yenileme Eğitimi sınavına
girecek kursiyerlerimizin son kayıt tarihi
11 Ocak 2011 günüdür.