bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Uçan Başkan

Facebook'ta Paylaş

       Şaka gibi ülkeyiz, yerli otomobil saab'la anlaşmalı çıkıyor. Yerli uçak Alman lisanslı, satın alınmış galiba! Ama hükümetin bu büyük icraatlarının çok daha üstünde bir başkan çıkıyor 140.000 nüfuslu kente uçak fabrikası kuruyor, üstüne üstlük 40 tane sipariş alıyor. Bu mucize nasıl gerçekleşti tam olarak bilmiyorum ancak gönülden bu mucizevi insanı ve projeyi kutluyorum. Yanlız şunu da belirteyim TAİ, yani Türkiye Uzay ve Havacılık Sanayi, bir eğitim uçağı yaptı motoru dışında tüm dizayn, yazılım ve geliştirmeler Türk mühendislerinin eseri halen test uçuşları süren bu uçağın adı Hürkuş, proje 2006 yılında başladı, TAİ resmi sitesine göre 29 Ağustos 2013 tarihinde başlayan uçuş test sürecinin 2015 yılı sonuna kadar devam etmesi planlanmış. Yani 2006 yılında başlayan proje, motor hariç 2015 yılında testlerini bitirecek. Ama küçük şehrin büyük öyküsü, bir yiğit çıkıyor küçük şehrine bu mucizevi fabrikayı ve hatta pistleri ile kuruyor. Gerçi pistleri olmadan uçak fabrikası olur mu orası da ayrı muamma. Zaten tüm uçak fabrikaları test ve teslim sürecinde kendi pistini kullanması gerektiğinden bunu ayrıca söylemek anca şark kafası ile olur ama neyse, bizim meselemiz bu büyük başarı.. TAİ nin yıllarca süren çabasını bir basın toplantısında geçtik hadi hayırlı olsun.. FARABİ..

YORUMLAR Toplam yorum: 3
  • Boşver(20.10.2015 09:19:36)

    AKP Siyaseti bu.Seçim geçinceye kadar, Uçakta yaparlar, uzay aracıda. Önce yolları, kaldırımları,içme suyunu çözsünler. Belediyenin asli görevlerine dönsünler. Yandaşlarını zengin etmek için satılmayan, bir işe yaramayan notebook, tablet dağıtıyorlar. Millette seviniyor. Kimin parasını kime dağıtıyorsun. Sen önce asli görevlerini tamamla.

  • Vatansever(19.10.2015 16:02:25)

    (ali Bulut) bey sadece kadir inanır bu işe çözüm sürecinden kadir. çözemediler bi süreci onlar inandı. gelelim allattinin sihirli lambasına . alahattin yapar bu işi maket uçak yapar anca hiç ulusal medyada bu haber geçmiyor. geçsede ondan önce büyükleri söylerdi . her seçimlerde Boluya havaalanı açıyorlar büyüsuyu plajlı bir gölet yapıyorlar yalandan kim ölmüş elbet iki kişiden biri halen bunlara inanıyor kadir inanır dahil ...

  • ali bulut(18.10.2015 13:28:09)

    başkan sanayi sitesini taşıdı sıra uçak fabrikasına geldi kim inanır allah aşkına sana be alaaddin başkan seçim var yine ayak oyunlarına başladın.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak