bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Çocuk Hastanesi 2 doktora emanet

Facebook'ta Paylaş

       İzzet Baysal Çocuk Hastanesinde doktor bulmak imkansız. Sabah sıra almaya gittiğimizde koskoca hastanede sadece 2 doktorun olduğunu duyunca kulaklarımıza inanamadık. Sadece Zekeriya bey ve Yetiş beyden başka doktor olmadığını ve diğer doktorların izinli olduğunu söylediler. Yaklaşık 10 doktor izinliymiş. Sonra muayene olmak için doktorun odasına girdiğimizde doktor bey haklı olarak isyanlarda, Bir acile gidyor, bir yoğun bakıma ve birde kendi muayenesinde hastalara bakmaya yetişebiliyor. Telefonla konuşurken ister istemez kulak misafiri olduğumuz doktor beyin haklı isyanına katılmamak elde değil. Duyduğumuza göre bütün doktorların istifa ettiği yönünde. Eğer bu doğruysa Bolu'muzun vay haline diyorum. Yetiş beyi ve Zekeriya beyi canı gönülden kutluyorum okadar çok hastaya baktıkları için.

YORUMLAR Toplam yorum: 10
 • Doktor(28.1.2016 11:59:25)

  Vatandaş rumuzlu arkadaşa seslenmek istiyorum. Doktorları ayağınıza çağıracağınıza, lütfedipde gerçekten hasta iseniz siz niye doktorların ayağına gitmiyorsunuz. Üniversite hastanesini yeri belli, acil servisi belli. Ama elinizi kolunuzu sallayarak acil olmadığınız halde acile gidiyorsunuz, hasta olmayanlar da acilde hasta oluyor, sonra ahkam kesiyorsunuz. Onu görevlendir, bunu görevlendir. Oh ne ala memleket.

 • Necdet Kırşak(27.1.2016 19:09:50)

     Hiçkimse abartılı haberlere itibar etmesin.Yıllardır bazı branşlara ek kadro alınamadı.Çevre illerde en az %50 kadro artışı sağlanırken bu hastanede bulunan ana branşlarda aynı sayıda hekimle hizmet vermeye devam edildi. Ek branşlara hekim atamaları köpürtülerek siyasi reklam malzemesi yapıldı.Zaten bunlarda Türkiyede bütün illere dağıtıldı.Yani ek bir çaba sarfedilmeden Bakanlık tasarrufuyla oldu. Kadın Doğum,Çocuk gibi ana branşlarda artış sağlanmadı veya becerilemedi. Onun için bu gibi aksaklıklar sürpriz değil.Allah beterinden korusun!

 • vatandaş(27.1.2016 16:54:13)

  Karşılıklı birileri birilerine teşekkür edeceğine Kamu Hastahaneler birliğini sistemini kullanarak başka hastahanelerden(tıp Fakültesi gibi) doktorları bu hastanede görevlendirin

 • unal(27.1.2016 13:01:58)

  kendin beter ol kültürsüz kültür(takma adlı şahıs) ismini yazsana adam gibi

 • Kamu Hastaneleri Birliği (27.1.2016 09:55:41)

  Bolunun Sesi Gazetesi’nde yayınlanan “Çocuk Hastanesi 2 doktora emanet” başlıklı haber hakkında bilgilendirme yapılması gereği doğmuştur. Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu’nun konuya ilişkin açıklamaları şu şekildedir: “İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi’nde 7 doktor ile poliklinik hizmeti verilmektedir. 3 doktorumuzun gebelik izninde olması, 1 doktorumuzun nöbet istirahatinde olması ve 1 doktorumuzun geçirdiği ani rahatsızlık nedeniyle tedavisi sürmekte olup, ünitemizde norm kadronun altında doktor sayısıyla sağlık hizmeti sunulması mecburiyetiyle karşılaşılmıştır. Haberde yer verilen iddialardaki gibi hekimlerimizin istifa ettikleri yönündeki bilgi gerçeklerle örtüşmemektedir. Kış mevsiminde artan grip vakaları nedeniyle hasta başvuru yoğunluğunun yaşandığı hastanemizde talebi karşılamak üzere sağlık personellerimiz tüm gayretleri ile mesai yapmaktadırlar. Fedakarca çalışan sağlık personellerimize bu bağlamda teşekkür eder, konuya ilişkin esas bilgileri kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

 • ali(27.1.2016 09:08:40)

  bu nasıl hastane yönetmek.
  sonra da cıkıp türkiye 2. si olduk diye övünüyorlar

 • Korkut(27.1.2016 01:47:30)

  İnsaf ki insaf. Bolu TÜİK verilerinde sağlık hizmetlerinden memnuniyette 2.sırada yer alırken hastanelerin yönetimi rezil demek hakikaten insafsızlık. Konuyu tek bir noktadan bakarak değerlendirirsek yanılırız. Hastaneleri yönetenler gayet iyi yönetiyorlar tebrik etmek lazım ayrıca boş yere çamur da atmamak lazım. Üniversite hastanesini bile yola getiren yöneticilere iftira atılmamalı diye düşünüyorum.

 • kültür(26.1.2016 16:28:42)

  Hastane Cenneti Bolumuzu bu duruma düşürenler utansın, ama birde şunu söylemeden edemeyeceğim hak bize BETER OLALIM hep beraber...

 • MUDİ14(26.1.2016 15:18:23)

  sırf benim adamım diye iki koyunu güdemeyen adamaları yönetci yaparsan sonuç budur

 • ali demir(26.1.2016 11:15:00)

  bu şaşılacak bir durum değil tek kadın doğum olsa yine iyi ama bolu ilindeki hastanelerin geneli rezil yönetimden dolayı doğum sancısı çekiyor hastaneler doğru işletilmiyor yazık olan ise bu konuda yetkililer üç maymunu oynuyor.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak