bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Güya yol yapılmış ve bitmişti !

Facebook'ta Paylaş

         Bugün eski yoldan minibüsçü güzergahı üzerinden Mengene gezmeye gittim. Yolda giderken dikkatimi bir şey çekti. Yazın başlanan yol yapılmış fakat yapılmadan önceki gibi duruyor. Dediğim yol 5 km sürüyor. Bolu’dan yaklaşık 40 km uzaklıkta Mengen’den yaklaşık 18 km mesafede. Normal sürede 1 saate gidilen yol 1 saat 15 dakika sürüyor.

        Neyse sağ salim gittik. Dönüşte önceden tanıştığım Ercan ağabeyle geldim. Konuşmaya başladık malum yol bozuk. Ben ‘Ercan Ağabey bitmemiş hala’ dedim. Ercan ağabey ‘bitti ama yine böyle oldu’ dedi. Ben ‘ağabey bu yol hem zamanınızdan alıyor hem ekonomik olarak da zarara sokuyor ‘dedim. Ercan ağabey ‘ yol yapılırsa arabayı yaptıracağım 1500 tl yakın masraf var ve 10-15 dakika süreyi uzatıyor’ dedi. Yol aktif şekilde devam ediyor.

       Fotoğraflarda görüldüğü gibi arabanın bütün sistemini bozacak çukurlar var. Şimdi gelelim meseleye bu yol yapılmaya başlandı yapan firma kaçıp gitmiş 1 aya yakın yol bozuk kaldı ve sonunda yapılmış. Şu an yol yine bozuk. İnsan o yoldan gitmeye korkuyor arabanın motor düşüp kalacak diye. Her gün o yoldan gelip gecen bir sürü minibüsçü abımız var arabalarında yazdan beri kaç lira hasar oldu kendileri ve ailesi bilir. Mengen yolu virajlı ve yolda kötü. Malum kış yerlerde buzlanmalar virajlara girerken araba kaysa yan yollardaki alçak tarafa devrilir. Biz yine Allah korusun diyelim. Bu yol eski yol diye geçiyor. Niye böyle deniyormuş bugün öğrendim. Dedenin biri anlatıyor yaşı yaklaşık 80-85 ‘bu yolu yıllar önce biz yaptık makinelerle falan değil kazma kürekle yevmiye usulü’ diyor. Ortalama 60 sene önceki yolu kullanıyoruz. Bu yol bozuk ve çok virajlı hiçbir önlem yok. Gelelim işin özüne bu yoldan gelip giderken can güvenliği az yol bozuk oradan gelip gecen insanlara ekonomik yönden zarar. Belediyeler ve karayolları bu yolu bir an önce bakımı alsa iyi olacak. Ne kimseye zarar gelsin ne kimsenin cebinden yok yere para çıksın.

YORUMLAR Toplam yorum: 1
  • mudurnulu(9.2.2016 08:45:53)

    yaw siz mengen yolunu görüyorsunuz bir gelinde Mudurnu Nallıhan arası  yolu görün arabanını o yola sokmazsınız tarla olmuş

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak