bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Leyleklerin yaşam alanlarını koruyalım ve şehrimizin simgesi yapalım.

Facebook'ta Paylaş
  • Yeni yapılabilecek ve sadece kuşlar için daha yüksek direkler

  • Elektrik direklerindeki yuvalar

         Daha önceki yıllar da dile getirdim ancak hiç bir gelişme olmadı, hatırlatmakta fayda umarak tekrar etmek istedim. Her yıl bahar ayında leylekler şehrimizde belirli alanlara (özellikle elektrik direklerine) gelerek yuva yapıyor ve çoğalıyorlar. Bu da doğal bir güzellik sergiliyor biz insanlar için. Ancak son yıllarda yeni imar alanları ile şehirde binalar hem büyüyor hem de yükseliyor. Bu durum elektrik direklerinin boylarının kısa kalmasına neden oluyor. Leylekler açısından da bu dar sokaklardaki ingin direkler sıkıntı oluşturabiliyor ve daha önceki yıllarda görüldüğü gibi tellere takılmaları artıyor. Bu sorunda daha tehlikeli olaylar ile sonuçlanabiliyor. Ayrıca kuşlar uçuş alanları da daraldığı için yuvalarını terk etme durumunda kalıyorlar. O nedenle şehrin bazı noktalarına en azından yuvaların olduğu yerlerde sadece kuşlar için daha yüksek de direkler dikilebilir ve kuşların buraya yuva yapmaları sağlanabilir. Bu hem onlar hemde bizler açısından çok daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.

YORUMLAR Toplam yorum: 2
  • engin oruç(1.3.2016 10:31:36)

    arkadaşım çok güzel bir konuya deyinmişsin tebrik ederim. inşallah gerekli hassasiyeti yetkililer gösterir.

  • muhtar (16.2.2016 21:45:13)

    iyi proje, desteklenmeli, fikir sahibi arkadaşı tebrik ederim

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak