bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Hayırlı Olsun Suriyeliler T.C. Vatandaşı Oluyor...

Facebook'ta Paylaş

        Merhaba, Suriye'de olan savaş sonrası Türkiye, Suriyelilere kucak açmış şehirlerimizde, kamplarda barındırıyorduk. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Suriyeli mültecilere müjdeli haber verdi. "Suriyeli kardeşlerimize vatandaşlık imkanı vereceğiz" diyen Cumhurbaşkanı, Suriyeli'lere vatandaşlık konusunda yeşil ışık yakmış oldu. Bizi (T.C. Vatandaşları) bu ülkede Mülteci durumuna düşürenlere yazıklar olsun diyorum. Kendi öğrencilerimiz, burs alamazken. Binbir zorluklarla sınava girip Üniversiteye yerleşirken, Suriyelilere sınavsız üniversite, burs imkanı tanınıyor. Ne diyelim ? Suriye'den Türkiye'ye gelen erkeklerden bir ORDU kursalardı cephede savaşsaydı. Ama erkekler kaçmayı tercih etti. Yetmedi TR'ye gelip daha da çocuk yaptılar. Kadınlar ve bebeklere birşey demiyorum. Kusura bakmayın da, biz enayi miyiz değerli yurttaşlar ? 5 liralık benzinin 3,5 lirası vergi olan güzel ülkemizde niye biz mülteci durumundayız ? Sınırlar delik deşik olmuş. Ülkede kimin eli kimin cebinde belli değil. Bombalar patlıyor. İstifa yok. Sorumluluk alan yok. Dedikleri tek şey; Güvenlik zaafiyeti yok. Bomba patlar, başka ülkeler neredeyse yas ilan eder, yabancılar anma törenleri düzenler, çiçek bırakır. Bizde ne oluyor ? Köprü açılışları, bakanların gülümseyerek selfie(öz çekim) yapmaları, bugün bizim için bayram gibi bir gün demeler... Vallahi yabancılar bize bizden daha çok üzülüyor. Kalkıp bana YOL YAPTI demeyin. Ülkede bomba patlamasın ben toprak yolda gitmeye razıyım. Saygılar... Hayırlı Bayramlar... Mail: bilir_kisi14@hotmail.com

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • Farabi(8.7.2016 20:43:24)

  Şu ana kadar aklı başında gördüğüm tüm dış politika uzmanları ve emekli büyük elçiler; bu tür piyangodan çıkar gibi vatandaşlık hakkı verilemeyeceğini, benzer durumlarda ülkelerin 10 yıllık oturma izni, 10 yıllık çalışma izni gibi, kısıtlı haklar tanıdığını ancak hiç bir zaman birden bire oy hakkı ve vatandaşlık verilmediğini anlatıyor. Sanırım burada en belirleyici faktör oy hakkı verilerek, kolay oy toplamak ve normalde yapılamayacak işleri o oy potansiyeli ile aşmak; maalesef..

 • adamın biri(7.7.2016 16:32:02)

  Ne varsa aldılar ülkemize bombacı istihbaratçı salgın hastalık.. Bu olanları tarih  affetmeyecek..

 • Toprak(5.7.2016 18:22:09)

  Bu 3 milyon Suriyelinin bilmem neleri o % 49,5'un bi taraflarına...Neyse bayram bayram günaha girmeyelim. Herkese hayırlı bayramlar.

 • anti mülteci(5.7.2016 13:30:33)

  Biz onlara kucak açtığımızı mı zannediyorsun? ABD veriyor parayı rte'ye alın diyolar bizim ülkemiz zaten yol geçen hanı ya rte'nin işine geliyor.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak