bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Gerede Panayırı mı ?

Facebook'ta Paylaş

       Gerede Panayırı mı ?

        Yıllardır her zaman Gerede panayırına gitmek istedim fakat bir türlü gidememiştim. Bu yıl gene niyetlendim bu pazar günü nihayet gidebildim. Gittim ama hayal kırıklığına uğradım. Kendimi geri kalmış ülkelerden birinde zannettim. Hava çok sıcak panayır girişinde deri fabrikalarının dayanılmaz pis kokuları, trafik keşmekeş, kimin nereye gittiği geldiği belli değil, yollar toz duman içinde, araç park yerleri yok, satılan yiyecekler meydanlarda toz içinde (Pişmiş ve pişmemiş kaz eti, köfterler, cevizli helva) açıkta satılıyor, hijyenik değil, düzenleme, planlama, kontrol, sıfır.

         21.yüzyıldayız hani nerede kalkınma, tertip düzen, modern Belediyecilik anlayışı gerçekten çok şaşırdım. Koskoca Gerede de hiç yer mi yok, planlı bir şekilde modern satış yerleri yapılamaz mı ? İl ilçe yöneticileri bu olumsuzlukları görmüyorlar mı ? Yerel yönetimlerin vatandaşa değer vererek daha ciddi çalışma yapmaları gerekmez mi?

        Seneye Gerede panayırına gider misiniz ?

         Saygılarımla.

         O. ÖZDEMİR.

YORUMLAR Toplam yorum: 19
 • Mustafa turk(1.10.2017 14:39:54)

  Gerede panayırı değil  bir nevi pistik yeri yıllardır aynın  insanın ne gidecegi  nede göreceği geliyor yetkililer ve gerede belediyesi oraya tezgah  ve sergi açan  esnaflardan yer parası  altında  para topluyor ama yıllardır hiç çalışma  yok sadece bu milleti ve esnafı  soyuyorlar ne temizlik var nede yıllardır  bir calisma var bu bizim millet keriz para yermeyi cok iyi biliyorlar

 • yılmaz(29.9.2017 11:26:08)

  acıkcası bu panayir bana eski panayırları hatırlatıyor o yuzden her sene giderim zaten editörde yazmış "Kendimi geri kalmış ülkelerden birinde zannettim." diye HAH!!! işte bu yüzden gidiyorum bu panayıra, ne güzel. Eskide bolumuzda da panayır vardı, sağolsun içine ettiler...

 • toz toprak(27.9.2017 15:07:43)

  saygı duyun falan ne manasız yorumlar. kardeşim tozun toprağın içinde debelenmekse niyetiniz debelenin durun.. bi daha da gelmeyiz... tozdan topraktan zevk alanlar her yıl birbirinizi görür durursunuz. değişmek gelişerek değişmek amacınız değilse zaten size lafımız yok bizim.

 • ormancı(26.9.2017 16:35:30)

  Bende yılla önce gitmiştim evet şartlar kötü. Ama; yıllardan beri gelen bir kültür insaların bolu ankara istanbul ve diğer şehirlerden geldiği kültürel bir miras Gerede ye özel saygı duyun bence. gitmek istemeyn benim gibi bir daha gitmez ama orada olan insanlar gayet mutlu. lütfen eleştirmek yerine tekrarsöylüyorum saygı bu haberi yapan galiab benim gbi bolu değil...

 • Sen ne bilirsin (24.9.2017 19:16:40)

  Rezillik pislik baska bisey yok

 • hakan bozkurt(22.9.2017 01:32:14)

  begenmezsen gitmezsin kardeş acık ne zorla senı kımse oraya goturmuyor.
  geleneksel dıyoruz sen kalkmıs bıze yuz yıldan bahsedıyorsun...

 • Tikirti(21.9.2017 21:07:44)

  Arkadaşlar inanın Gerede halkı da bu durumdan muzdarip. Hatta bu haber geç kalınmış bi haber. Gerede’de sosyal anlamda hiçbirşey yapılmazken 6 günlük panayır nimet. Ama eleştirilerimizi yaparken Gerede adini öne çıkarmaktansa, sorumlularının adını öne çıkarmak daha evla olacaktır. Daha muntazam yerler var panayır için bunu bütün Geredeliler bilir. Ayrıca buradan tekrar söylüyorum Gerede adından rahatsız olan arkadaşlar kafanızı yormayın keş festivalide Gerede’de. Gördün mü her yol Gerede.

 • Nuray Altın(21.9.2017 17:36:37)

  Bu konuya gerçekten dikkat çekilmesi gerekiyor yazdıklarınıza birebir katılıyorum.

 • Vatandaş (20.9.2017 18:58:59)

  Yaklaşık 15 sene önce gitmiştim gerede panayırına manzara aynıydı.geçen 15 sene de hiç birşey değişmemiş demek ki. Çok yazık.bu açıkta gıda satanları belediyenin   zapıta ekipleri denetlemiyor mu. Ya da bu gıdaları satanlar devletimizin bu işi yapanlar için mecbur kıldığı üretim, hijyen gibi belgelere sahip değiller mi.bu gıdaların böyle ortamlar da satılamayacağını bilmiyolar mı. Yoksa bu belgeler sadece vatandaştan bi şekilde para toplama politikası mı?bi de bu durumu savunan insanlar var.onları anlamak zaten mümkün değil.belki de bu toz toprak içinde satılan yiyecekler bu panayırın geleneklerinden,biz bilmiyoruz belki de. KİM BİLİR..!

 • Kritik(20.9.2017 18:57:16)

  Daha iyi koşullarda yapılıp marka haline gelebilmesi  için eleştirilerin bir nebze de olsa dikkate alınması gerekir

 • MANAL(20.9.2017 18:03:13)

  Tikirti sen çok mu beğendin panayır manzarasını. Açık açık yazamamışsın ama her neresisye keş festivali ezmiş seni

 • köroğlu(20.9.2017 17:00:48)

  Bu sene ki panayıra bende katıldım. Malesef ki yazılanlarla örtüşüyor.   Geleneklerimiz modernleştirilerek de devam ettirilebilir. Ülkemizin bir çok yerinde gıda zehirlenmeleri yaşanıyor. Amaç, Gerede'yi hedef almak değil bu tür etkinlikleri nasıl iyi bir hale getirebiliriz, bunu düşünmeliyiz.  

 • Kamil(20.9.2017 13:43:36)

  Hijyenik olmadığı doğrudur, koku olduğuda doğrudur oraya gelenler bedava otobüslerle taşınmamaktadır, insanlar kendi tercihleri üzerine gelmektedir. İstemeyen gelmez...Gerede kadar.....

 • Zekayi. Demir(19.9.2017 21:44:20)

  Bolu' dan.  Farmington. Yok. Greise. Ne. Kaliyor.

 • Tikirti(19.9.2017 21:28:44)

  Oooo maşaallah avını bekleyen timsah misali söz konusu Gerede oldu mu hiçbir fırsatı kaçırmıyorsunuz. Algıya bak modern olmalıymış. Açık açık diyemiyor Gerede modern değil diye. Ama söz konusu 3000 nüfuslu bi yerin elma, armut, keş festivali olsa yerlere göklere sığmaz. Yapıcı eleştiri yapmanı beklerdik ama nerdeeeeeee. Güneş balçıkla sıvanmaz.... hadi sen şimdi keş festivaline

 • DALİ(19.9.2017 15:38:13)

  DERİCİLER YAKINDA TAŞINACAK. O ZAMAN PANAYIR DAHA GÜZEL OLACAK

 • nafiz çalışkan (19.9.2017 15:28:00)

  Sayın O.ÖZDEMİR sizi tanıyormuyum veya siz beni tanıyormusunuz bilmiyorum ama busosyal medya çok ilginç bir şey .Bi tarihde kışın Üniversitede çektiğim kış manzarası fotoğrafını Bilecikteki bir gazetenin Bilecikteki kış haberinde kullandığını gördüm ve çok şaşırdım .Şimdide siz benim Gerede panayırında çekip facebook sayfamda yayınladığım fotoğrafları kullanıp haber yapmışsınız  bu sefer şaşırmadım bu çok normal bi şey artık.Yazdıklarınız çok doğru birebir katılıyorum ancak açıkta satılan köfter,helva ve kızarmış tavuk ,dönerci ve köftecileri gösteren fotoğraflarımıda burada paylaşsaydınız haberin içeriğine daha uygun olurdu .

 • Dilek (19.9.2017 14:57:05)

  Panayır: genellikle kasabalarda belli zamanlarda kurulan, çeşitli geleneksel özellikleri yanında sergi özelliği de bulunan, geniş çaplı eşya ya da hayvan pazarı.
  Acaba sizin panayırdan beklentiniz yada panayır tanımınız nedir merak konusu? Maksat 21. yüzyıla ayak uydurmak değil, yıllardır süre gelen geleneklerı devam ettirmek. Begenmiyorsan gitmezsin net!!!

 • Vay be...(18.9.2017 10:43:38)

    İnsan beynine yatırım yapamamışız.Boş beyinle nereye varacağımızı zannediyoruz.Zannetmeyin bu sadece Gerede panayırının panoraması.Bu görüntü Türkiye.Ah Türkiyem ah.80 Milyon insanın beynini foslatmışlar.Hepsi kısa devre yapmış.Bilmeyenler için hatırlatayım.Beyin kendi elektriğini kendisi üretebilen bir organımız.Yok Futboldu,yok Dogmatizmdi yok Magazin kobaylarına yatırdığımız parayı güzel insanımızın Beynine yatırabilsek Güneş gibi parlak bir Türkiye yaratırdık.Dünya ,insana katkısı olmayan insana, insan gözüyle bakmıyor.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak