bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Parke taşlı sokaklar

Facebook'ta Paylaş

    Belediyemizin son yaptığı icraatlardan biri de sokaklara parke taşı döşemek. Yapılan çalışmayı takdirle karşılıyoruz. Ekonomik, ergonomik, dayanıklı, kolay uygulanabilir olması çok iyi. Bunu düşünmek çok daha iyi. Bunu uygulayabilmek çok çok çok daha iyi... Bizim derdimiz de uygulamada… Uygulamadaki başarının üç göstergesi vardır. Biri kalite, ikincisi memnuniyet, üçüncüsü dayanıklılık…

    Dayanıklılık konusunda bir şey söylemek için zamana ihtiyacımız var. Üzerine karlar yağacak, buzlar tutacak, buzlar erisin diye üzerine tuzlar atılacak... Kısacası bir iki kış geçirmemiz gerekecek… Doğal gaz geleceği için evimizin etrafını mantolama yaptırdık. Isı yalıtımında köpük malzeme kullanıldığı için evin duvarları eskisinden daha hassas oldu. Evin yan sokağı ve kaldırımları parke döşemesi yapılırken ustaların evin duvarına zarar verdiklerini gördüm ve uyardım. (Buradaki uyarımız kibarca ve efendice olmuştur) Üstelik bu çalışan ustaların başında muhatap alabileceğim herhangi bir ustabaşı ya da mühendis göremedim. Kaldırımlarımız merdiven şeklindeydi. Şimdi dümdüz ve eskisinden alçak yaptılar. Pazartesi günleri kaldırımlar park etmiş araçlardan geçilmiyor. Parke yapılan sokaklar dikkatlice incelendiğinde çökmüş, kırılmış ve deforme olmuş yerler görülüyor. Tabi fotoğrafları boşuna koymadık. Yağmur sularının akıntısının düşünülmemiş olması da cabası… Demek istediğimiz şudur ki; Yapılmak istenen şeyler çok güzel ama yapılırken bazı noktaları gözden kaçırıyoruz. Öncelikle bu tür şeylerin insanların daha rahat, huzurlu, güzel, modern ve estetik hayat sürmesi için yapıldığını düşünmeliyiz. Vatandaş memnun kalmadıktan sonra yapılan bu tür işlerin hiçbir kıymeti kalmaz. Fotoğraflarda görülen taş döşeme işleri yaklaşık iki ay önce bitti ama sokak bu halde…. Çok güzel futbol oynuyoruz ama golü yiyen taraf biz oluyor ve maçtan yenik ayrılıyoruz. Memlektin de sorunu bu değil mi?

YORUMLAR Toplam yorum: 10
 • S.A(11.10.2010 21:06:39)

  Müge Hanım'a bir cevapta ben veriyim. :) Yapılan birçok haberden daha önemli haberdir. Şehri Şehir yapan yollarıdır. Malasef bu anlamda en berbat ilde ikamet ediyoruz. Aynı sokak ile sınırlandırmamak gerek bolunun bütün sokakları aynı.

 • Müge hanım A cevap:(11.10.2010 17:41:29)

  Hep aynı yolun haber yapılması daha kötü değil mi ? Demek ki belediye bu kadar duyarsız ki,haber yapılmasına karşın bir girişimde bulunmuyor anlamını çıkarıyorum ben sizin yorumunuzdan

 • müge(11.10.2010 11:33:59)

  hep aynı sokağı haber yapıyosunuz sayın okuyucular :)))))

 • Hulusi Efe(11.10.2010 00:18:38)

  O kadar il gezdim emin olun yol ve kaldırımları bu kadar bozuk olan başka bir il daha yok. Belediye Başkanı bu şehrin kaldırımlarında ve yollarında yürümüyor mu? Bolu'lular neden bu duruma tepki göstermiyorlar?

 • Nilay(10.10.2010 16:24:15)

  Utanç verici bir manzara.Uyuyor belediyemiz.Yer yer yamalı bohça gibi.Seçim yaklaşınca ama asfaltlanacak her yer.ve millet de belediye çalışıyor diyerek oy verecek.Yoq öyle yağma biz bugunleri unutmayız.Şimdi yaparsan oyumuzu alırsınız yoksa bilmiyorum artık.

 • Üzgün(10.10.2010 16:19:56)

  Bolu köy olmaktan hala çıkamadı.İstanbul istikametinden gelirken ne zaman bolu şehir merkezine giriyor olsam cici taksi karşısından,gene geldim köye diyorum.Bolu Girişini 4 şeride 5 şeride çıkarın.Nasıl yapacaksanız artık.Yollar genişş ve ferah olsun.Kaldırımlarımız düzgün olsun bu resimdeki gibi olmasın.Belediyenin yeni projesi varmış festivalden sonra.İyi güsel bu tür projelerin olması da.İzzet Baysal caddesini komple kapatın yayalara tahsis edin burayı(isitklal caddesindeki gibi bir tramway ile gitsin herkes nereye gidecekse.)Eger mantıklı bulmuyorsanız bunu en azından bolunun en işlek caddesini 2 şeride düşürmeyin bu cok saçma.Tarfige açılacaksa şerit genişletilir daraltılmaz.OF offf ne olacak bu sonumuz bilmiyorum.BAŞKANIM duy sesimi

 • NEJDETUÇAK(10.10.2010 15:08:35)

  2 seneden beri BOLUDA bahceli evler mahalesi oğlumun yanında kalıyorum. bu mahelle BOLU BELEDİYE HUDUTLA RI İÇİNDE DEĞİL .
  BELEDİYE BU MAHALEYİ CEZALANDIRMİŞ HERHALDE.

 • Hasan Kaba(10.10.2010 11:00:45)

  Kamu kaynağını israf edenlerden hepimiz hesap sormalıyız. Bolu ili yol ve kaldırım standartları yönünden çok geri durumda. Yollarımız berbat vaziyette... Belediyenin bu konuda görevini yapmadığını görüyoruz. Bu haberi hazırlayanlara candan teşekkür ederim.

 • AKP ' li(10.10.2010 00:34:50)

  Bu fotoyu yollayan arkadaşıma teşekkür ediyorum.Akp ye oyumu verdim şimdi olsa gene veririm belki ama belediyemiz iyi çalışmıyor.Gerçi çok güsel çalışmalar da yapıldı herşeyi gözümüzle göremiyor olabiliriz bunlarıda hesaba katmak lazım.Ama kaldırımlara bi bakın şehir merkezinde,bata çıka yürüyoruz.Belediyemiz kötünün iyisi ama kesinlikle iyi çalışmıyor tabii.Demek ki Başkan'ın kadrosu yeterli gelmiyor yada bu işlerden anlamıyor.Gece gündüz uykusu kaçarak çalışmaları gerekir.O koltuklar yan gelip yatma yeri değildir.

 • S.A(9.10.2010 23:42:23)

  Türkiyenin artık yerel yönetim bazında mahalle, sokak hatta caddelere bu taşlardan döşenmekte. Bolu ili yerel yönetimi bu kolaylıkta epey epey geç kaldı. Ayrıca ; döşenen taşların özenle döşenmediğide bariz ortada. Bu taşları Bolu Belediyesi kendi üretmekte. Lakin işçilik berbat. Bolunun bütün sokakları ve ana damar olarak bilinen yolları hep yamalar ile dolu. Gerçek olan şu ; Belediye ve Belediyecik anlamında hiç ama hiç iyi yönetilemiyoruz. Bu yolları ve izzet baysal caddesindeki kaldırımların içler acısı halini sindirebiliyorsanız eğer. Susmaya devam edin. Boluya gelen bolulu olmayan bireylerden ''iğrenç bir merkezi var'' söylemlerinede tebessüm edin.

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak