bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Karacasu Harabeleri (!)

Facebook'ta Paylaş

    Bolu’nun Karacasu Beldesi Yarenler Mevkii’ndeki Gölcük'e giden yol ile yeni hizmete giren Gazelle Resort SPA Otel’e giden yol üzerindeki harabe şekildeki yapılar dikkat çekiyor. Bu binalar tarihi eser kapsamında ise turizm bölgesine yakışacak şekilde tadilatlarının yapılıp, yöre turizmine kazandırılması gerekmektedir. Yok eğer tarihi eser kapsamında değil ise de bir an önce Karacasu Belediyesi’nin kullanılmayan bu binaları yıkması gerekmektedir. Karacasu beldesindeki turizm potansiyeline değer katan, Bolunun ekonomisini canlandıran Otel'e giden yol güzergahı üzerindeki yıkılmaya yüz tutmuş ahşap yapılar dikkatlerden kaçmıyor. Çevredeki vatandaşlar ise yıkılmaya yüz tutmuş ahşap binaların tehlike saçtığını belirterek, “Binalar neredeyse üflesen yıkılacak. Yoldan bir çok otomobil geçiyor. Binanın ne penceresi ver ne de çatısı. O kadar harabe bir yapının oradan kaldırılması gerekiyor” diye konuştular. Bu konuda başta Karacasu Belediyesi olmak üzere, yetkilileri acilen göreve davet ediyoruz.

YORUMLAR Toplam yorum: 2
  • Bolu Sevdalısı(23.2.2011 12:22:27)

    Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili ;

    "Yaşanan görüntülerden rahatsızlık duyduklarını; ancak karşılarına çıkan bazı engellerden dolayı ellerinin kollarının bağlı olduğunu söyledi"

    Zaten Bolu'yu yöneten yöneticilerin elleri kolları bir türlü açılamadı. Devamlı bağlı....

  • hamza altunkesen(22.2.2011 17:06:53)

    bu ısı beydıllı halleder oyle degılmı baskan

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak