bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Bolu'da devasa yatırım ,2000 kişiye iş kapısı : HIGHWAY OUTLET

Facebook'ta Paylaş

http://www.kartutkusu.com/bolu-kartalkaya/2855-kartalkaya-kayak-merkezi-yolunda-bolu-dagi-tuneli-cikisina-highway-outlet-yapiliyor.html Kartalkaya Kayak Merkezi yolunda BOLU Dağı Tüneli çıkışına Highway Outlet yapılıyor Kesinlikle çok olumlu bir haber Hem bölge esnafının magduriyetinin düzelmesi ve hem de Kartalkaya ya gittiğimiz de daha iyi şartlara mola verebilmemiz açısından olumlu buluyorum. Kartalkaya dan özellikle dönüş yolunda , yolun uzun olmasından kaynaklı kimi sıkıntılar çekiyorduk BOLU Dağı Tüneli’nin açılmasının ardından bir araya gelen Bolu Dağı esnafının kurduğu şirketin, tünelin yanına yaptıracağı tesislerin projesi hazırlandı. 2 yılda tamamlanacak 75 milyon dolara mal olacak ‘Highway Outlet’in içerisinde 110 işyeri, 2 bin araçlık otopark, otel, hayvanat bahçesi, buz pateni pistinin de yer alacağı eğlence merkezi bulunacak. Yeni tesis 2 bin 800 kişiye iş imkanı sağlayacak. Bolu Dağı Tüneli’nin hizmete açılmasının ardından, D-100 Karayolu güzergahı üzerindeki et mangal ve dinlenme tesislerinin sahiplerinin bir araya gelerek kurduğu 56 ortaklı Bolu Dağı A.Ş., Karayolları Genel Müdürlüğü’nün açtığı ihaleyi kazanarak, tünelin çıkışında bulunan 620 bin metrekarelik alana kurulacak tesislerin projesini hazırladı. Yurt içi ve yurt dışında yapılan incelemelerinin ardından dev alışveriş merkezleri ve plazaların yapımına imza atan bir mimarlık şirketine, Türkiye’de örneği olmayan bir proje hazırlattırıldı. Tünel çıkışındaki Elmalık Mevkii’ne yapılacak 75 milyon dolara mal olacak ‘Highway Outlet’ adlı projede her ayrıntı düşünüldü. 90 bin metrekare kapalı alana sahip olacak dev tesisin içerisinde 7 yapay göl de olacak. Yedigöller’de bulunan göllerin adının verileceği yapay göllerin üzerine yapılacak adacıklar üzerine de oturma alanları konulacak. 110 işyerinin bulunacağı projede 2 büyük et lokantası, hayvanat bahçesi, dev akvaryum, alışveriş merkezleri, içerisinde buz pateni pistinin de yer alacağı eğlence merkezleri, 1 radyo istasyonu, 2 apart otel, 2 bin araçlık otopark yer alacak. Tesise giriş yapacak otomobiller ile otobüslerin de park alanları ayrı olacak. Kamyon ve TIR sürücüleri için dinlenme tesisi, konaklama alanları ve antrepolar yer alacak. Yolun iki tarafında bulunacak tesisler birbirlerine de köprülü üst kavşak ile bağlanacak. 2 yıl içinde tamamlanması planlanan tesislerde 2 bin 800 kişi istihdam edilecek. Bolu Dağı geçişinin Avrupa ile Asya arasındaki araç akışını sağlayan en işlek otoyol olduğunu belirten Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, “Dev tesis, Türkiye’nin en büyük otoyolu olan Anadolu Otoyolu’nun tam ortasında ve Bolu Dağı Tüneli’nin hemen yanındaki en elverişli noktada yer alacak. Günde 30 binin üzerinde aracın geçiş yaptığı bir güzergah. Cazip bir alan olması nedeniyle de aylarca süren çalışmanın ardından, mimarlık şirketine projeyi hazırlattık. Arazinin bize tahsis edilmesinin ardından da Karayolları Genel Müdürlüğü’ne projeleri gönderdik” dedi.

YORUMLAR Toplam yorum: 4
 • mavi ateş (10.11.2011 12:38:19)

  Teşekkür ederiz boyle bir yatırımı ve alış veriş merkezini kazandırdıkları için.2011 kurban bayramında hem gidişte hemde gelişte ugradım çok güzel bir yer olmuş.

 • Adı yok(29.7.2011 15:10:29)

  Bolu esnafına hayırlı uğulu olsun :)) Bakalım bundan sonra müşteriye burun kıvırıp ukala tavırlarla çalışabileceklermi? Bunu (piyasadan silinmeyi) çoktan haketmişlerdi, en azından vatandaş insanca muamele edilerek alışveriş yapacak.

 • "Ruhuna el-Fatiha!...(5.3.2011 14:53:02)

  Zaten can çekişmekte olan yerli esnafın helvasını kavurup ruhu için dağıtırsınız artık...

 • BİRİSİ(5.3.2011 00:40:44)

    Yahu bu proje bitmek üzere.Siz Türkiyede değilmiydiniz...!

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak