bolununsesi
Çekin, gönderin, yayınlayalım

Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu bir okuyucu haberidir.

Halk oyunları adına batmayacak bir güneş doğdu

Facebook'ta Paylaş

    Bolu Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Bolu Folklor Eğitim Merkezi'nin (BOFEM) Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi Salonu’nda düzenlediği Halk Oyunları Şenliği ve Kültür Gecesi muhteşem oldu.

    Aylardan beri hazırlanan 120 dansçının sahneye çıktığı bu geceyi seyirciler nefeslerini tutarak izlediler. Gösteri öncesi onlar Bolu'da halk oyunları adına bir güneş doğacak demişlerdi ve bu sözlerinin altına 29 Nisan akşamı kalın bir çizgi çektiler.

     Gecenin Baş Mimarı, Bolu’da folklörün ANASI Genel Koordinatör Şennur SARIBERBEROĞLU gece sonunda verdiği demeçte "Bu güneş bugün burada doğdu ve hiç batmayacak" dedi. 2010 yılında kurulan BOFEM 5 aylık bir sürede Bolu, Kars, Aydın, Artvin, Van, Teke, Ordu, Manisa, Tekirdağ, Doğu ve Trabzon yörelerini oluşturup gecede izleyicilerin beğenisine sundu. AİBÜ Kongre Merkezini hıncahınç dolduran izleyiciler ilk kez izledikleri BOFEM'i gece boyunca alkışlamaktan yorulmadılar.

    Herbiri kendi yörelerinin halkoyunlarını, kültürünü, renklerini öğreten BOFEM'İN EĞİTMEN kadrosuda oldukça geniş. Bu gecenin hazırlanmasında emeği gecen eğitmenler; Emine GARİPOĞLU, Koray AYYILMAZ, Caner BAYARAK, Selin YAZICI, Funda ŞİŞMAN, Aynur AYDOĞAN ve Bilal HAZAR oldular.

YORUMLAR Toplam yorum: 5
 • Bolu tutkunu(4.5.2011 12:44:17)

  orada olup bu güzelliği izleyebilmeyi çok isterdim..şuan bu haberi okuduğumda bile içimi bir heyecan aldı..Şennur hocam sizin emeğiniz yüreğiniz işte bu kadar güzel olabilir..Batmayacak Güneş sizsiniz ..eski öğrenciniz olarak çalışmalarınızı takip ediyorm ve size yürekden Tebriklerimi sunuyorm..alkışlarım sizinle...

 • şenda aksungur(4.5.2011 11:02:49)

  tebrikler başarılarınızın devamını ve daha geniş kitlelere ulaşmasını diliyorum

 • Bayram ÇELİKBAŞ(4.5.2011 09:17:06)

    Şennur hanımın bilgisi,ilgisi ve tecrübesi ile bolu halkına muhteşem bir folklor gecesi yaşattı salon tıklım tıklım idi çocuklarımızı bilgisayar başından alıp geleneklerimizle buluşturup harika bir takım yaratan kendisine teşekkür ederim.Boluda folklor ve halk oyunları deyince ilk akla gelen isim Şennur SARIBERBEROĞLU'na teşekkürler ve başarılar.

 • Ayşe Çelikbaş(4.5.2011 09:08:24)

  Harika bir gece idi.Kültürümüzü  yaşattıkları için çok değerli Şennur Hanıma ve emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. (Tecrübe ve deneyim böyle bir şey...)
  Saygılarımla.

 • Fatih KAPLAN(3.5.2011 16:22:27)

  Tebrık Ederım arkadaslar...Boluda Bize Bir gece de Birlik  ve Beraberliği 7 den 70'e tüm güzellikleriyle gösterdiniz.... Tesekkurler Bofem

YORUM YAZ (Maksimum 750 karakter uzunlukta olabilir)

| Aktaş Mh. Taşhancılar Cad. No: 10 - BoluTel: 0374 212 88 66Faks: kamuran@bolununsesi.comEmail: kamuran@bolununsesi.com |
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak